piątek, 22 października, 2021

Handlujemy z Regulowanymi Brokerami

IcMarkets XTB AVATrade AXI

Zatrudnienie w sektorach pozarolniczych. Czy niedźwiedziom na DAX wystarczy 13800?

Polecane

Jakie błędy popełniłem podczas pojedynku z Rafałem Zaorskim?

Patotrading. Inaczej tego co się działo w okresie od października do grudnia, tego bym nie ujął. Drawdown na poziomie...

Imbalance czyli poziom nierównowagi rynkowej

Spoglądając na footprint, możemy się spotkać z dwoma sytuacjami. Wolumen przehandlowany na danym poziomie po BID i ASK może...

Rola pasywnych i agresywnych uczestników rynku

Na rynku spotykamy się z różnymi rodzajami kupujących i sprzedających. Możemy agresywnie kupować i sprzedawać, bądź pasywnie kupować i...
Smart Sęp
Smart Sęp
Spekulant i pasjonat rynku od 2011 roku. Od zawsze introwertyk ceniący sobie prywatność. Pseudonim z pewnością znany sporej części z Was, szczególnie tym z większym stażem. Współzałożyciel Grupy Traderów. Laureat kilku konkursów tradingowych. Propagator rozsądnego i odpowiedzialnego podejścia do rynku z zachowaniem maksymalnej awersji do ryzyka przy odpowiednich potencjalnych stopach zwrotu.

Dziś o godzinie 14:30 zostanie opublikowany odczyt zmiany zatrudnienia w sektorach pozarolniczych. Niejednokrotnie NFP przynosiły zwiększoną zmienność, czy tak będzie i dziś? To nie jest pytanie, które rozprasza moje myśli na dzisiejszej sesji.
Zastanawiam się bowiem, czy poziom 13800 na DAX okaże się wystarczający dla niedźwiedzi i czy byki przejmą inicjatywę wyciągając indeksy przed weekendem na poziomy komfortowe do podjęcia ataku popytu w kolejnym tygodniu, czy może mamy do czynienia ze zbyt dużą presją podażową.

W środę po osiągnięciu zasięgu dla sygnału wzrostowego wygenerowanego przy pomocy Wstęg Bollingera pojawił się sygnał spadkowy, co skłoniło mnie do rozpoczęcia prób rozgrywania pozycji krótkich już wczoraj po wejściu rynku kasowego.
Rankiem opublikowałem następujący wykres:

Wykres M15 na kontrakt marcowy FDAXH2021 – Platfrma TradingView

Wyjście ceny powyżej oznaczonego czerwoną linią poziomu na 22 punkty nie zmieniło sytuacji. Cały czas oczekiwałem rozegrania się zakładanego scenariusza. Wyjście to miało jednak ogromne znaczenie na moim prywatnym rachunku do handlu intraday gdzie to podjęte przeze mnie dwie próby rozegrania ruchu spadkowego spaliły na panewce uderzając w obu przypadkach poziom Break Even. Nie mam z tego powodu żalu bo do kogo miałbym ten żal mieć? Zrobiłem wszystko jak należy, ograniczałem maksymalnie ryzyko, przestawiałem zyskowne wejścia na Break Even po ruchu na 30 punktów w zakładanym kierunku, rynek zwyczajnie nie dał zarobić.

Pocieszeniem niech będą pozycje złapane na koncie swingowym…

DAX M1 Platforma Metatrader 4 Rachunek Swingowy

Jednak będą one marnym pocieszeniem, mimo że w tej chwili oferują zysk w granicach 170 punktów. Na rachunku swingowym zarządzanie pozycjami odbywa się zupełnie inaczej niż w przypadku rachunku intraday. Tutaj jak sama nazwa wskazuje szukam długiego ruchu, dlatego istnieje ryzyko, że i te pozycje zostaną zamknięte na Break Even. Zejście na zakładaną strefę 13800 nie stanowi poziomu Take Profit dla pozycji swingowych.
W planie jest zejście na 13400 które jeśli będzie miało miejsce wygeneruje sygnał spadkowy z W1 BB, czego efektem będzie celowanie w kolejne 1000 punktów niżej.
Podsumowując, te pozycje z rachunku swingowego chciałyby zarobić przynajmniej 1600 punktów, tam zostałaby zrealizowana połowa pozycji.

Profil Volumenowy ClusterDelta Metatrader 4

Zerkając obiektywnie na sam profil można spodziewać się dwóch scenariuszy:
– Podejście na 14160+  gdzie będzie można zacząć szukać sygnałów do rozegrania akcji podażowej celowanej w 13800.
– Zejście na 13800 gdzie można spodziewać się obrony poziomu, a w efekcie próby ponownego testu szczytów.

Osobiście jeśli już poruszyłem temat swingów, wspomnę że w mojej ocenie idealne środowisko do rozegrania długoterminowego shorta pojawiłoby  się dopiero w momencie testu okolic 14600.
Wówczas  prowadzenie takiej pozycji po zrealizowaniu poziomu TP dla BB MN byłoby z pewnością dla mnie znacznie bardziej komfortowe niż obecnie.

Mam jednak duże wątpliwości, czy bykom uda się to zrobić, sprężyna wydaje się coraz bardziej naciągnięta, stąd próby rozgrywania swingów już z lokalnych szczytów.
Aby nie mieć do siebie żalu, że w oczekiwaniu na aptekę, nie rozegrałem czegoś co było oczywiste. Fakt, że być może kilka razy pozycje które oferowały 200 punktów wylecą na Break Even, jest mało istotny w świetle zasięgu jaki planuję rozegrać (4000-6000pkt).
Od ruchów mieszczących się w granicach dziennego ADR jest rachunek intraday.
Swing zaczyna się od 800 punktów.

Podejście do dzisiejszej sesji na rachunku intraday jest bardzo proste. Szukam wyłącznie pozycji krótkich do momentu osiągnięcia poziomu 13795. Gdyby jednak cena wyszła powyżej 13150  takie poszukiwania przestają być zasadne i wstrzymuję się z handlem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Uzupełnij komentarz!
Please enter your name here

Najnowsze wpisy

Poziom blisko 16000, który czyni mnie ostrożnym przy próbach sprzedaży.

Pierwsze w bieżącym tygodniu wejście rynku kasowego na DAX, przyniosło przecenę sięgającą 140 punktów i można było odnieść wrażenie,...

Podobne artykuły