środa, 4 października, 2023

Handlujemy z Regulowanymi Brokerami

NVIDIA zszokowała wynikami kwartalnymi i prognozami. Akcje wystrzeliły

Polecane

Jakub Bandura
Jakub Bandura
Redaktor portalu PoznajRynek.pl. Wiedzę z zakresu inwestowania oraz rynków finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych. Trader rynku OTC i Forex preferujący handel krótkoterminowy. Entuzjasta analizy technicznej oraz statystyki.

Wczoraj, po zakończeniu amerykańskiej sesji giełdowej, NVIDIA zaprezentowała wyniki za pierwszy kwartał roku obrotowego 2024, a także prognozy dotyczące przychodów w kolejnym kwartale.

Wyniki i prognozy spółki znacząco przebiły oczekiwania analityków. W efekcie, jej akcje na handlu przedsesyjnym drożeją aż o 25%. Jeżeli ten wzrost utrzyma się podczas dzisiejszej sesji, dojdzie do największego w historii jednodniowego wzrostu kapitalizacji spółki na amerykańskiej giełdzie.

NVIDIA prezentuje wyniki finansowe i prognozy NVIDIA

Przychody spółki NVIDIA w pierwszym kwartale fiskalnym 2024 roku wyniosły 7,19 miliarda dolarów. Co prawda jest to wynik słabszy o 13% w porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku, to jednak wyraźnie przewyższył on oczekiwania analityków, którzy oczekiwali przychodów rzędu 6,52 miliarda USD.

- Advertisement -Letnia Szkoła Tradingu i Inwestowania

Z kolei skorygowany zysk spółki na akcję (EPS) osiągnął wartość 1,09 USD, podczas gdy konsensus rynkowy zakładał jego wartość na poziomie 92 centów.

Prognozy dotyczące przychodów w obecnych kwartale zadziwiły rynek

Jednak najważniejszą wiadomością dla inwestorów były prognozy na kolejny kwartał. NVIDIA podała, że spodziewa się osiągnięcia przychodów w wysokości 11 miliardów USD.

Ta liczba przewyższa znacznie oczekiwania analityków, którzy zakładali przychody na poziomie 7,15 miliarda dolarów. To istotne zwiększenie prognoz jest efektem rosnącego zapotrzebowania na zaawansowane rozwiązania oparte na sztucznej inteligencji.

Wzrost popytu na chipy NVIDIA, które umożliwiają aplikacje związane ze sztuczną inteligencją, jest bezsprzeczny. Szczególnie segment centrów danych odgrywa kluczową rolę, ponieważ coraz więcej firm i organizacji zaczyna wykorzystywać potencjał sztucznej inteligencji w swoich operacjach.

A okazuje się, że w minionym kwartale odnotowano sprzedaż w tym segmencie rzędu 4.28 miliarda dolarów, podczas gdy analitycy spodziewali się wyniku na poziomie 2,9 miliarda USD. Co więcej, wartość ta stanowi wzrost o 14% w porównaniu do roku poprzedniego.

Decyzja o zwiększeniu prognoz wynika zatem z pewności, że NVIDIA jest odpowiednio przygotowana na lawinowo rosnące zapotrzebowanie. Inwestycje w rozwój produktów dla centrów danych, takich jak zaawansowane chipsety i jednostki przetwarzania danych, umożliwiają firmie zaspokojenie potrzeb klientów w dynamicznie rozwijającym się sektorze sztucznej inteligencji.

Akcje poszybowały – będzie rekord amerykańskiej giełdy?

Dziś na handlu przedsesyjnym akcje spółki NVIDIA drożeją o niewiarygodne 25%, przekraczając poziom 380 USD i osiągając nowe historyczne maksimum. Jeśli ten wzrost utrzyma się na dzisiejszej sesji, wartość spółki wzrośnie o około 200 miliardów dolarów.

Oznaczałoby to największy jednodniowy wzrost kapitalizacji spółki na amerykańskiej giełdzie. Dotychczasowy rekord ustanowiony został w listopadzie ubiegłego roku przez Apple.

Wykres akcji NVIDIA

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Uzupełnij komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze wpisy

Onde zawarło umowę na ponad 350 mln zł – akcje zwyżkują

Onde podało dziś rano, że spółki celowe należące do Grupy ZE PAK zleciły firmie budowę elektrowni wiatrowych o łącznej...

Podobne artykuły