poniedziałek, 4 grudnia, 2023

Handlujemy z Regulowanymi Brokerami

Zremb-Chojnice opublikował wyniki kwartalne – akcje wystrzeliły

Polecane

Jakub Bandura
Jakub Bandura
Redaktor portalu PoznajRynek.pl. Wiedzę z zakresu inwestowania oraz rynków finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych. Trader rynku OTC i Forex preferujący handel krótkoterminowy. Entuzjasta analizy technicznej oraz statystyki.

Zremb-Chojnice zaprezentował wczoraj szacunkowe wyniki finansowe za trzeci kwartał bieżącego roku.

Okazuje się, że zarówno przychody, jak i zyski spółki znacząco wzrosły w ujęciu rocznym, co wywołało prawdziwą euforię wśród inwestorów. W efekcie, akcje spółki Zremb-Chojnice zyskały wczoraj aż 30%, a ich wzrost jest kontynuowany.

Zremb-Chojnice zaimponował wysokością zysku wypracowaną w III kwartale Raport finansowy

Z opublikowanego raportu wynika, że Zremb-Chojnice w trzecim kwartale 2023 roku osiągnął przychody ze sprzedaży na poziomie 10,437 miliona złotych, co w porównaniu do uśrednionych przychodów ze sprzedaży za trzeci kwartał w latach 2020-2022 stanowi wzrost o 36,32%.

- Advertisement -Letnia Szkoła Tradingu i Inwestowania

Jeszcze lepiej prezentują się wyniki kwartalne dotyczące zysku spółki. Szacunkowy zysk netto Zrembu-Chojnice w opisywanym okresie sięgnął bowiem 1,658 miliona złotych, co w porównaniu do uśrednionego zysku netto za trzeci kwartał lat 2020-2022 na poziomie 202 tysięcy PLN, stanowi wzrost aż o 719%.

Co więcej, zysk operacyjny Zrembu-Chojnice w trzecim kwartale 2023 roku ukształtował się na poziomie 1,715 miliona złotych, co jest wartością o ponad 1400% wyższą od uśrednionego wyniku EBIT za analogiczny kwartał w latach 2020-2022, który wyniósł 114 tysięcy PLN.

Ponadto, w trzecim kwartale bieżącego roku spółce udało się wypracować dodatni zysk EBITDA w wysokości 2,088 miliona złotych, co jest wynikiem o 494,86% lepszym w porównaniu do uśrednionego zysku za opisywany kwartał w latach 2020 – 2022,który ukształtował się na poziomie 351 tysięcy PLN.

W oficjalnym komunikacie spółka Zremb-Chojnice poinformowała, że “poprawa wyników, jakie spółka uzyskała w III kwartale 2023 w porównaniu do analogicznych okresów trzech lat poprzednich (2020-2022), to efekt pozyskiwania kontraktów na bardziej korzystnych marżach, głownie z przeznaczeniem dla sił zbrojnych, które udało się uzyskać pomimo rosnących kosztów pracy”.

Akcje wystrzeliły

Jak nietrudno się domyślić, tak spektakularne szacunkowe wyniki finansowe po prostu musiały wywołać spore poruszenie na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. I rzeczywiście, na rynku mogliśmy wczoraj dostrzec prawdziwą euforię.

Akcje Zrembu-Chojnice podrożały we wtorek aż o 30%. Dziś ich kurs zachowuje się o wiele stabilniej, ale mimo wszystko zwyżka jest kontynuowana – w tej chwili papiery wartościowe spółki drożeją o 1,9%.

Wykres akcji Zremb-Chojnice

O spółce

Zakład Budowy Maszyn Zremb-Chojnice jest producentem konstrukcji stalowych oraz kontenerów dla wojska i policji. Zakład, oprócz kontenerów i konstrukcji stalowych ma doświadczenie również w dostarczaniu specjalistyczne zestawy mobilnych do budowy mostów taktycznych.

Firma powstała w Chojnicach w 1973 roku, a od 1982 funkcjonuje jako niezależnie przedsiębiorstwo państwowe. Po prywatyzacji w 1997 roku nastąpił kilkuletni proces zmian właścicielskich, który doprowadził do debiutu giełdowego w 2008 roku.

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Uzupełnij komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze wpisy

PKP Cargo ze stratą netto w III kwartale – akcje ostro w dół

W środę po zamknięciu sesji PKP Cargo opublikowało raport finansowy za trzeci kwartał 2023 roku. Okazało się, że w...

Podobne artykuły