poniedziałek, 4 grudnia, 2023

Handlujemy z Regulowanymi Brokerami

Nieudany debiut Space Fox Games na NewConnect – akcje w dół o ponad 33%

Polecane

Jakub Bandura
Jakub Bandura
Redaktor portalu PoznajRynek.pl. Wiedzę z zakresu inwestowania oraz rynków finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych. Trader rynku OTC i Forex preferujący handel krótkoterminowy. Entuzjasta analizy technicznej oraz statystyki.

Gamingowa spółka Space Fox Games zadebiutowała wczoraj na rynku NewConnect. To już 71. firma z sektora GameDev na polskiej giełdzie i jednocześnie 12. debiut na rynku NewConnect w tym roku. Kurs akcji Space Fox Games, w stosunku do ceny odniesienia, spadł jednak w pierwszym dniu notowań o ponad 33%.

Kolejna spółka gamingowa zadebiutowała na NewConnect NewConnect

W poniedziałek do obrotu na rynku NewConnect zostało dopuszczonych łącznie 1,001 miliona akcji serii A Space Fox Games, stanowiących 100% kapitału zakładowego. Spółka, według ceny odniesienia, została wyceniona na około 6,9 miliona złotych, a free float wyniósł 28%.

Aleksander Korulski, prezes Space Fox Games oznajmił, że “debiut na NewConnect to jedno z ważniejszych wydarzeń w historii spółki, ale to nie jest koniec jej drogi. Space Fox Games jest pełne zapału i gotowe na nowe wyzwania”.

- Advertisement -Letnia Szkoła Tradingu i Inwestowania

Prezes Space Fox Games podkreślił także, iż “niezwykle ważne w dzisiejszych czasach jest dla zabezpieczenie finansowe na kolejne produkcje oraz racjonalne dobieranie budżetów produkcyjnych do możliwości firmy”.

Aleksander Korulski zaznaczył przy tym, że Space Fox Games “ma bardzo dobrą historię pozyskiwania dofinansowań – w tym roku jako jedyny polski deweloper spółka uzyskała grant z Kreatywnej Europy, a w planach są już kolejne dotacje”.

Space Fox Games złożyło do PARP wniosek dotację w ramach SMART

Okazuje się bowiem, iż jeszcze przed debiutem spółka ogłosiła, że złożyła do Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości wniosek o przyznanie dotacji w ramach ścieżki SMART w wysokości 3,7 miliona złotych. Sztuczna inteligencja

Wnioskowany projekt koncentruje się na pracach nad innowacyjną platformą narzędziową do produkcji gier wideo z zastosowaniem sztucznej inteligencji wraz z internacjonalizacją produktów spółki.

Sztuczna Inteligencja w ostatnich latach stała się niezwykle istotnym tematem w dziedzinie gamingu i technologii informatycznych. Space Fox Games wykorzystuje rozwiązania AI w codziennej pracy od dłuższego czasu, zrealizowała też dwa projekty wdrażające rozwiązania sztucznej inteligencji.

Prezes Space Fox Games zapowiedział, że ten projekt na narzędzia do tworzenia gier oparte na AI “pozwoli zautomatyzować szereg procesów, tym samym pozwalając na przykładanie większej uwagi do procesów stricte kreatywnych”.

Z kolei dyrektorka ds. operacyjnych Space Fox Games Joanna Kadyszewska oznajmiła, iż spółka zakłada, że “wdrożenie tych narzędzi przyspieszy przynajmniej o 25% proces tworzenia gier dzięki zastosowaniu narzędzi AI zakresów takich jak programowanie, projektowanie poziomów czy część graficzna”.

Akcje zanurkowały

Wczoraj, na starcie handlu akcje Space Fox Games wyceniono na 6,76 PLN, co oznaczało spadek o 1,5% względem ceny odniesienia. W ciągu kolejnych 90 minut papiery wartościowe spółki spadły jednak do okolic 4,01 PLN.

W następnych godzinach doszło jednak do niewielkiego odbicia. Ostatecznie, akcje Space Fox Games zakończyły swoją pierwszą sesję na rynku NewConnect po kursie 4,55 PLN, co przekłada się na spadek, względem ceny odniesienia, aż o 33,7%. Co gorsza, dziś przecena akcji spółki jest kontynuowana. W tej chwili tanieją one o 3,3%.

Wykres akcji Space Fox Games

O Space Fox Games

Space Fox Games to warszawski producent gier wideo, którego początki sięgają roku 2014, gdy firma działała jeszcze pod nazwą World Loom Games. Początkowo studio skupiało się na produkcji gier mobilnych oraz gier na PC z segmentu casual premium.

Obecnie spółka celuje w gry indie z segmentu AA, których budżet wynosi od 1,5 do 2,5 miliona złotych. Przez lata firma nawiązała współpracę z wieloma uznanymi podmiotami rynkowymi, takimi jak Artifex Mundi, Klabater czy Game House.

Do tej pory Space Fox Games wydało 12 gier, a kolejne 3 są obecnie w trakcie produkcji. Celem firmy jest wydawanie co najmniej jednej gry rocznie, a już teraz zapowiedziane są dwie premiery na 2024 rok.

Pierwszą z nich jest „RIN: The Last Child”, którego wydawcą jest spółka Klabater. Pierwotnie gra miała zadebiutować we wrześniu 2023 roku, ale ze względu na przedłużający się proces certyfikacji gry na platformach konsolowych oraz braku umowy licencyjno-wydawniczej z Microsoft, premiera tytułu została przełożona.

Kolejną premierą spółki w 2024 roku ma być gra „Emerald Caravan”. Docelowo gra ma zadebiutować w drugiej połowie 2024 roku. Obecnie projekt znajduje się w fazie Alpha, a jego budżet to 1,9 miliona złotych. Gra będzie ekonomicznym RPG. GameDev

Na drugą połowę 2025 roku Space Fox Games zapowiedziało zaś premierę gry „Space Inn”. Planowany budżet projektu, to 1,7 miliona złotych. Gra aktualnie znajduje się fazie preprodukcji.

Tytuł ten pozwoli graczom zarządzać kosmiczną tawerną. Projekt „Space Inn” we wrześniu otrzymał grant od Europejskiej Agencji Wykonawczej ds. Edukacji i Kultury w wysokości 149 700 euro.

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Uzupełnij komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze wpisy

PKP Cargo ze stratą netto w III kwartale – akcje ostro w dół

W środę po zamknięciu sesji PKP Cargo opublikowało raport finansowy za trzeci kwartał 2023 roku. Okazało się, że w...

Podobne artykuły