poniedziałek, 26 lutego, 2024

Handlujemy z Regulowanymi Brokerami

Pixel Crow Games zmienia właściciela – akcje wystrzeliły

Polecane

Jakub Bandura
Jakub Bandura
Redaktor portalu PoznajRynek.pl. Wiedzę z zakresu inwestowania oraz rynków finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych. Trader rynku OTC i Forex preferujący handel krótkoterminowy. Entuzjasta analizy technicznej oraz statystyki.

5 kwietnia Pixel Crow Games, należące do grupy Movie Games ogłosiło przegląd opcji strategicznych. Nieco ponad tydzień później poinformowano o jego wyniku.

Okazuje się, że Movie Games, Damian Gasiński – prezes Pixel Crow Games, oraz Maciej Miąsik – przewodniczący Rady Nadzorczej Pixel Crow Games, zdecydowali się na zbycie akcji spółki-córki na rzecz nowego studia Second Chamber. Ma ono produkować gry AA, a docelowo będzie notowane na NewConnect w miejsce Pixel Crow Games.

Na nowych inwestorów i nowy kierunek rozwoju, rynek zareagował z gigantycznym entuzjazmem. Okazuje się bowiem, że akcje Pixel Crow Games podczas wczorajszej sesji podrożały o 78%. Dziś natomiast zyskują kolejne 46%, dzięki czemu ich kurs jest najwyższy od stycznia 2022 roku.

- Advertisement -Letnia Szkoła Tradingu i Inwestowania

Second Chamber zajmie miejsce Pixel Crow Games na NewConnect Movie Games

Movie Games zawarło umowę inwestycyjną z trzema osobami fizycznymi, na mocy której inwestorzy mają docelowo nabyć 60% kapitału zakładowego Pixel Crow Games, spółki zależnej od Movie Games.

Movie Games zachowa przy tym zaangażowanie w kapitale zakładowym Pixel Crow Games na poziomie 12,5% kapitału zakładowego. W komunikacie napisano, że po przejęciu kontroli nad Pixel Crow Inwestorzy zamierzają znacząco rozbudować zespół wewnętrzny oraz stworzyć wysokobudżetową produkcję.

Zgodnie z postanowieniami umowy wyprodukowanie gry w ramach uczestnictwa w Pixel Crow Games będzie głównym projektem realizowanym przez nowych inwestorów, w związku z czym produkcja gry będzie podstawową formą działalności zawodowej doświadczonej kadry menedżerów związanych od lat z produkcją gier.

Na mocy umowy, z chwilą jej podpisania inwestorzy przenoszą na spółkę prawa majątkowe do produkcji Project Aurora, Project Blizzard, Project Cyclone. Jak podano, umowa jest wynikiem przeglądu opcji strategicznych Pixel Crow Games.

Umowa została podpisana z nowym studiem Second Chamber. Ma ono poświęcić się tworzeniu gier AA z gatunku Wanderer Adventure Game. Spółka docelowo będzie notowana na NewConnect w miejsce Pixel Crow Games.

Proces ten nie będzie wiązać się bezpośrednio z emisją połączeniową, zostanie jedynie zmieniona nazwa spółki oraz zmiany będą mieć miejsce w zarządzie i radzie nadzorczej.

Second Chamber – co już wiemy?

Second Chamber zostało założone przez Grzegorza Ciacha oraz Krzysztofa Czulca, którzy byli wcześniej związani z Techland, Amber Studio i Platige Image. gaming

Ponadto, wraz z nimi projekt ten współtworzą twórcy gier klasy AAA, którzy pracowali nad światowej klasy tytułami, w tym The Division, The Division 2, Mortal Kombat 11 oraz seriami Medal Of Honor, The Sims i FIFA. Kolejni kluczowi gracze projektu będą ujawniani po wygaśnięciu wiążących ich kontraktów

Second Chamber stworzyło trzyetapowy plan rozwoju na około 5 lat. Jest on wzorowany na Paradox Development Studio. Początkowo zespół Second Chamber ma liczyć około 40 osób, a w ciągu 3 lat chce go powiększyć do 100 pracowników. Movie Games ma zapewnić spółce wsparcie marketingowe oraz produkcyjne.

Rynek zareagował gigantycznymi wzrostami

Informacja o nowych inwestorach i nowym kierunku rozwoju wywołała na rynku prawdziwą euforię. W efekcie, podczas wczorajszej sesji notowane na rynku NewConnect akcje Pixel Crow Games zyskały aż 78%. Dziś natomiast drożeją one o kolejne 46%.

W konsekwencji, w tej chwili za akcję Pixel Crow Games trzeba zapłacić już 33 grosze. To najwyższy kurs papierów wartościowych tej spółki od stycznia 2022 roku.

Wykres Pixel Crow Games

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Uzupełnij komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze wpisy

NVIDIA znów zszokowała wynikami kwartalnymi i prognozami – akcje wystrzeliły

Sezon publikacji wyników kwartalnych na Wall Street wciąż trwa. W środę późnym wieczorem inwestorzy mogli zapoznać się z jednym...

Podobne artykuły