Kryptowaluty

Poniżej prezentujemy aktualny kurs Bitcoin

• Bitcoin – jest pierwszą i, jak dotąd, najpopularniejszą, kryptowalutą, która stanowi formę pieniądza korzystającą z kryptografii celem kontrolowania zarządzania nią, bez udziału i nadzoru centralnych organów regulacyjnych. Za twórcę bitcoina uznawany jest Satoshi Nakamoto, który 31 października 2008 r. zamieścił w sieci swój Manifest zatytułowany „Bitcoin: Elektroniczny system pieniężny peer-to-peer”, przedstawiający metody wykorzystania sieci P2P do stworzenia „systemu elektronicznych transakcji nieopartych jedynie na wzajemnym zaufaniu”. Wykorzystanie sieci P2P umożliwia użytkownikom dokonywanie wymiany wartości bez pośrednictwa jakichkolwiek firm czy instytucji, gdyż sieć bitcoin wysyła płatności online bezpośrednio od nadawcy do adresata.

Poniżej prezentujemy aktualny kurs Etherum

• Etherum – Etherum opiera się na zdecentralizowanej technologii blockchain, która jest używana do zawierania tzw. „inteligentnych kontraktów”.

Poniżej prezentujemy aktualny kurs Litecoin

• Litecoin – Litecoin jest lepszą wersją bitcoina, który został stworzony w celu natychmiastowego oraz bardzo taniego przesyłania pieniędzy na całym świcie bez udziału centralnego emitenta.

Poniżej prezentujemy aktualny kurs Ripple

• Ripple – kryptowaluta Ripple (XRP) to system płatności oparty na technologii blockchain. Po Bitcoinie i Etherum jest trzecią co do wielkości kryptowalutą.

Poniżej prezentujemy aktualny kurs Dash

• Dash – jest to kryptowaluta, która została oparta na platformie Bitcoina. Dzięki tej kryptowalucie możemy szybko przesłać środki z całkowitym wyeliminowaniem śledzenia nadawcy ze względu na DarkSend.