wtorek, 16 lipca, 2024

Handlujemy z Regulowanymi Brokerami

QubicGames wznawia skup akcji własnych – kurs mocno w górę

Polecane

Jakub Bandura
Jakub Bandura
Redaktor portalu PoznajRynek.pl. Wiedzę z zakresu inwestowania oraz rynków finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych. Trader rynku OTC i Forex preferujący handel krótkoterminowy. Entuzjasta analizy technicznej oraz statystyki.

Zarząd QubicGames poinformował wczoraj rano, że postanowił wznowić proces skupu akcji własnych. Spółka uprawniona jest do nabycia do 1 miliona akcji własnych po cenie nie niższej niż 1 PLN i nie wyższej niż 8 złotych w terminie do 30 czerwca 2024. Akcje własne nabywane są celem umorzenia.

Informacja ta wywołała wzmożony popyt na notowane na rynku NewConnect akcje QubicGames. W efekcie, ich kurs zyskał wczoraj aż 7,9%.

QubicGames nabywa akcje w celu ich umorzenia

Z opublikowanego wczoraj komunikatu wynika, że QubicGames uprawniony jest do nabycia do 1 miliona akcji własnych po cenie nie niższej niż 1 PLN i nie wyższej niż 8 złotych w terminie do 30 czerwca 2024 roku za łączną maksymalną kwotę nie większą niż 1 milion PLN.

- Advertisement -Letnia Szkoła Tradingu i Inwestowania

W komunikacie możemy przeczytać ponadto, że “skup akcji własnych emitenta jest realizowany na podstawie upoważnienia wynikającego z uchwały nr 20 zwyczajnego walnego zgromadzenia spółki z dnia 30 czerwca 2022 roku w sprawie upoważnienia zarządu do nabycia akcji własnych spółki oraz utworzenia kapitału rezerwowego w celu nabycia akcji własnych spółki, zmienioną uchwałą nr 15 ZWZ z dnia 27 czerwca 2023 roku”.

Obecnie spółka posiada łącznie 57 453 akcje własne o wartości nominalnej 0,10 PLN każda, które stanowią 0,585% udziału w kapitale zakładowym oraz stanowią 0,542% udziału w ogóle głosów na walnym zgromadzeniu.

Jednocześnie we wczorajszy komunikacie poinformowano, iż z uwagi na okres zamknięty, związany z planowaną na 20 marca 2024 roku publikacją raportu rocznego za rok 2023, skup akcji własnych zostanie zawieszony z dniem 19 lutego 2024 roku.

Skup akcji własnych QubicGames następnie będzie kontynuowany w dniach 21 marca – 12 kwietnia 2024 roku, czyli po opublikowaniu raportu rocznego za rok 2023, aż do rozpoczęcia okresu zamkniętego związanego z planowaną datą publikacji raportu okresowego za pierwszy kwartał 2024 roku.

Akcje zwyżkują

Komunikat o wznowieniu procesu skupu akcji własnych QubicGames został bardzo pozytywnie odebrany przez inwestorów. W efekcie, wczoraj mieliśmy do czynienia ze wzmożonym popytem na akcje spółki, co doprowadziło do wzrostu ich kursu o 7,9%.

Dziś sytuacja na rynku NewConnect ustabilizowała się. Nie zmienia to faktu, że papiery wartościowe QubicGames kontynuują zwyżkę. W tej chwili drożeją one o 1,5%.

Wykres akcji QubicGames

O QubicGames

QubicGames to polskie studio deweloperskie, które zostało założone w 2004 roku. Działalność obejmuje produkcję gier wideo na platformy mobilne, konsole oraz komputery stacjonarne.

QubicGames prowadzi także portal AdoptMyGame – serwis B2B skierowany do deweloperów oraz wydawców gier. Spółka jest notowana na rynku NewConnect od 2016 roku.

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Uzupełnij komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze wpisy

Memecoiny Solana oparte na Donaldzie Trumpie eksplodują po próbie zamachu na jego życie

Treść artykułu dostarczona przez Partnera w ramach współpracy komercyjnej. Po nieudanej próbie zamachu na byłego prezydenta Stanów Zjednoczonych, Donalda Trumpa,...

Podobne artykuły