poniedziałek, 26 lutego, 2024

Handlujemy z Regulowanymi Brokerami

Games Box S.A. – pozytywne wyniki za 3 kwartały 2023 roku

Polecane

Poznaj Rynek
Poznaj Rynek
Poznajrynek.pl to portal finansowy z zakresu inwestycji. Znajdziesz tutaj wszystko co dotyczy szeroko rozumianych finansów – świeże wiadomości, opisy strategii, posty edukacyjne, analizy rynku Forex, akcji i towarów. Doskonale rozumiemy, że zebranie wszystkich istotnych informacji zabiera nam cenny czas i w efekcie podejmujemy gorsze decyzje. Dlatego z myślą o Tobie i tysiącach innych osób, PoznajRynek.pl daje możliwość łatwego śledzenia i zrozumienia tego, co się dzieje na rynkach.

W pierwszych 9 miesiącach 2023 r. Games Box S.A. wypracowała przychody netto ze sprzedaży w kwocie 679 tys. zł przy 362 tys. zł uzyskanych w analogicznym okresie 2022 r., co oznacza prawie dwukrotny wzrost. Z kolei strata netto za ten okres 2023 r. wyniosła 5 tys. zł w porównaniu ze stratą w kwocie 149 tys. zł za pierwsze 9 miesięcy 2022 r.

Przychody Spółki pochodzą głównie ze sprzedaży mniejszych gier, m.in. Ships Simulator (platforma XBOX, wkrótce {Play Station) oraz Bus Driver Simulator Countryside (platforma Nintendo). Co więcej wpływy te pozwalają na pokrycie kosztów bieżącej działalności Spółki, w tym na produkcję flagowych tytułów. Warto zauważyć, że stan gotówki na 30 września 2023 r. wyniósł 866 tys. zł i pozostał na niemal niezmienionym poziomie w porównaniu z 30 czerwca 2023 r.

Aktualnie Spółka intensywnie pracuje nad wydaniem pierwszych dużych tytułów gier komputerowych na platformę STEAM – Riot Control Simulator, Primitive i Repo Man. Dodatkowo we wrześniu 2023 r. Spółka ukończyła produkcję portu gry Ships Simulator na platformę PlayStation. W najbliższych miesiącach Spółka będzie intensywnie pracować nad rozwojem powyższych tytułów, gdyż w IV kwartale 2023 r. zaplanowano odpowiednio:

- Advertisement -Letnia Szkoła Tradingu i Inwestowania
  • premierę pełnej wersji gry Ships Simulator na platformie PlayStation,
  • ukończenie wersji demo gry Primitive na platformie STEAM,
  • ukończenie prologu gry Riot Control Simulator na platformie STEAM.

Spółka deklaruje, że prace nad wspomnianymi tytułami idą zgodnie z planem oraz że osiągane są kolejne kamienie milowe w ich produkcji. Zainteresowanie graczy może napawać optymizmem, ponieważ wishlisty graczy oczekujących na Repo, Primitive czy Riota wynoszą po kilkadziesiąt tysięcy osób.

Dodatkowo w ostatnim czasie Jakub Trzebiński, Wiceprezes PlayWay S.A., dokonał zakupu akcji Spółki przekraczając jednocześnie próg 5% posiadanych akcji. Te informacje mogą pozytywnie nastrajać inwestorów. Obecnie kapitalizacja Spółki wynosi niemal 13 mln zł, a kurs oscyluje wokół 10-11 zł. Co ciekawe kurs akcji Games Box od debiutu do chwili obecnej urósł o ponad 135%.

Games Box S.A. jest producentem i wydawcą gier na komputery PC i konsole. Spółka zadebiutowała na rynku NewConnect prowadzonym przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie w dniu 24 czerwca 2022 r.

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Uzupełnij komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze wpisy

NVIDIA znów zszokowała wynikami kwartalnymi i prognozami – akcje wystrzeliły

Sezon publikacji wyników kwartalnych na Wall Street wciąż trwa. W środę późnym wieczorem inwestorzy mogli zapoznać się z jednym...

Podobne artykuły