piątek, 22 października, 2021

Handlujemy z Regulowanymi Brokerami

IcMarkets XTB AVATrade AXI

DAX znów w bazie na 14000. Pierwszym celem 14200 czy 13800?

Polecane

Jakie błędy popełniłem podczas pojedynku z Rafałem Zaorskim?

Patotrading. Inaczej tego co się działo w okresie od października do grudnia, tego bym nie ujął. Drawdown na poziomie...

Imbalance czyli poziom nierównowagi rynkowej

Spoglądając na footprint, możemy się spotkać z dwoma sytuacjami. Wolumen przehandlowany na danym poziomie po BID i ASK może...

Rola pasywnych i agresywnych uczestników rynku

Na rynku spotykamy się z różnymi rodzajami kupujących i sprzedających. Możemy agresywnie kupować i sprzedawać, bądź pasywnie kupować i...
Smart Sęp
Smart Sęp
Spekulant i pasjonat rynku od 2011 roku. Od zawsze introwertyk ceniący sobie prywatność. Pseudonim z pewnością znany sporej części z Was, szczególnie tym z większym stażem. Współzałożyciel Grupy Traderów. Laureat kilku konkursów tradingowych. Propagator rozsądnego i odpowiedzialnego podejścia do rynku z zachowaniem maksymalnej awersji do ryzyka przy odpowiednich potencjalnych stopach zwrotu.

Ubiegły tydzień przyniósł konsolidację. Mimo że to byki od początku tygodnia przejęły nad rynkiem dominację osiągając w środę szczyt swoich możliwości na dany moment w postaci wybicia szczytów wszech czasów zbliżając się do 14200, to jeszcze tego samego dnia – w środę, pojawiła się wyprzedaż przeceniająca wycenę Daxa o ponad 200 punktów, do bazy którą wyznaczyliśmy parę tygodni temu na okrągłym poziomie 14000.

Czwartek oraz piątek to konsolidacja przebiegająca w strefie 13860-14090.
Czyli ta baza w okolicach 14000 cały czas działa na cenę niczym magnes.

Od ostatniej analizy nie zmieniło się zbyt wiele. Większość setupów to pozycje krótkie i tak długo jak nie zrealizujemy sygnału spadkowego z Bollingera D1 13800 lub go nie zanegujemy 14150 tak długo podejście się nie zmieni.

Wstęgi Bollingera D1 – Metatrader 4

Potencjalne zejście na poziom, którego oczekuje się z sygnału z Bollingera nie zaburzy znacząco struktury wzrostowej. Prawdopodobieństwo jego osiągnięcia wspiera fakt zwiększonego zainteresowania inwestorów poziomami ATH. Takie zainteresowanie można zaobserwować na różnych grupach zrzeszających detalistów.
Jest to zjawisko bardzo ciekawe z perspektywy psychologicznej i potwierdza teorię ewolucyjnego braku przystosowania naszych umysłów do handlu.
Większość z Państwa zapewne pamięta nastawienie prospadkowe które już od poziomów w okolicach 10 000 towarzyszyło nam do niedawna w oczekiwaniu na to, aż potencjalne długoterminowe ekonomiczne i gospodarcze efekty pandemii zbiorą żniwo.

Co się od tego czasu zmieniło, pomijając fakt wybicia szczytów? Czy wybicie szczytów można traktować jako trigger do zmiany sentymentu?
A jeśli tak to czemu sprzedajemy gdy nadal jest relatywnie tanio, a kiedy cena osiąga najwyższe w historii odczyty, próbujemy kupić?

Przyjrzyjmy się raz jeszcze z nieco innej perspektywy

DAX H4 Metatrader 4

Czy zejście na 13800 wiele zmienia w widocznej na wykresie z perspektywy interwału H4 szerokiej konsolidacji? Niekoniecznie
Czy wyjście na 14200 coś zmienia?  Zdecydowanie

Zwracam uwagę na pozorowanie siły Daxa w porównaniu z gwałtownymi ruchami na indeksach amerykańskich w poprzednim tygodniu.
Kluczowa będzie dla mnie reakcja po zaliczeniu poziomu 13800. Powrót do bazy na poziomie 14000 po zaliczeniu wspomnianego targetu będzie przejawem siły popytu, w efekcie czego zacznę szukać pomysłu na dogranie okolic 14500.

Podsumowując mój plan na dzisiejszą (lub i kolejne sesje) wygląda następująco.
-tak długo jak crossy z M15 i H1 nie pozwalają rozgrywać pozycji krótkich, zamierzam rozgrywać je z minimalnym stopem poniżej VWAPu lub na jego testach, przy wsparciu M1/M5. Maksymalny Stop Loss w tego typu zagraniach wynosi 10 punktów.

– Wyjście w bliskie okolice górnej wstęgi Bollingera z D1, setup spadkowy z założeniem na brak testu wstęgi ze stopem tuż nad wstęgą w taki sposób aby R:R wynosił 1:10. Np. SL 30 : TP 300.

-Zanegowanie sygnału spadkowego po ewentualnym przetestowaniu górnej wstęgi, kończy próby rozgrywania shortów które mogą zostać ponowione dopiero na ponownym zejściu na 13960. (14150- negacja sygnału, zejście z 14150 na 13960 sygnał powstaje ponownie)

-Zejście na 13800 – kluczowa obserwacja czy ruch nie zostanie kontynuowany. Wybicie 13630 załamuje strukturę wzrostową i tworzy szansę do wykazania się stronie podażowej, 13500 tworzy sygnał spadkowy na interwale tygodniowym. Dlatego z perspektywy popytu, tak kluczowa jest obrona ostatnich dołków. Ciekawy tydzień przed nami.

DAX H1 Metatrader 4

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Uzupełnij komentarz!
Please enter your name here

Najnowsze wpisy

Poziom blisko 16000, który czyni mnie ostrożnym przy próbach sprzedaży.

Pierwsze w bieżącym tygodniu wejście rynku kasowego na DAX, przyniosło przecenę sięgającą 140 punktów i można było odnieść wrażenie,...

Podobne artykuły