poniedziałek, 26 lutego, 2024

Handlujemy z Regulowanymi Brokerami

Airway Medix pozyskał dodatkowe finansowanie – akcje mocno w górę

Polecane

Jakub Bandura
Jakub Bandura
Redaktor portalu PoznajRynek.pl. Wiedzę z zakresu inwestowania oraz rynków finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych. Trader rynku OTC i Forex preferujący handel krótkoterminowy. Entuzjasta analizy technicznej oraz statystyki.

Airway Medix poinformowało o pozyskaniu finansowania na regulację zobowiązań wynikających z porozumienia w sprawie redukcji zadłużenia i odroczenia spłaty zobowiązań wobec Discount Bank of Israel.

Okazuje się, że w celu realizacji płatności wynikających z porozumienia z bankiem oraz dalszej obniżki zobowiązań Adiuvo Investment przekazało spółce 800 tysięcy złotych. Informacja ta wywołała wzmożony popyt na akcje Airway Medix. W efekcie, ich kurs zanotował w piątek wzrost rzędu 12,6%.

Adiuvo Investment dokapitalizowało Airway Medix Spłata zadłużenia

Z komunikatu opublikowanego przez spółkę wynika Adiuvo Investment dokapitalizowało Airway Medix kwotą 800 tysięcy złotych, z czego większość stanowi wykup obligacji o wartości około 550 tysięcy PLN. Środki te trafią na spłatę zadłużenia w Discount Bank of Israel.

- Advertisement -Letnia Szkoła Tradingu i Inwestowania

Pozostałe 250 tysięcy złotych zostanie zaś przeznaczone na spłatę innych zobowiązań. Co ciekawe, środki na realizację tych transferów pochodzą ze sprzedaży 2,3 miliona akcji Airway Medix, stanowiących niecałe 4% udziału w kapitale zakładowym.

Zgodnie z zawartym w ostatnim czasie porozumieniem w sprawie redukcji zadłużenia i odroczenia spłaty zobowiązań wobec Discount Banku, Airway Medix ma do końca roku uregulować pierwszą ratę w wysokości 250 tysięcy euro.

Członkini zarządu Airway Medix, Anna Aranowska-Bablok oznajmiła, że “w ostatnich tygodniach Airway Medix ogłosił kilka ważnych i pozytywnych zmian, z których najistotniejsze są dokapitalizowanie spółki, redukcja zadłużenia, pozyskanie nowych inwestorów i zmiany w zarządzie, a także rozmowy z potencjalnymi partnerami strategicznymi”.

Członkini zarządu Airway Medix dodała, że “teraz, kiedy zmiany korporacyjne mamy za sobą, spółka skupia się na działaniach związanych z rozwojem biznesu. Airway Medix szeroko zakrojone plany na kolejne tygodnie i miesiące, które skrupulatnie realizuje”.

Akcje wystrzeliły

Informacja o pozyskaniu 800 tysięcy złotych na regulację zobowiązań przez Airway Medix, doprowadziła do gwałtownego wzrostu popytu na akcje spółki. W efekcie, ich kurs zyskał w piątek aż 12,6%. Mało tego, dziś zwyżka ta jest kontynuowana. W tej chwili akcje Airway Medix drożeją o 3,3%.

Wykres akcji Airway Medix

O Airway Medix

Airway Medix to spółka z sektora MedTech, koncentrująca się na pracach badawczo-rozwojowych i komercjalizacji nowatorskich urządzeń do jednorazowego stosowania u pacjentów wentylowanych mechanicznie na Oddziałach Intensywnej Opieki Medycznej (OIOM), a także u pacjentów z zagrożeniem życia i na oddziałach anestezjologicznych.

Rodzina produktów opracowywanych przez Airway Medix służy ograniczaniu u chorych rozwoju błony biologicznej (biofilm), zmniejszaniu flory bakteryjnej jamy ustnej i poprawie mocowania oraz szczelności rurek intubacyjnych.

Ograniczanie tworzenia biofilmu oraz zapobieganie przedostawania się zainfekowanych treści do płuc chroni pacjentów przed zachorowaniem na odrespiratorowe zapalenie płuc. Produkty oferowane przez Airway Medix stanowią odpowiedź na najpilniejsze potrzeby kliniczne i uzupełniają lukę w zakresie obecnie używanych urządzeń medycznych. MedTech

Airway Medix zadebiutowała na rynku NewConnect w grudniu 2014 roku. W maju 2016 spółka przeniosła zaś swoje notowania na główny parkiet Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Uzupełnij komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze wpisy

NVIDIA znów zszokowała wynikami kwartalnymi i prognozami – akcje wystrzeliły

Sezon publikacji wyników kwartalnych na Wall Street wciąż trwa. W środę późnym wieczorem inwestorzy mogli zapoznać się z jednym...

Podobne artykuły