poniedziałek, 4 grudnia, 2023

Handlujemy z Regulowanymi Brokerami

Spółka Zortrax S.A. zawarła umowę inwestycyjną z doświadczonym inwestorem

Polecane

Poznaj Rynek
Poznaj Rynek
Poznajrynek.pl to portal finansowy z zakresu inwestycji. Znajdziesz tutaj wszystko co dotyczy szeroko rozumianych finansów – świeże wiadomości, opisy strategii, posty edukacyjne, analizy rynku Forex, akcji i towarów. Doskonale rozumiemy, że zebranie wszystkich istotnych informacji zabiera nam cenny czas i w efekcie podejmujemy gorsze decyzje. Dlatego z myślą o Tobie i tysiącach innych osób, PoznajRynek.pl daje możliwość łatwego śledzenia i zrozumienia tego, co się dzieje na rynkach.

Polski producent drukarek 3D na skalę globalną – Zortrax S.A., podpisał wczoraj, tj. 15.11.2023 r. umowę inwestycyjną, która zakończy się zaangażowaniem w spółkę 5 mln złotych. Artur Błasik, strona umowy, to inwestor, który angażuje się w perspektywiczne branże oraz spółki, w których widzi duży potencjał biznesowy i rozwojowy.

Pozyskanie partnera strategicznego, który ma bogate doświadczenie na rynku inwestycyjnym, jest założycielem m.in. Telewizji Biznesowej oraz jest aktywnym inwestorem w wielu spółkach, również tych z segmentu nowych technologii, pozwoli Zortrax S.A. wrócić na ścieżkę wzrostu. Nowy inwestor zadeklarował w umowie inwestycyjnej chęć zaangażowania w Zortrax 5 mln złotych. Zapewnione finansowanie pozwoli wykorzystać szanse związane z dynamicznym rozwojem druku 3D.

„Jesteśmy podekscytowani naszym partnerstwem z Arturem Błasikiem, który nie tylko wnosi w naszą współpracę ogromną wiedzę i doświadczenie w dziedzinie nowych technologii, ale także dzieli nasze perspektywiczne spojrzenie na branżę druku 3D. Jego wkład i zrozumienie tej dynamicznie rozwijającej się gałęzi przemysłu z pewnością umocnią naszą pozycję i przyspieszą rozwój spółki Zortrax. Ta synergia jest nie tylko obietnicą sukcesu, ale również potwierdzeniem naszych dotychczasowych działań i wizji.” – podkreśla Mariusz Babula, CEO Zortrax S.A.

- Advertisement -Letnia Szkoła Tradingu i Inwestowania

„Zortrax to firma o dużym potencjale, globalnym zasięgu i własnym zapleczu badawczo-rozwojowym. W mojej ocenie jest zdecydowanie niedoceniona przez rynek kapitałowy. Wierzę, że dzięki nowej strukturze finansowania będzie w stanie korzystać na dynamicznym rozwoju całej branży 3D.” – komentuje Artur Błasik, inwestor giełdowy.

O Zortrax

Zortrax jest uznanym producentem drukarek 3D z sektorów desktop oraz industrial. Oferowane przez firmę produkty działają w czterech technologiach: LPD, LPD Plus, UV LCD oraz SVS. Marka zbudowała silną pozycję na rynku, oferując kompleksowe rozwiązania w zakresie druku trójwymiarowego, w tym: materiały do druku i urządzenia peryferyjne, a także dedykowane oprogramowanie Z-SUITE oraz platformę Zortrax inCloud do zdalnego zarządzania procesem druku i personelem. Urządzenia Zortrax są wykorzystywane przez tysiące klientów na całym świecie w branżach od architektury, medycyny, edukacji, wzornictwa, poprzez motoryzację, inżynierię, przemysł aż do sektora lotniczego i kosmicznego. Dzięki temu firmie udało się zbudować biznes na międzynarodową skalę. Cel ten spółka osiąga dostarczając urządzenia, które są niezawodne i precyzyjne, dostosowane do pracy w trudnych warunkach, spełniające najbardziej rygorystyczne normy, a zarazem intuicyjne i proste w obsłudze. Takiej klasy drukarki 3D udaje się tworzyć bazując na współpracy z trzema kluczowymi dla marki sektorami: edukacyjnym, medycznym i kosmicznym. Inżynierowie Zortrax opracowali technologię druku modeli kompozytowych z dwóch mieszanek PEEK we współpracy z Europejską Agencją Kosmiczną. Specjaliści Zortrax we współpracy z ESA opracowali również technologię druku 4D, w której modele 3D mogą zmieniać swoją geometrię pod wpływem zewnętrznych bodźców. W ramach projektu na Zortrax M300 Dual wydrukowano pierwsze udane demonstratory z ruchem aktywowanym elektrycznie. Z rozwiązań firmy Zortrax korzystają tacy giganci jak np.: NASA, Toyota czy koncern Bosch.

WWW.ZORTRAX.COM

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Uzupełnij komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze wpisy

PKP Cargo ze stratą netto w III kwartale – akcje ostro w dół

W środę po zamknięciu sesji PKP Cargo opublikowało raport finansowy za trzeci kwartał 2023 roku. Okazało się, że w...

Podobne artykuły