wtorek, 16 lipca, 2024

Handlujemy z Regulowanymi Brokerami

Wyniki kwartalne Lyft lepsze od oczekiwań – akcje wystrzeliły

Polecane

Jakub Bandura
Jakub Bandura
Redaktor portalu PoznajRynek.pl. Wiedzę z zakresu inwestowania oraz rynków finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych. Trader rynku OTC i Forex preferujący handel krótkoterminowy. Entuzjasta analizy technicznej oraz statystyki.

Sezon publikacji wyników kwartalnych na Wall Street wciąż trwa. We wtorek późnym wieczorem swoje wyniki za czwarty kwartał 2023 roku zaprezentowała popularna platforma transportu osobowego – Lyft. Okazało się, że zysk na akcję spółki przewyższył oczekiwania analityków.

Co więcej, Lyft zaprezentował bardzo optymistyczne prognozy dotyczące przychodów i zysków w pierwszym kwartale bieżącego roku. Informacje te wywołały prawdziwą euforię na Wall Street. W efekcie, akcje spółki podrożały wczoraj aż o 35,1%

Zysk na akcję Lyft wyższy od rynkowego konsensusu

Z opublikowanego we wtorek wieczorem raportu wynika, że zysk na akcję Lyft w czwartym kwartale ubiegłego roku wyniósł 17 centów. Dla porównania, w analogicznym kwartale rok wcześniej spółka odnotowała 74 centy straty na akcję. Co więcej, analitycy spodziewali się, że zysk na akcję Lyft sięgnie tym razem 8 centów.

- Advertisement -Letnia Szkoła Tradingu i Inwestowania

Z kolei przychody spółki w opisywanym okresie wyniosły 1,22 miliarda dolarów. Wynik ten jest o 4,1% wyższy od przychodów odnotowanych w czwartym kwartale 2022 roku roku i zarazem idealnie zgodny z przewidywaniami analityków.

W raporcie możemy również przeczytać, że w ostatnim kwartale 2023 roku Lyft odnotował wzrost o 17% w ujęciu rocznym liczby rezerwacji brutto.

Optymistyczne prognozy dotyczące I kwartału 2024

CFO spółki Erin Brewer oznajmiła, że “Lyft wkroczył w 2024 rok z dużym rozmachem i wyraźnym naciskiem na doskonałość operacyjną, co pozwala firmie na znaczące zwiększenie marży i osiągnięcie pierwszego pełnego roku dodatnich wolnych przepływów pieniężnych”.

Oprócz zapowiedzi pełnego roku dodatnich przepływów pieniężnych, Lyft poinformował, iż przewiduje, że w pierwszym kwartale 2024 roku osiągnie przychód od 3,5 do 3,6 miliarda dolarów. Analitycy spodziewali się zaś prognozy przychodów w wysokości 3,46 miliarda USD.

Akcje ostro w górę

Jak nietrudno się domyślić, lepsze od oczekiwań wyniki kwartalne i optymistyczne prognozy na pierwszy kwartał 2024 roku popularnej wśród inwestorów spółki nie mogły przejść bez echa na Wall Street.

I rzeczywiście, na rynku mogliśmy we wtorek dostrzec euforię. Akcje Lyft podrożały wczoraj aż o 35,1%, osiągając tym samym najwyższą wartość od dwunastu miesięcy. Co więcej, wiele wskazuje na to, że dziś zwyżka będzie kontynuowana – w tej chwili papiery wartościowe spółki zyskują na handlu przedsesyjnym 1,3%.

Wykres akcji spółki Lyft

O Lyft

Lyft to założona w 2012 roku amerykańska firma świadcząca na terenie Stanów Zjednoczonych i Kanady usługi transportu osobowego w oparciu o aplikację mobilną umożliwiającą użytkownikom zamawianie przejazdów samochodów prywatnych lub współdzielonych (ridesharing).

Lyft jest obecnie największym konkurentem firmy Uber na amerykańskim rynku. Siedziba firmy znajduje się w San Francisco. Kierowcy korzystający z platformy Lyft dostępni są do przewozu pasażerów na żądanie. Spółka zadebiutowała na nowojorskiej giełdzie Nasdaq w marcu 2019 roku.

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Uzupełnij komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze wpisy

Memecoiny Solana oparte na Donaldzie Trumpie eksplodują po próbie zamachu na jego życie

Treść artykułu dostarczona przez Partnera w ramach współpracy komercyjnej. Po nieudanej próbie zamachu na byłego prezydenta Stanów Zjednoczonych, Donalda Trumpa,...

Podobne artykuły