poniedziałek, 26 lutego, 2024

Handlujemy z Regulowanymi Brokerami

Alumetal zniknie z giełdy już 28 listopada

Polecane

Jakub Bandura
Jakub Bandura
Redaktor portalu PoznajRynek.pl. Wiedzę z zakresu inwestowania oraz rynków finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych. Trader rynku OTC i Forex preferujący handel krótkoterminowy. Entuzjasta analizy technicznej oraz statystyki.

Alumetal poinformował dziś, że akcje spółki zostaną wycofane z obrotu na rynku głównym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie z dniem 28 listopada.

Hydro Aluminium nowym właścicielem Alumetalu

26 maja norweska grupa Hydro Aluminium wezwała do sprzedaży 100% akcji Alumetalu, po cenie 78,69 PLN za papier.

Następnie, 9 czerwca cena została w wezwaniu podniesiona do 82 złotych za akcję. Wezwanie zakończyło się zawarciem transakcji na łącznie 15 267 051 akcji, dzięki czemu Hydro Aluminium objęło ponad 97% udziałów w kapitale Alumetalu. Warto dodać, że w okresie trwania wezwania kurs akcji Alumetalu poruszał się w przedziale od 77,50 PLN do 84 złotych.

- Advertisement -Letnia Szkoła Tradingu i Inwestowania

Następnie, 3 sierpnia Hydro Aluminium ogłosił przymusowy wykup akcji Alumetalu. W chwili rozpoczęcia przymusowego wykupu kurs papierów wartościowych spółki wynosił 81,30 PLN.

Wykres akcji spółki Alumetal

Co przejęcie Alumetalu oznacza dla Hydro Aluminium?

Po udanym wezwaniu do sprzedaży wiceprezes Hydro Aluminium, Eivind Kallevik informował, że jest pod wrażeniem rozwoju Alumetalu, jakości produkcji oraz doświadczenia kadry zarządzającej i pracowników.

Przejęcie Alumetalu wpisywało się w strategię Hydro Aluminium, polegającą na podwojeniu do roku 2025 wykorzystania złomu aluminiowego w produkcji stopów wtórnych, cechujących się niskim poziomem śladu węglowego.

Wiceprezes norweskiej grupy, Eivind Kallevik wyjaśniał, że “dzięki tej akwizycji Hydro Aluminium i Alumetal wspólnie staną się wiodącym zintegrowanym przedsiębiorstwem, zajmującym się recyklingiem aluminium w Europie”.

Eivind Kallevik wytłumaczył także, iż przejęcie “umożliwi oferowanie większej liczby niskoemisyjnych, pochodzących z recyklingu produktów aluminiowych opartych na złomie poamortyzacyjnym, jeszcze bardziej wzmacniając zaangażowanie grupy w realizację celów zrównoważonego rozwoju”.

Wiceprezes norweskiej grupy dodał ponadto ,że “włączenie Alumetalu do rodziny Hydro Aluminium przyczyni się również do zwiększenia obiegu zamkniętego w aluminiowym łańcuchu wartości”.

Warto dodać, że Hydro Aluminium jest wiodącą firmą w branży aluminiowej i energetyce. Od 1905 roku spółka przetwarza surowce naturalne, tworząc miejsce pracy dla 30 tysięcy osób w 40 krajach, w tym w Polsce.

Alumetal – podstawowe informacje Aluminium

Założona w 1953 roku Grupa Alumetal działa w przemyśle odlewniczym i hutniczym w zakresie produkcji wtórnego aluminium, czyli wytwarzania aluminiowych stopów odlewniczych oraz stopów wstępnych ze złomu aluminiowego.

Alumetal zajmuje w tej dziedzinie pozycję krajowego lidera oraz jest drugim największym wytwórcą wtórnych stopów aluminium w Europie. Zdolności produkcyjne jej zakładów wynoszą 275 tysięcy ton rocznie. Spółka zadebiutowała na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie w lipcu 2014 roku.

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Uzupełnij komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze wpisy

NVIDIA znów zszokowała wynikami kwartalnymi i prognozami – akcje wystrzeliły

Sezon publikacji wyników kwartalnych na Wall Street wciąż trwa. W środę późnym wieczorem inwestorzy mogli zapoznać się z jednym...

Podobne artykuły