poniedziałek, 4 grudnia, 2023

Handlujemy z Regulowanymi Brokerami

Wyniki finansowe iFirmy rozczarowały rynek – akcje zniżkują

Polecane

Jakub Bandura
Jakub Bandura
Redaktor portalu PoznajRynek.pl. Wiedzę z zakresu inwestowania oraz rynków finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych. Trader rynku OTC i Forex preferujący handel krótkoterminowy. Entuzjasta analizy technicznej oraz statystyki.

iFirma opublikowała dziś rano wstępne wyniki finansowe za trzeci kwartał bieżącego roku. Okazało się, że w tym okresie spółka odnotowała spadek zysków rok do roku, podczas gdy analitycy liczyli na ich dynamiczny wzrost. Na reakcję rynku nie trzeba było długo czekać. Akcje iFirmy tanieją dziś o 12,4%.

Zysk netto iFirmy spadł rok do roku o 8,5% Rynek giełdowy

Opublikowane dziś rano wstępne wyniki finansowe ukazują, że w trzecim kwartale 2023 roku zysk netto Ifirmy wyniósł 1,51 miliona złotych. Wynik ten jest o 8,5% niższy od zysku netto wypracowanego w trzecim kwartale 2022 roku. Co więcej, analitycy spodziewali się, iż jego wartość w tym okresie wyniesie 2,4 miliona PLN.

Przychody tej spółki obsługującej księgowo jednoosobowe działalności gospodarcze wzrosły zaś rok do roku o 15%, do 12,3 miliona złotych, ale zysk operacyjny spadł w ujęciu rocznym aż o 18,5%, do 1,63 miliona PLN.

- Advertisement -Letnia Szkoła Tradingu i Inwestowania

Co gorsza, spółka podała, że “pomimo zwiększonych wydatków na działania marketingowe, iFirma pozyskuje mniejszą niż w ubiegłym roku liczbę nowych klientów przy większej liczbie rezygnacji. Spółka wciąż jednak odnotowuje wzrost liczby klientów”.

Jak dodano, dział rekrutacji po rekordowym roku 2022 i dobrym pierwszym półroczu 2023, w trzecim kwartale bieżącego roku odczuł skutki zamrożenia zleceń rekrutacyjnych u dotychczasowych klientów oraz utrudnionego pozyskiwania nowych klientów.

Akcje ostro w dół

Nie ma żadnych wątpliwości, że wstępne wyniki finansowe iFirmy za trzeci kwartał bieżącego roku stanowiły spory zawód dla akcjonariuszy. Uczestnicy rynku nie kryją bowiem dziś swojego rozczarowania – kurs papierów wartościowych spółki spada aż o 12,4%.

Wykres akcji spółki iFirma

O spółce

Założona w 1997 roku iFirma jest właścicielem uruchomionego w 2001 roku serwisu ifirma.pl, który pozwala na prowadzenie księgowości internetowej oraz wystawianie faktur i rachunków.

Serwis oferuje także moduł magazynowy i CRM online, zawierający statystyki do monitorowania przychodów i wydatków. Spółka świadczy także usługi w zakresie tworzenia oprogramowania oraz rekrutacji i outsourcingu kadr IT.

Dziś serwis ifirma.pl jest największym systemem księgowości internetowej w Polsce, liczącym sobie 1,165 miliona użytkowników. Na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie iFirma zadebiutowała w 2008 roku.

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Uzupełnij komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze wpisy

PKP Cargo ze stratą netto w III kwartale – akcje ostro w dół

W środę po zamknięciu sesji PKP Cargo opublikowało raport finansowy za trzeci kwartał 2023 roku. Okazało się, że w...

Podobne artykuły