poniedziałek, 4 grudnia, 2023

Handlujemy z Regulowanymi Brokerami

Target z lepszymi wynikami kwartalnymi od oczekiwań – akcje ostro w górę

Polecane

Jakub Bandura
Jakub Bandura
Redaktor portalu PoznajRynek.pl. Wiedzę z zakresu inwestowania oraz rynków finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych. Trader rynku OTC i Forex preferujący handel krótkoterminowy. Entuzjasta analizy technicznej oraz statystyki.

Sezon publikacji wyników kwartalnych na Wall Street wciąż trwa. W środę, przed otwarciem amerykańskiej sesji, swoje wyniki finansowe zaprezentował Target.

Okazało się, że zarówno przychody, jak i zyski tej amerykańskiej sieci supermarketów w trzecim kwartale roku obrotowego 2023/2024 okazały się lepsze od oczekiwań analityków. W efekcie, akcje spółki podrożały w środę aż o 17,8%

Zyski i przychody spółki Target przewyższyły rynkowy konsensus Target

Z opublikowanego raportu wynika, że przychody spółki Target w trzecim kwartale roku obrotowego 2023/2024 wyniosły 25,4 miliarda dolarów. To wynik o 4,2% niższy od odnotowanego w analogicznym kwartale rok wcześniej. Wartość ta przekroczyła jednak prognozy analityków, które ukształtowały się na poziomie 25,29 miliarda USD.

- Advertisement -Letnia Szkoła Tradingu i Inwestowania

Rozwodniony zysk na akcję spółki w trzecim kwartale roku obrotowego 2023/2024 (okresie od sierpnia do października) wyniósł zaś 2,1 USD, co jest wartością aż o 36,3% wyższą od odnotowanej w analogicznym kwartale roku obrotowego 2022/2023. Ponadto, rynkowy konsensus zakładał, że zysk na akcję spółki Target sięgnie 1,47 USD.

Zysk netto spółki Target w okresie od początku sierpnia do końca października wyniósł z kolei 971 milionów dolarów, a dochód operacyjny wyniósł 1,3 miliarda USD, co stanowi wzrost rok do roku o 28,9%.

Warto dodać, że Target przewiduje, iż rozwodniony zysk na akcję spółki w ostatnim kwartale roku obrotowego 2023/2024 wyniesie od 1,90 do 2,60 USD. Dla porównania konsensus analityków prognozuje 2,22 USD zysku na akcję spółki w czwartym kwartale.

Akcje wystrzeliły

Jak nietrudno się domyślić, wyniki kwartalne jednej z najważniejszych amerykańskich sieci supermarketów nie mogły przejść bez echa na Wall Street – zwłaszcza, że przewyższyły one prognozy analityków.

I rzeczywiście, na rynku możemy dostrzec euforię. Akcje Target zyskały wczoraj aż 17,8%, osiągając tym samym najwyższą wartość od sierpnia. Dziś na handlu przedsesyjnym dochodzi zaś do lekkiej korekty – papiery wartościowe spółki tanieją o 0,7%.

Wykres akcji Target

O spółce

Target to amerykańskie przedsiębiorstwo handlu detalicznego, założone w Minneapolis w stanie Minnesota w 1902 roku. Firma zajmuje się głównie sprzedażą różnorodnych towarów w dużych sklepach typu „wszystko pod jednym dachem”

Obecnie sieć supermarketów spółki liczy ponad 1940 sklepów. Co więcej, zatrudnia ona 440 tysięcy pracowników

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Uzupełnij komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze wpisy

PKP Cargo ze stratą netto w III kwartale – akcje ostro w dół

W środę po zamknięciu sesji PKP Cargo opublikowało raport finansowy za trzeci kwartał 2023 roku. Okazało się, że w...

Podobne artykuły