Woodpecker poinformował, że dziś rano do spółki wpłynęła rezygnacja ze skutkiem natychmiastowym z pełnienia funkcji prezesa zarządu, jak również z członkostwa w zarządzie od Mateusza Tarczyńskiego. W treści rezygnacji były prezes zadeklarował, iż wyraża wolę pozostania w spółce i skupieniu się na jej strategii.
Informacja ta wywołała prawdziwą panikę wśród akcjonariuszy notowanej na NewConnect spółki Woodpecker. W efekcie, jej kurs spada dziś o ponad 16%, osiągając tym samym najniższą wartość w historii.
Niespodziewana rezygnacja prezesa Woodpeckera
Mateusz Tarczyński z Maciejem Cieślą w 2015 roku założył spółkę Woodpecker i od tamtej pory nieprzerwanie pełnił funkcję jej prezesa. Warto dodać, że Mateusz Tarczyński, wraz z Kingą Tarczyńską, posiada 13,53% akcji spółki.
Teraz nie pełniąc oficjalnej funkcji w spółce, były prezes Woodpeckera nie musi już raportować każdej zmiany posiadanego pakietu, a jedynie ewentualne przekroczenie, jako akcjonariusz, progu opisanego w przepisach o notyfikacji.
Oficjalne przyczyny rezygnacji nie są oficjalnie podane ale nie jest tajemnica, że w ostatnim czasie spółka Woodpecker zaczęła notować coraz gorsze wyniki finansowe, a liczba jej klientów zaczęła maleć.
Okazuje się bowiem, że w czwartym kwartale 2023 roku Woodpecker miał 4356 klientów – czyli o ponad 300 mniej niż rok wcześniej. Przychody spółki w tym okresie wyniosły zaś 6,5 miliona złotych i były o 6% niższe rok do roku. Zysk netto firmy skurczył się natomiast aż o 95%. do 93 400 PLN.
Akcje ostro w dół
Komunikat o nieoczekiwanej rezygnacji prezesa Woodpeckera wywołał istną panikę wśród uczestników rynku. W efekcie, akcje spółki tanieją w tej chwili aż o 16,1%, osiągając tym samym najniższą wartość w swojej historii.
O Woodpecker
Woodpecker to założona w 2015 roku spółka technologiczna dostarczająca oprogramowanie w modelu Software as a Service (SaaS), które pomaga zwiększyć efektywność rozwoju biznesu poprzez inteligentną automatyzację procesów komunikacji biznesowej.
Oprogramowanie wykorzystuje zaawansowane algorytmy, które pomagają zarządzać komunikacją i automatycznie wysyłają spersonalizowane komunikaty, wykrywają odpowiedzi i przypominają o kontakcie.
Narzędzie od spółki Woodpecker znajduje swoje zastosowanie podczas aktywnej sprzedaży, pozyskiwania partnerów biznesowych, przypominaniu o sobie klientom, czy też rekrutacji pracowników.
Z oprogramowania firmy korzysta ponad 4 tysiące klientów z 70 krajów, z których prawie połowę stanowią firmy ze Stanów Zjednoczonych. Woodpecker zadebiutował na rynku NewConnect we wrześniu 2021 roku.