poniedziałek, 26 lutego, 2024

Handlujemy z Regulowanymi Brokerami

Coraz większe problemy Ten Square Games – kurs najniższy od 2018 r.

Polecane

Jakub Bandura
Jakub Bandura
Redaktor portalu PoznajRynek.pl. Wiedzę z zakresu inwestowania oraz rynków finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych. Trader rynku OTC i Forex preferujący handel krótkoterminowy. Entuzjasta analizy technicznej oraz statystyki.

Ten Square Games wstrzymuje prace deweloperskie nad Undead Clash oraz Fishing Masters. Spółka podjęła również decyzję o całkowitym odpisie skapitalizowanych kosztów związanych z produkcją obu gier.

Ponadto, Ten Square Games planuje do końca kwietnia przeprowadzić zwolnienia grupowe 25% osób związanych ze spółką. Redukcja zatrudnienia obejmie 120 osób, w tym 50 osób na podstawie umów o pracę. Ze względu na powyższe wiadomości, kurs akcji spółki spadł najniżej do 2018 roku.

Ten Square Games wstrzymuje prace na dwiema produkcjami i dokonuje odpisu kosztów GameDev

Ten Square Games poinformowało o podjęciu decyzji o skupieniu się na rozwoju głównych produktów Grupy – Fishing Clash, Hunting Clash oraz Wings of Heroes i dopasowaniu struktury zatrudnienia do obecnej sytuacji rynkowej i planów spółki. Spółka widzi największy potencjał rozwoju spółki w niszy hobbystyczno – symulacyjnej.

- Advertisement -Letnia Szkoła Tradingu i Inwestowania

W związku z powyższym spółka zdecydowała o wstrzymaniu dalszych prac deweloperskich w projektach Undead Clash oraz Fishing Masters. Projekt Fishing Masters realizowany był w segmencie idle RPG, który jest poza głównym obszarem działalności spółki, stąd decyzja o jego zakończeniu. Projekt Undead Clash był zaś próbą wyjścia poza niszę, w której specjalizuje się spółka.

W związku z zamknięciem tych dwóch projektów, zarząd podjął decyzję o całkowitym odpisie skapitalizowanych kosztów związanych z produkcją obu gier. Na dzień 31 marca 2023 roku wartość ta wyniosła 14,3 miliona złotych dla gry Undead Clash oraz 11,4 miliona PLN dla gry Fishing Masters.

Suma obu odpisów gier obciąży wyniki Grupy Ten Square Games w drugim kwartale 2023 roku.

Masowe zwolnienia w Ten Square Games

Efektem wstrzymania prac nad Undead Clash oraz Fishing Masters jest także znacząca redukcja zatrudnienia, której koszt zostanie podany w sprawozdaniu finansowym za pierwszą połowę 2023 roku. W praktyce, Ten Square Games planuje do końca kwietnia przeprowadzić zwolnienia grupowe aż 25% osób związanych ze spółką. Masowe zwolnienia

Redukcja zatrudnienia obejmie 120 osób, w tym 50 osób na podstawie umów o pracę. Spółka opublikuje kolejny komunikat w sprawie zwolnień grupowych po zakończeniu wymaganych prawem konsultacji z przedstawicielami pracowników.

W konsekwencji, finalna kwota odpisu kosztów związanych z rozwojem gier zostanie podana w sprawozdaniu finansowym za pierwsze półrocze 2023 roku, po obliczeniu wysokości odpraw dla zwalnianych osób na podstawie ostatecznych warunków zwolnień.

Akcje Ten Square Games drastycznie zniżkują

Z powodu powyższych komunikatów tanieją podczas dzisiejszej sesji aż o 7,9%. W efekcie, ich cena ustanawia nowe wieloletnie minima – notuje najniższą wartość od grudnia 2018 roku.

Wykres Ten Square Games

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Uzupełnij komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze wpisy

NVIDIA znów zszokowała wynikami kwartalnymi i prognozami – akcje wystrzeliły

Sezon publikacji wyników kwartalnych na Wall Street wciąż trwa. W środę późnym wieczorem inwestorzy mogli zapoznać się z jednym...

Podobne artykuły