poniedziałek, 26 lutego, 2024

Handlujemy z Regulowanymi Brokerami

Gigantyczny wzrost akcji Arm Holdings po publikacji wyników kwartalnych

Polecane

Jakub Bandura
Jakub Bandura
Redaktor portalu PoznajRynek.pl. Wiedzę z zakresu inwestowania oraz rynków finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych. Trader rynku OTC i Forex preferujący handel krótkoterminowy. Entuzjasta analizy technicznej oraz statystyki.

Sezon publikacji wyników kwartalnych na Wall Street wciąż trwa. Wczoraj swoje wyniki za trzeci kwartał roku fiskalnego 2024, trwający od początku października do końca grudnia, zaprezentował notowany na nowojorskiej giełdzie Nasdaq brytyjski projektant układów scalonych – Arm Holdings.

Okazało się, że zarówno przychody, jak i zyski spółki znacząco przewyższyły oczekiwania analityków. Co więcej, Arm Holdings zaprezentował bardzo optymistyczne prognozy dotyczące bieżącego kwartału. Informacje te wywołały prawdziwą euforię na Wall Street. W efekcie, akcje spółki podrożały wczoraj aż o 47,9%

Arm Holdings zaimponował wynikami kwartalnymi

Z opublikowanego w czwartek przed rozpoczęciem amerykańskiej sesji raportu wynika, że przychody Arm Holdings w trzecim kwartale roku fiskalnego 2024 wyniosły 824 miliony dolarów. Wartość ta przewyższyła prognozy analityków, które ukształtowały się na poziomie 760 milionów USD.

- Advertisement -Letnia Szkoła Tradingu i Inwestowania

Skorygowany zysk na akcję spółki w okresie od początku października do końca grudnia ubiegłego roku wyniósł 29 centów. Dla porównania, rynkowy konsensus zakładał, że zysk na akcję Arm Holdings wyniesie 25 centów.

Co więcej, spółka w trzecim kwartale roku fiskalnego 2024 wypracowała 338 milionów dolarów skorygowanego dochodu operacyjnego. Analitycy spodziewali się natomiast skorygowanego zysku operacyjnego na poziomie 274,4 miliona USD.

Dyrektor generalny Arm Holdings, Rene Haas oznajmił, że w opisywanym kwartale firma skorzystała z ogromnych możliwości, jakie stworzyło zapotrzebowanie na nowe aplikacje sztucznej inteligencji wdrażane przez duże firmy technologiczne.

Optymistyczne prognozy dotyczące kolejnego kwartału

Arm Holdings przewiduje, że w czwartym kwartale roku fiskalnego 2024, trwającym od początku stycznia do końca marca, przychody spółki wyniosą między 850 a 900 milionów dolarów. Analitycy spodziewali się zaś prognozy przychodów na bieżący kwartał w wysokości 778 milionów USD.

Mało tego, spółka prognozuje, że jej skorygowany zysk na akcję w opisywanych trzech miesiącach wyniesie od 28 do 32 centów, podczas gdy analitycy oczekiwali prognozy zysku na akcję w tym kwartale na poziomie 21 centów.

Akcje wystrzeliły

Jak nietrudno się domyślić, znacznie lepsze od oczekiwań wyniki kwartalne i optymistyczne prognozy na kolejne najważniejszego na świecie projektanta układów scalonych, o kapitalizacji przekraczającej 110 miliardów dolarów, nie mogły przejść bez echa na Wall Street.

I rzeczywiście, na rynku mogliśmy w czwartek dostrzec prawdziwą euforię. Akcje Arm Holdings podrożały wczoraj o niewiarygodne 47,9%, osiągając tym samym najwyższą wartość w swojej historii.

Wykres akcji Arm Holdings

O Arm Holdings

Arm Holdings to założone w 1990 roku brytyjskie przedsiębiorstwo zajmujące się projektowaniem mikroprocesorów z siedzibą w Cambridge w Anglii. Firma została założona jako joint venture pomiędzy Acorn Computers, Apple i VLSI.

Firma jest niezbędna w ekosystemie sprzętu technologicznego, ponieważ jej projekty układów scalonych zasilają dziś niemal każdy smartfon na świecie. Architektura Arm opisuje, jak działa centralny procesor na najbardziej podstawowym poziomie. Zestaw instrukcji Arm zużywa mniej energii niż architektura x86 stosowana przez Intel i AMD w układach PC i serwerach.

Niektórzy klienci Arm Holdings używają tylko zestawu instrukcji i projektują własne CPU, ale firma również licencjonuje całkowite projekty własnych układów dla producentów półprzewodników, które mogą być później używane jako rdzenie CPU w ich własnych układach.

Spółka Arm Holdings była notowana na Londyńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych i nowojorskiej giełdzie Nasdaq od 1998 roku. W 2016 roku japoński koncern SoftBank przejął Arm Holdings za kwotę około 32 miliardów dolarów i wycofał jej akcje z obrotu giełdowego.

Akcje Arm Holdings powróciły na giełdę Nasdaq 14 września 2023 roku. Była to największa oferta publiczna w Stanach Zjednoczonych od 2021 roku.

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Uzupełnij komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze wpisy

NVIDIA znów zszokowała wynikami kwartalnymi i prognozami – akcje wystrzeliły

Sezon publikacji wyników kwartalnych na Wall Street wciąż trwa. W środę późnym wieczorem inwestorzy mogli zapoznać się z jednym...

Podobne artykuły