poniedziałek, 29 maja, 2023

Handlujemy z Regulowanymi Brokerami

Jeff Bezos ustąpi ze stanowiska prezesa Amazon w III kwartale 2021 roku.

Polecane

Smart Sęp
Smart Sęp
Spekulant i pasjonat rynku od 2011 roku. Od zawsze introwertyk ceniący sobie prywatność. Pseudonim z pewnością znany sporej części z Was, szczególnie tym z większym stażem. Współzałożyciel Grupy Traderów. Laureat kilku konkursów tradingowych. Propagator rozsądnego i odpowiedzialnego podejścia do rynku z zachowaniem maksymalnej awersji do ryzyka przy odpowiednich potencjalnych stopach zwrotu.

Rok 2020 był wyjątkowy dla firmy Amazon pod każdym względem. Spółka mogąca się pochwalić największym na świecie sklepem internetowym o charakterystyce B2C biła w minionym roku wszelkie standardy, z każdym kwartałem ustanawiając nowe rekordy.

Dziś pojawiły się informacje, według których dotychczasowy CEO, człowiek który wyniósł Amazon na wyżyny, Jeff Bezos ustąpi ze stanowiska prezesa już w III kwartale 2021 roku.
Stanowisko prezesa miałby objąć Andy Jassy – który dotychczas piastował funkcję Amazon Web Services.

W liście wystosowanym do swoich pracowników, Bezos przyznaje, że pragnie oddać się nowym inicjatywom, wygospodarować więcej czasu na inne swoje przedsięwzięcia, oraz pasje. Oczywiście w dalszym ciągu będzie zaangażowany w rozwój firmy.

Stanowisko CEO takiej firmy jak Amazon, wymaga ciągłego funkcjonowania na maksymalnych obrotach, bez miejsca na cokolwiek innego.

Dzisiejsza sesja wydawała się nie powiewać optymizmem. Po zakończeniu opublikowane zostały odczyty stawiające Amazon na piedestale. Zysk na akcję wyniósł 14,09 względem prognozowanych 7,16 co daje odczyt niemal dwukrotnie wyższy od oczekiwań, przy przychodzie wielkości 125,6B względem prognozy 119,68B.
Przed kolejną sesją należy sobie zadać pytanie, czy inwestorzy docenią kolejny rekord ustanowiony przez spółkę? Czy biorąc pod uwagę dosyć wysoką wycenę zaczną podchodzić do spółki sceptycznie w obawie o zapowiedzianą zmianę na najwyższym stanowisku?
Czy następca Bezosa będzie w stanie unieść ciężar jaki zostawi po sobie ustępujący CEO  i sprosta oczekiwaniom? Wielcy sportowcy zwykli kończyć karierę w dobrej formie, aby w takiej formie zostać zapamiętanym, może i Jeff Bezos zapragnął zakończyć w podobnym stylu.

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Uzupełnij komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze wpisy

Straty indeksów z Europy. Sytuacja DAX 40, CAC 40 i FTSE 100.

Ostatni tydzień handlowy maja upłynął pod znakiem negatywnych nastrojów inwestorów. Przełożyło się to na rynki i odnotowano straty najważniejszych...

Podobne artykuły