poniedziałek, 4 grudnia, 2023

Handlujemy z Regulowanymi Brokerami

Airway Medix zrestrukturyzował zadłużenie i pozyskał nowych inwestorów – akcje wystrzeliły

Polecane

Jakub Bandura
Jakub Bandura
Redaktor portalu PoznajRynek.pl. Wiedzę z zakresu inwestowania oraz rynków finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych. Trader rynku OTC i Forex preferujący handel krótkoterminowy. Entuzjasta analizy technicznej oraz statystyki.

Spółka Airway Medix zakończyła toczące się w ostatnich miesiącach negocjacje w celu pozyskania kapitału na dalszy rozwój i podpisała list intencyjny z nowymi partnerami oraz porozumienie w sprawie redukcji i odroczenia spłaty zobowiązań z Discount Bank of Israel.

Informacje te wywołały prawdziwą euforię na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. W efekcie, akcje Airway Medix zyskują dziś aż 25%.

“Nowe otwarcie” dla Airway Medix Branża medyczna

Spółka Airway Medix opublikowała wczoraj wieczorem opóźnioną informację poufną o podpisaniu listu intencyjnego z nowymi inwestorami strategicznymi w dniu 24 lipca 2023 roku.

- Advertisement -Letnia Szkoła Tradingu i Inwestowania

Informacja została opóźniona ze względu na proces negocjacji restrukturyzacji zadłużenia z Discount Bank of Israel, który właśnie zakończył się sukcesem – redukcją zadłużenia o ponad 30% oraz odroczeniem czasu spłaty pozostałych zobowiązań, który z kolei warunkował zaangażowanie nowych inwestorów.

Nowi partnerzy spółki, w tym CoOpera Finanzierungen Deutschland, Kröner Medizintechnik oraz szwajcarska grupa doradczo-inwestycyjna udzielili Airway Medix już 900 tysięcy euro pożyczki, a docelowo rozważają inwestycję do 2 mln euro w kolejnych 18 miesiącach.

Warto dodać, że Kröner Medizintechnik to dystrybutor sprzętu medycznego w krajach niemieckojęzycznych. Z kolei CoOpera Finanzierungen Deutschland to podmiot inwestycyjny angażujący się w rozwój firm handlowych i produkcyjnych, będący spółką córką szwajcarskiego funduszu emerytalnego CoOpera Sammelstiftung z Berna.

List intencyjny z CoOpera Finanzierungen Deutschland oraz Kröner Medizintechnik określa ramowe warunki współpracy, które będą precyzyjnie opisywane w miarę rozwoju produktów i procesów sprzedaży.

Zgodnie z listem intencyjnym, przedstawiciele nowych partnerów zaangażują się operacyjnie w rozwój Airway Medix, w szczególności w zakresie komercjalizacji urządzeń oraz będą wspierać finansowo spółkę. W kolejnych 18 miesiącach zobowiązują się ponadto zainwestować w Airway Medix do 2 milionów euro, w tym poprzez objęcie nowych akcji spółki.

W związku z prowadzonymi negocjacjami, partnerzy udzielili spółce już 900 tysięcy euro pożyczki, dzięki którym spółka mogła dokończyć negocjacje z bankiem i rozpocząć rozmowy biznesowe z wieloma partnerami klinicznymi i dystrybucyjnymi z całego świata.

Członkini zarządu Airway Medix o pozyskaniu nowych inwestorów

Członkini zarządu Airway Medix, Anna Aranowska-Bablok oznajmiła, że “pozyskanie nowych partnerów i inwestorów to nowe otwarcie dla Airway Medix. Spółka ma za sobą trudny okres, jednak wciąż ma mocne IP, patenty i know-how, które cały czas były rozwijane. Teraz spółka będzie mieć środki i sposobność skupić się na ich komercjalizacji”.

Anna Aranowska-Bablok wyjaśniła też, że “Airway Medix posiada cztery technologie i każdej z nich dostrzega wysoki potencjał. Osiągnięciem pełnej zdolności produkcyjnej i sprzedażowej dla trzech z nich jest w procesie, który spółka planuje zakończyć w najbliższych miesiącach”. MedTech

Członkini zarządu Airway Medix podkreśliła, że “łącząc wysoką jakość tych rozwiązań z doświadczeniem inwestorów w zakresie rozwoju biznesu oraz dystrybucji urządzeń medycznych, spółka może osiągnąć wysoką synergię”.

Anna Aranowska-Bablok zaznaczyła, że nowi partnerzy Airway Medix, poza dostępem do kapitału, zaangażują się osobowo w rozwój spółki i ułatwią dostęp do nowych kontaktów biznesowych.

Szczegóły porozumienia z Discount Bank of Israel

Zawarte przez spółkę porozumienie z Discount Bank of Israel zakłada zaś spłatę 2 milionów euro długu i umorzenie 1 miliona euro.

Dług będzie płatny w ratach, pierwsze dwie w wysokości 250 tysięcy euro będą płatne odpowiednio do 31 grudnia 2023 i 31 marca 2024 roku. Kolejne trzy w wysokości 500 tysięcy euro – do 30 czerwca 2024 oraz do 30 czerwca 2025 i 31 grudnia 2025 roku.

Członkini zarządu Airway Medix, Anna Aranowska-Bablok oznajmiła, że “porozumienie z Discount Bankiem było kluczowe, ponieważ warunkowało zaangażowanie nowych inwestorów. Dzięki przesunięciu terminów płatności oraz znacznej redukcji zadłużenia spółka uporządkowała sytuację finansową”.

Na koniec członkini zarządu Airway Medix podziękowała izraelskiemu partnerowi za wyrozumiałe i elastyczne podejście oraz dodała, że “teraz spółka może skupić się na rozwoju działalności, komercjalizacji produktów oraz współpracy z nowymi inwestorami”.

Akcje ostro w górę

Powyższe informacje wywołały gigantyczny wzrost popytu na akcje Airway Medix. W efekcie, papiery wartościowe spółki drożeją dziś aż o 25%, a ich kurs osiąga najwyższą wartość od 4 kwietnia.

Wykres akcji Airway Medix

O Airway Medix

Airway Medix to spółka z sektora MedTech, koncentrująca się na pracach badawczo-rozwojowych i komercjalizacji nowatorskich urządzeń do jednorazowego stosowania u pacjentów wentylowanych mechanicznie na Oddziałach Intensywnej Opieki Medycznej (OIOM), a także u pacjentów z zagrożeniem życia i na oddziałach anestezjologicznych.

Rodzina produktów opracowywanych przez Airway Medix służy ograniczaniu u chorych rozwoju błony biologicznej (biofilm), zmniejszaniu flory bakteryjnej jamy ustnej i poprawie mocowania oraz szczelności rurek intubacyjnych.

Ograniczanie tworzenia biofilmu oraz zapobieganie przedostawania się zainfekowanych treści do płuc chroni pacjentów przed zachorowaniem na odrespiratorowe zapalenie płuc. Produkty oferowane przez Airway Medix stanowią odpowiedź na najpilniejsze potrzeby kliniczne i uzupełniają lukę w zakresie obecnie używanych urządzeń medycznych.

Airway Medix zadebiutowała na rynku NewConnect w grudniu 2014 roku. W maju 2016 spółka przeniosła zaś swoje notowania na główny parkiet Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Uzupełnij komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze wpisy

PKP Cargo ze stratą netto w III kwartale – akcje ostro w dół

W środę po zamknięciu sesji PKP Cargo opublikowało raport finansowy za trzeci kwartał 2023 roku. Okazało się, że w...

Podobne artykuły