Złoto dało 350% zysku w jeden dzień? Siatka zleceń w grze!

Rynkiem FOREX zainteresowałem się w roku 2015. Tworząc analizy, opieram się wyłącznie na zasięgach (ATR), oraz układach Overbalance (OB). Takie podejście do rynku pozwala mi uzyskać przewagę. Mój trading jest bardzo agresywny, a śledzić wszystkie zagrania można w tym miejscu, wraz z ponad setką innych subskrybentów mojego profilu VezoriWariat

Siatka zleceń na złocie – perfekcyjna reakcja na ATR!

Dzisiejsza sesja dla złota, choć z początku bardzo niedźwiedzia, finalnie dała wybicie o ponad 17$ w przeciągu trzech godzin, wręcz bez żadnych korekt. Patrząc na ostatni swing spadkowy, który również odbywał się bez większych korekt, postanowiłem ustawić siatkę zleceń. Pierwsze zlecenie zostało ustawione na podstawie ATR o wielkości 120 PIPS. Dosłownie kilka minut po zajęciu pozycji, złoto zaczęło piąć się w górę, tworząc kolejne szczyty cenowe.

Wyjście z pozycji plasuje się na poziomie ATR ostatnich swingów spadkowych, bądź ostatniego overbalance, na które reagowało złoto. Zamierzam obserwować zachowanie graczy w okolicach poziomów OB – 1506$ oraz ATR – 1520$.


Na tych instrumentach warto handlować u brokera Admiral Markets, który oferuje bardzo niskie spready oraz maksymalną dźwignię 1:500. Typowy spread na DAX to zaledwie 0,8 punkta. Kliknij tutaj aby sprawdzić ofertę


Ropa WTI – perfekcyjna reakcja na krawędź ATR

Surowiec ten odbił się co do pipsa od krawędzi ATR wynoszącego 7$. Pozycja została zajęta dosłownie chwilę po reakcji ceny na krawędź ATR.

Patrząc na ostatnie OB celem dla tej pozycji będzie cena 55$. Jeśli overbalance wzrostowe zaznaczone żółtym kolorem zostanie przełamane, istnieje możliwość piramidowania pozycji, aż do poziomu 55$ za baryłkę, o ile rynek nabierze dynamiki.

GBPUSD reakcja na ATR czy próba korekty do poziomu OB?

Tymczasem na funcie brytyjskim możemy zauważyć dwa ciekawe poziomy. Pierwszy to 1.29 czyli krawędź OB. Drugi z poziomów – 1.2995. Najlepszym scenariuszem byłoby zejście ceny do  korekty OB, a następnie korekta do poziomu ATR i spadki do kilkudniowych minimów – 1.276. Taki scenariusz chciałbym zobaczyć na wykresie. Jeśli natomiast cena przed wykonaniem korekty do poziomu overbalance, dotrze do zasięgów z niebieskich pól, nie będę brał już pod uwagę pozycji long.

Treści zawarte w niniejszym artykule nie stanowią rekomendacji w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych lub ich emitentów i wystawców (Dz. U. z 2005 r. Nr 206). Informacje zawarte w artykule mają charakter wyłącznie edukacyjny i bazują na subiektywnym spojrzeniu autora. W związku z powyższym autor nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na podstawie treści zawartych w artykule. Przed wykorzystaniem zawartych w artykule informacji do celów inwestycyjnych każdy powinien we własnym zakresie określić ryzyko strat, konsekwencje szybko zmieniających się czynników rynkowych a także konsekwencje prawne i podatkowe potencjalnych transakcji – wykorzystując swoją wiedzę i informacje inne niż zawarte w powyższym artykule. Ostateczna decyzja i konsekwencje zawarcia jakiejkolwiek transakcji należą każdorazowo wyłącznie do widza.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o