niedziela, 21 kwietnia, 2024

Handlujemy z Regulowanymi Brokerami

Coinbase zaimponował wynikami kwartalnymi – akcje mocno w górę

Polecane

Jakub Bandura
Jakub Bandura
Redaktor portalu PoznajRynek.pl. Wiedzę z zakresu inwestowania oraz rynków finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych. Trader rynku OTC i Forex preferujący handel krótkoterminowy. Entuzjasta analizy technicznej oraz statystyki.

Sezon publikacji wyników kwartalnych na Wall Street wciąż trwa. W czwartek późnym wieczorem inwestorzy mogli zapoznać się z najbardziej wyczekiwanym raportem z obszaru kryptowalut – swoje wyniki za czwarty kwartał 2023 roku zaprezentowała giełda Coinbase.

Okazało się, że zarówno zysk na akcję tej platformy wymiany kryptowalut, jak i jej przychody przewyższyły oczekiwania analityków. W efekcie, akcje spółki podrożały w piątek aż o 8,8%.

Zyski i przychody Coinbase wyższe od rynkowego konsensusu

Z opublikowanego w czwartek wieczorem raportu wynika, że zysk na akcję Coinbase w czwartym kwartale ubiegłego roku wyniósł 1,04 USD. Warto dodać, że był to pierwszy dodatni kwartalny wynik finansowy firmy od ostatniego kwartału 2021 roku .

- Advertisement -Letnia Szkoła Tradingu i Inwestowania

Dla porównania, w analogicznym kwartale rok wcześniej spółka odnotowała 2,46 USD straty na akcję. Co więcej, analitycy spodziewali się, że zysk na akcję tej giełdy kryptowalut sięgnie tym razem 4 centów.

Z kolei przychody spółki w opisywanym okresie wyniosły 953,8 miliona dolarów. Wynik ten jest aż o 52% wyższy od przychodów odnotowanych w czwartym kwartale 2022 roku. Rynkowy konsensus zakładał natomiast, że przychody Coinbase kształtują się na poziomie 826,7 miliona USD.

Całkowite przychody z transakcji tej platformy wymiany kryptowalut w ostatnim kwartale ubiegłego roku wzrosły zaś o 64% w ujęciu rocznym, do 529,3 miliona dolarów , podczas gdy przychody z subskrypcji i usług wzrosły w tym okresie o 33%, do 375,4 miliona USD.

Giełda Coinbase przekazała w oficjalnym raporcie, że “wzrosty były spowodowane różnymi czynnikami, przede wszystkim ekscytacją związaną z funduszami spot ETF Bitcoin i ogólnymi oczekiwaniami dotyczącymi poprawy warunków makroekonomicznych w 2024 roku, co znacznie przyczyniło się do wzrostu aktywności związanej z ryzykiem na rynkach kapitałowych”.

Optymistyczne prognozy dotyczące I kwartału 2024

Zarząd Coinbase przewiduje, że w pierwszym kwartale 2024 roku przychody giełdy z subskrypcji i usług w pierwszym kwartale wyniosą między 410 a 480 milionów dolarów. Analitycy spodziewali się zaś prognozy na pierwszy kwartał w wysokości 367,3 miliona USD.

Ponadto, Coinbase spodziewa się, że wydatki na sprzedaż i marketing w pierwszym kwartale wyniosą od 85 do 100 milionów dolarów i przewiduje niewielki wzrost zatrudnienia w celu wsparcia rozwoju produktu, co odzwierciedla ogólnie pozytywne perspektywy na najbliższą przyszłość.

Akcje wystrzeliły

Jak nietrudno się domyślić, lepsze od oczekiwań wyniki kwartalne i optymistyczne prognozy na pierwszy kwartał 2024 roku tej bardzo popularnej wśród inwestorów spółki z branży kryptowalut nie mogły przejść bez echa na Wall Street.

I rzeczywiście, na rynku mogliśmy w piątek dostrzec wzmożony popyt na akcje Coinbase. Kurs spółki podrożał podczas ostatniej sesji minionego tygodnia aż o 8,8%, osiągając tym samym najwyższą wartość od marca 2022 roku.

Wykres akcji Coinbase

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Uzupełnij komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze wpisy

Srebro jako alternatywa dla złota: Poradnik inwestycyjny

Srebro jako alternatywa dla złota: Poradnik inwestycyjny Inwestowanie w metale szlachetne to jedna z najstarszych form ochrony kapitału. Złoto jest...

Podobne artykuły