niedziela, 21 kwietnia, 2024

Handlujemy z Regulowanymi Brokerami

XTB z nowymi rekomendacjami – akcje zwyżkują

Polecane

Jakub Bandura
Jakub Bandura
Redaktor portalu PoznajRynek.pl. Wiedzę z zakresu inwestowania oraz rynków finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych. Trader rynku OTC i Forex preferujący handel krótkoterminowy. Entuzjasta analizy technicznej oraz statystyki.

Analitycy Biura Maklerskiego mBanku Trigon Domu Maklerskiego oraz Biura Maklerskiego Pekao podwyższyli ceny docelowe akcji XTB i podtrzymali dla nich rekomendacje “kupuj”. Powyższe informacje wywołały wzmożony popyt na akcje spółki. W efekcie, ich kurs zyskał wczoraj aż 6,3%, a dziś zwyżka jest kontynuowana.

Analitycy BM mBank i Trigon DM podnieśli ceny docelowe i prognozy zysku XTB na 2024 r.

Największa na świecie agencja prasowa zajmująca się rynkami kapitałowymi – Bloomberg przekazała wczoraj, że Mikołaj Lemańczyk, analityk Biura Maklerskiego mBanku podwyższył wycenę akcji XTB z 43,20 PLN do 47,95 PLN i podtrzymał rekomendację “kupuj”. Analityk podniósł przy tym o 92 miliony złotych prognozę zysku XTB na 2024 rok – do 767 milionów PLN.

Bloomberg poinformował ponadto, że analityk Trigon Domu Maklerskiego, Maciej Marcinowski także podtrzymał rekomendację kupuj akcji XTB i podwyższył cenę docelową z 46 aż do 59,30 PLN. Analityk podniósł przy tym o 40 milionów złotych prognozę zysku XTB na 2024 rok – do 726 milionów PLN.

- Advertisement -Letnia Szkoła Tradingu i Inwestowania

BM Pekao też rekomenduje kupno akcji XTB

Z kolei Michał Fidelus, analityk Biura Maklerskiego Banku Pekao w swoim raporcie z 2 lutego, którego treść zaprezentowała wczoraj Polska Agencja Prasowa podniósł cenę docelową akcji XTB 42 do 56 złotych i podtrzymał dla nich rekomendację “kupuj”.

W ocenie analityka Biura Maklerskiego Banku Pekao, XTB jest dobrze pozycjonowany, aby stać się skutecznym globalnym “one-stop-shop” dla inwestorów. Michał Fidelus zwrócił uwagę, że “spółka oferuje nie tylko wzrost biznesu, ale także stabilne i wysokie dywidendy i atrakcyjną wycenę 8.0/7.6x P/E”.

Głównym ryzykiem dla XTB – według Michała Fidelusa – są regulacje. Zakaz reklam produktów z obszaru działalności spółki w Hiszpanii nie stanowi jeszcze problemu, ale wprowadzenie hiszpańskiego modelu regulacji na innych rynkach może dotknąć XTB dużo bardziej.

Akcje mocno w górę

Raporty analityczne, w których wyraźnie podniesiono ceny docelową akcji XTB, po prostu musiał wywołać spore poruszenie wśród inwestorów. I rzeczywiście, na rynku możemy dostrzec wzmożony popyt na papiery wartościowe spółki.

Podczas wczorajszej sesji kurs akcji VOTUM wzrósł aż o 6,3%. Co więcej, dziś rajd wzrostowy akcji XTB jest kontynuowany. W tej chwili walory spółki drożeją o 2,3%.

Wykres akcji XTB

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Uzupełnij komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze wpisy

Srebro jako alternatywa dla złota: Poradnik inwestycyjny

Srebro jako alternatywa dla złota: Poradnik inwestycyjny Inwestowanie w metale szlachetne to jedna z najstarszych form ochrony kapitału. Złoto jest...

Podobne artykuły