poniedziałek, 26 lutego, 2024

Handlujemy z Regulowanymi Brokerami

Helio ze wzrostem zysków i przychodów – akcje zwyżkują

Polecane

Jakub Bandura
Jakub Bandura
Redaktor portalu PoznajRynek.pl. Wiedzę z zakresu inwestowania oraz rynków finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych. Trader rynku OTC i Forex preferujący handel krótkoterminowy. Entuzjasta analizy technicznej oraz statystyki.

Notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie dystrybutor bakalii Helio opublikował w środę po zamknięciu sesji wstępne szacunkowe wyniki finansowe za drugi kwartał roku obrotowego 2023/2024, trwający od października do grudnia.

Według szacunków, spółka zanotowała dynamiczny wzrost sprzedaży w podanym okresie, dzięki czemu zarówno jej przychody, jak i zysk netto znacząco wzrosły. Informacja ta wywołała gwałtowny wzrost popytu na akcje Helio. Podczas wczorajszej sesji podrożały one o 8,5%, a dziś zyskują kolejne 2,9%.

Helio z imponującym zyskiem netto i wzrostem przychodów w II kwartale roku obrotowego 2023/24 Rynek giełdowy

W środowym komunikacie dystrybutor bakalii Helio poinformował, że w drugim kwartale roku obrotowego 2023/2024 osiągnął zysk netto na poziomie około 13,5 miliona złotych. Dla porównania, w analogicznym kwartale rok wcześniej spółka wypracowała 6,595 miliona PLN zysku netto.

- Advertisement -Letnia Szkoła Tradingu i Inwestowania

Ponadto, wstępnie szacowane przychody Helio w drugim kwartale roku obrotowego 2023/2024 wyniosły 153 miliony złotych, podczas gdy rok wcześniej ich wartość ukształtowała się na poziomie 123,15 miliona PLN.

Ponadto, w oficjalnym komunikacie możemy przeczytać, że “do kluczowych czynników wpływających na wyniki finansowe należy wskazać poprawę rentowności brutto ze sprzedaży o 4,8 punktu procentowego (rok do roku), zaś z czynników negatywnych należy odnotować wzrost kosztów finansowych wynikających z ujemnych różnic kursowych”.

Spółka przekazała również, że szczegółowe informacje na temat wyników finansowych zostaną przekazane w raporcie za pierwsze półrocze roku obrotowego 2023/2024, którego termin publikacji przewidziany jest na 29 marca.

Akcje wystrzeliły

Publikacja wstępnych, szacunkowych wyników finansowych za drugi kwartał roku obrotowego 2023/2024 przez Helio wywołała prawdziwą euforię wśród inwestorów na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. W konsekwencji, akcje spółki podrożały wczoraj aż o 8,5%. Co więcej, dziś ich kurs zyskuje kolejne 2,9%.

Wykres akcji spółki Helio

O Helio

Helio to polska spółka działająca w sektorze spożywczym, założona w 1992 roku. Przedmiotem działalności spółki jest import i konfekcjonowanie bakalii, produkcja wyrobów z maku oraz dystrybucja oferowanych wyrobów.

Cała sprzedaż Helio skierowana jest do krajowego rynku hurtowego i detalicznego. Spółka produkuje także bakalie dla sieci handlowych oraz dostarcza i umożliwia sprzedaż bakalii luzem w sklepach oraz w systemie B2B. Na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie spółka Helio zadebiutowała w 2007 roku.

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Uzupełnij komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze wpisy

NVIDIA znów zszokowała wynikami kwartalnymi i prognozami – akcje wystrzeliły

Sezon publikacji wyników kwartalnych na Wall Street wciąż trwa. W środę późnym wieczorem inwestorzy mogli zapoznać się z jednym...

Podobne artykuły