wtorek, 16 lipca, 2024

Handlujemy z Regulowanymi Brokerami

Medicalgorithmics z nową umową dystrybucyjną – akcje zwyżkują

Polecane

Jakub Bandura
Jakub Bandura
Redaktor portalu PoznajRynek.pl. Wiedzę z zakresu inwestowania oraz rynków finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych. Trader rynku OTC i Forex preferujący handel krótkoterminowy. Entuzjasta analizy technicznej oraz statystyki.

Medicalgorithmics poinformował dziś rano o zawarciu umowy dystrybucyjnej z Bittium Biosignals, spółką zależną Bittium Corporation. Przedmiotem umowy jest dystrybucja przez partnera oprogramowania Medicalgorithmics. Komunikat ten wywołał wzmożony popyt na akcje spółki. W efekcie, ich kurs rośnie dziś o ponad 5%.

Medicalgorithmics zawarł umowę na dystrybucję oprogramowania do analizy AI sygnału EKG

W dzisiejszym komunikacie Medicalgorithmics możemy przeczytać, iż oprogramowanie ma być dystrybuowane w ramach oferty produktowej partnera i pod marką produktu dystrybutora, ale z informacją dla placówek diagnostycznych oraz klientów medycznych, że dostawcą oprogramowania i raportu diagnostycznego jest Medicalgorithmics.

W oficjalnym komunikacie napisano, że dystrybuowane oprogramowanie, zawierające rozwiązania chmurowe i algorytmy sztucznej inteligencji, służy do analizy AI sygnału EKG z sesji diagnostycznych na urządzeniach partnera, analizy i weryfikacji wyników AI przez techników EKG oraz lekarzy i przygotowywania raportów medycznych z analizy EKG na potrzeby diagnostyki pacjentów, udostępniony software będzie zintegrowany do obsługi wyłącznie sygnału z urządzeń dystrybuowanych przez partnera.

- Advertisement -Letnia Szkoła Tradingu i Inwestowania

Umowa została zawarta na czas nieokreślony z możliwością jej wypowiedzenia z zachowaniem 12-miesięcznego okresu wypowiedzenia. Rozliczenie współpracy będzie prowadzone w modelu “revenue share”, co oznacza, że będzie ono uzależnione od przychodów osiągniętych przez partnera z przeprowadzonych badań i analizy EKG przy wykorzystaniu oprogramowania Medicalgorithmics.

W dzisiejszym komunikacie Medicalgorithmics przekazał, że “w konsekwencji objęcia umową wielu krajów na wszystkich kontynentach, gdzie działa Bittium, o różnym potencjale wynikającym m. in. z różnej liczby urządzeń partnera użytkowanych na danym rynku, spółka ocenia potencjał dla spółki z nawiązanej współpracy jako bardzo istotny”.

Medicalgorithmics podkreślił przy tym, że “jednocześnie, z uwagi na wskazane zróżnicowanie liczby urządzeń partnera na danym rynku oraz obowiązujących na danym rynku stawek refundacji, a w konsekwencji również cen usług, obiektywnie brak jest możliwości określenia minimalnych przychodów spółki na dzień zawarcia umowy”.

Co istotne, Medicalgorithmics dodało, iż “zważywszy jednak na potencjał tej współpracy, spółka ocenia, że w przeciągu najbliższych lat partner może stać się jednym z największych klientów spółki”.

CTO Medicalgorithmics o nowym oprogramowaniu

CTO Medicalgorithmics, Przemysław Tadla zaznaczył z kolei, iż “ta umowa jednoznacznie potwierdza, że oparte o sztuczną inteligencją i dostępne w chmurze oprogramowanie Medicalgorithmics zwiększa efektywność analizy EKG”.

Przemysław Tadla wyjaśnił, że “stworzone przez Medicalgorithmics algorytmy wykrywają 26 rodzajów arytmii, co jest jednym z najlepszych rezultatów na świecie. To jeden z głównych czynników sukcesów w realizacji strategii spółki, zakładającej otwarcia naszego oprogramowania na zewnętrznych dostawców sprzętu do analizy sygnału EKG oraz umożliwiające pozyskiwania nowych partnerów”.

CTO Medicalgorithmics wytłumaczył ponadto, że spółka “jest w stanie zintegrować swoje rozwiązanie z dowolnym, zewnętrznym urządzeniem EKG i ocenić efektywność biznesową w ciągu zaledwie kilku tygodni, co pokazuje osiągnięcie przez Medicalgorithmics wysokiej skuteczności operacyjnej. Tym samym nowy model biznesowy otwiera przed spółką dostęp do znacznie większego rynku”.

Bittium Corporation jest notowanym na giełdzie Nasdaq Helsinki podmiotem specjalizującym się w tworzeniu technologii telekomunikacyjnych i łączności. Spółka ta oferuje produkty i usługi technologii medycznych do pomiaru biosygnałów w kardiologii i neurofizjologii oraz dostarcza urządzenia i usługi analizy sygnałów dla globalnej bazy klientów na wszystkich kontynentach.

Akcje mocno w górę

Dzisiejszy komunikat o zawarciu umowy dystrybucyjnej z Bittium Biosignals, wywołał skokowy wzrost popytu na akcje Medicalgorithmics. W efekcie, ich kurs zyskuje dziś 6,1%, osiągając tym samym najwyższą wartość od 22 grudnia.

Wykres akcji Medicalgorithmics

O Medicalgorithmics

Medicalgorithmics to obecna na rynku od 2005 roku spółka wysokich technologii działająca w obszarze nieinwazyjnych urządzeń medycznych. Firma dąży do osiągnięcia pozycji wiodącego dostawcy rozwiązań systemowych i algorytmicznych w diagnostyce kardiologicznej, w szczególności w zakresie analizy sygnału EKG.

Medicalgorithmics działa między innymi w USA i w Azji. W 2014 roku spółka przeniosła się na główny parkiet Giełdy Papierów Wartościowych z rynku NewConnect, na którym była notowana od 2011 roku.

Jak już zostało wspomniane, w czerwcu Medicalgorithmics przyjęło nową strategię rozwoju obowiązującą do 2026 roku. Spółka planuje przekształcić się w globalnego dostawcę technologii do nieinwazyjnej diagnostyki kardiologicznej.

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Uzupełnij komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze wpisy

Memecoiny Solana oparte na Donaldzie Trumpie eksplodują po próbie zamachu na jego życie

Treść artykułu dostarczona przez Partnera w ramach współpracy komercyjnej. Po nieudanej próbie zamachu na byłego prezydenta Stanów Zjednoczonych, Donalda Trumpa,...

Podobne artykuły