niedziela, 21 kwietnia, 2024

Handlujemy z Regulowanymi Brokerami

Red Carpet Media Group z wysokim zyskiem za 2023 rok

Polecane

Poznaj Rynek
Poznaj Rynek
Poznajrynek.pl to portal finansowy z zakresu inwestycji. Znajdziesz tutaj wszystko co dotyczy szeroko rozumianych finansów – świeże wiadomości, opisy strategii, posty edukacyjne, analizy rynku Forex, akcji i towarów. Doskonale rozumiemy, że zebranie wszystkich istotnych informacji zabiera nam cenny czas i w efekcie podejmujemy gorsze decyzje. Dlatego z myślą o Tobie i tysiącach innych osób, PoznajRynek.pl daje możliwość łatwego śledzenia i zrozumienia tego, co się dzieje na rynkach.
  1. Wszystkie główne wskaźniki finansowe urosły w 2023 roku
  2. Uzyskanie koncesji pozwalającej na nadawanie programów za pośrednictwem naziemnych cyfrowych multipleksów
  3. Pozytywne dane dotyczące widowni

Wyniki RCMG za okres 12 miesięcy zakończonych 31 grudnia 2023 roku charakteryzują się znaczącym wzrostem we wszystkich podstawowych wartościach finansowych, w stosunku do analogicznego okresu roku 2022. Przychody ze sprzedaży wyniosły 11,7 mln zł, co stanowi wzrost o 29% w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego. Z kolei zysk netto wzrósł o niemal 40% do 4,1 mln zł. EBITDA w 2023 roku wyniosła 5,9 mln zł, co oznacza wzrost o 55% w stosunku do 2022 roku.

W układzie rodzajowym struktura przychodów RCMG za 2023 rok prezentuje się następująco:

  • Przychody z reklam: 45 %
  • Przychody subskrypcyjne: 15 % (abonamentowe)
  • Przychody ze źródeł per-pay-view: 23%
  • Inne źródła przychodów: 17%

W okresie od 1 stycznia 2023 roku do 31 grudnia 2023 roku platforma REDGO podwoiła liczbę zarejestrowanych subskrybentów w stosunku do analogicznego okresu roku 2022. Z kolei oferta kontentowa RED CARPET MEDIA GROUP została wzbogacona o kolejne odcinki kultowych seriali. Obecnie Spółka udostępnia ponad 375 odcinków „Mody na Sukces”, a także wielokrotnie nagradzane seriale: „Lata 90-te”, „Labirynt”, „The First Lady”, „Dukla”, „The Queen of Flow” czy „Brzydula”.

- Advertisement -Letnia Szkoła Tradingu i Inwestowania

Firma badawcza AGB Nielsen podała wyniki oglądalności dla Red Carpet TV. Średnia minutowa oglądalność na widza wzrosła o 9% i wyniosła 2.601 minut. Z kolei udział w widowni tj. odsetek widzów, którzy oglądali program w stosunku do całej widowni wzrósł o 25% w stosunku do 2022 roku.

W dniu 30 stycznia 2024 roku Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji udzieliła spółce zależnej od Emitenta koncesji na rozpowszechnianie programu telewizyjnego pod nazwą „CTV9”. Koncesja obowiązuje od dnia 30 stycznia 2024 roku i wygasa z dniem 29 stycznia 2034 roku. Rozpowszechnianie programu powinno nastąpić nie później niż 2 miesiące od daty udzielenia koncesji. Spółka, uważa, że otwarta ekspozycja na klienta posiadającego wyłącznie telewizję naziemną pozwoli na osiągnięcie 10-krotnie większych wskaźników oglądalności telewizji linearnej oraz minimum 10-krotnie większych wskaźników ratingowych. Emitent zakłada, że uzyskanie licencji powinno mieć znaczący wpływ na jego przychody.

Kapitalizacja giełdowa Spółki wynosi obecnie ok. 35 mln zł. RCMG zadebiutowała na rynku NewConnect w październiku 2022 roku. Spółka jest operatorem dwóch kanałów telewizyjnych Red Carpet TV oraz Red TOP TV, a także platformy VOD – RED GO.

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Uzupełnij komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze wpisy

Srebro jako alternatywa dla złota: Poradnik inwestycyjny

Srebro jako alternatywa dla złota: Poradnik inwestycyjny Inwestowanie w metale szlachetne to jedna z najstarszych form ochrony kapitału. Złoto jest...

Podobne artykuły