Ranking kryptowalut

Choć największy szał na punkcie kryptowaluty już zniknął, to wciąż istnieje ogromna szansa na to, aby móc na nich sporo zarobić. Wszystko to wynika z faktu, że na rynku pojawia się coraz więcej różnego rodzaju walut cyfrowych, dających mam szanse na potencjalny zysk. Oczywiście to wszystko wiąże się z dość sporym ryzykiem, gdyż w wielu przypadkach będziemy inwestowali w całkiem nowe, dotychczas niespotykane walut internetowe, które równie dobrze mogą w dowolnym momencie upaść, doprowadzając nas do ruiny finansowej. Niemniej jednak wciąż są użytkownicy „zaślepieni” chęcią szybkiego zarobku, którzy bardzo chętnie inwestują w tego typu rozwiązania. Aby móc jednak sprawnie pomnażać swoje pieniądze i doskonale wiedzieć, w jakie waluty powinniśmy teraz zainwestować, należy śledzić aktualne kursy kryptowalut.

Serwisy z rankingami kryptowalut – co oferują?

W pierwszym kroku sięgniemy do internetu po to, aby zapoznać się z poszczególnymi kursami, dotyczącymi kryptowalut np. https://coinmarketcap.com/. Istnieją takie serwisy jak m.in. coin market cap, czy też cryptocompare, które przedstawiają nam podstawowe informacje na temat wszystkich kryptowalut. Pozwalają na wyświetlenie wszystkich informacji w jednym miejscu, tj.:

– nazwa kryptowaluty

– symbol

– kapitalizacja rynkowa kryptowaluty

– cena rynkowa

– ilość kryptowalut w obiegu

– wolumen obrotu

– zmiana % ceny

Dodatkowo wszystko to jest przedstawione na wykresie graficznym obrazujące nam wybrany zakres czasu oraz zmiany, jakie w nim zachodziły. Sam ranking kryptowalut jest więc swego rodzaju porównaniem pozwalającym na to, by wybrać tą najbardziej interesującą i opłacalną dla nas. Co więcej, gdy już znajdziemy kilka kryptowalut, które wydawały się godne zainwestowania, zawsze możemy przyjrzeć im się bliżej, odpowiednio klikając w nie, a następnie sprawdzając dane historyczne, a także ich zmiany. Oprócz tego wiele strony oferuje także informacje o miejscach ich zakupu. Warto więc przyjrzeć się bliżej serwisom monitorującym notowania kryptowalut.

Detektywistyczny inwestor – CoinMarketCap

Pierwszym interesującym serwisem jest wspomniany wcześniej coinmarketcap, który należy do czołówki w rankingu w kryptowalut. Zawiera on w sumie najaktualniejsze i regularnie odświeżane notowania kryptowalut, a dodatkowo jest ono niezwykle dobrze wyposażoną bazą pozwalającą nam na sprawne wybieranie spośród praktycznie wszystkich dostępnych na rynku kryptowalut. Co więcej, coinmarketcap to rozwiązanie, które oferuje nam dostęp do kilku języków pozwalając tym samym, na znaczne usprawnienie gromadzenia informacji. Ponadto istnieje również możliwość wyboru interesującej nas waluty, w którą chcemy inwestować, by pod jej kontem porównywać zmiany wartości.

Źródło: www.coinmarketcap.com

Posiadamy tutaj także kilka narzędzi m.in. graf historycznych zmian, jakim są odpowiednie listy, czy też wykresy pozwalające na zaobserwowanie zmiany, jakie zachodziły w ostatnich czasach na danych kryptowalutach.

Co ciekawe, na stronie tej istnieje przydatna funkcja dla inwestorów do wyświetlania rankingu najlepiej i najgorzej radzących sobie kryptowalut (zakładka Trending na samej górze). Warunkiem umieszczenia danej kryptowaluty w tym zestawieniu to wolumen obrotu w przeciągu ostatnich 24h na poziomie minimum 50,000 USD.

Źródło: www.coinmarketcap.com

Coin Paprika

Innym przykładem tego typu platform jest Coin Paprika, który swoim wyglądem bardzo przypomina wcześniej opisywaną stronę i dostępna jest w języku polskim. Tutaj również spotykamy się z szeregiem kryptowalut, które są aktualnie pożądane na rynku, a także z ich cenami.

Źródło: www.coinpaprika.com

Co ciekawe obecne są także tokeny, a w tym informacje o tych najbardziej popularnych oraz ich dostępności, jak i cenie. W efekcie, w przypadku osób interesujących się właśnie ICO, jest to znakomitym rozwiązaniem.

CryptoCompare

Trzecią polecaną platformą, na którą również warto zajrzeć, jeżeli chcemy spróbować swoich sił z walutami online, jest cryptocompare. Spotykamy się tutaj z nowoczesnym, lecz wciąż intuicyjnym interfejsem, który pozwoli nam na szybki pozyskiwanie informacji o wybranych kryptowalutach.

Źródło: https://www.cryptocompare.com/

Tutaj również spotykamy się z tokenami, a także szeregiem poradników informujących nas na temat samych walut internetowych oraz sposobów dotyczących inwestowania w nie. Dodatkowo dostępny jest także portfel oraz możliwość kopania kryptowalut, jak i wyposażenia się w odpowiednie produkty do założenia własnej kopalni. Powstało także interesujące forum zawierające szereg dyskusji na temat poszczególnych aspektów związanych z tą branżą.

Wybierając ranking kryptowalut – na co zwrócić uwagę?

To, na którą platformę z rankingiem kryptowalut się zdecydujemy, zależy już pełni od nas samych. Warto jest jednak pamiętać o kilku zasadach m.in. o tym, że notowania kryptowalut mogą się nieco od siebie różnic w zależności od wybranego serwisu (np. etherum kurs będzie różnił się nawet o 0,5 usd w zależności od platformy). Wynika to z prostej rzeczy – przedstawiona cena w rankingach to średnia cena podawana przez giełdy uwzględniane w rankingach. Każdy serwis może inaczej liczyć tą średnia, np. używać średniej ważonej z innymi wagami bądź liczyć cenę jako średnia arytmetyczna.

Dodatkowo, jeżeli będziemy chcieli przykładowo inwestować w złotówkach, może być to trochę mniej korzystniejsze niż prowadzenie inwestycji typu Btc usd. Ostatecznie jednak śledzenie na bieżąco zmian na rynku kryptowalut pozwoli nam na bardzo mądre inwestowanie, czyli sprzedawanie lub kupowanie wybranych kryptowalut i zarabianie na różnicy w cenie. Podsumowując kryptowaluty to wciąż dobry sposób na to, aby móc zarabiać realne pieniądze. Nie zapominajmy jednak, że nawet jeżeli uda nam się regularnie czerpać zyski, to cały czas istnieje tutaj wysokie ryzyko utraty swoich środków.