piątek, 1 lipca, 2022

Handlujemy z Regulowanymi Brokerami

IcMarkets XTB AVATrade AXI

Jeff Bezos ustąpi ze stanowiska prezesa Amazon w III kwartale 2021 roku.

Polecane

Jakie błędy popełniłem podczas pojedynku z Rafałem Zaorskim?

Patotrading. Inaczej tego co się działo w okresie od października do grudnia, tego bym nie ujął. Drawdown na poziomie...

Imbalance czyli poziom nierównowagi rynkowej

Spoglądając na footprint, możemy się spotkać z dwoma sytuacjami. Wolumen przehandlowany na danym poziomie po BID i ASK może...

Rola pasywnych i agresywnych uczestników rynku

Na rynku spotykamy się z różnymi rodzajami kupujących i sprzedających. Możemy agresywnie kupować i sprzedawać, bądź pasywnie kupować i...
Smart Sęp
Smart Sęp
Spekulant i pasjonat rynku od 2011 roku. Od zawsze introwertyk ceniący sobie prywatność. Pseudonim z pewnością znany sporej części z Was, szczególnie tym z większym stażem. Współzałożyciel Grupy Traderów. Laureat kilku konkursów tradingowych. Propagator rozsądnego i odpowiedzialnego podejścia do rynku z zachowaniem maksymalnej awersji do ryzyka przy odpowiednich potencjalnych stopach zwrotu.

Rok 2020 był wyjątkowy dla firmy Amazon pod każdym względem. Spółka mogąca się pochwalić największym na świecie sklepem internetowym o charakterystyce B2C biła w minionym roku wszelkie standardy, z każdym kwartałem ustanawiając nowe rekordy.

Dziś pojawiły się informacje, według których dotychczasowy CEO, człowiek który wyniósł Amazon na wyżyny, Jeff Bezos ustąpi ze stanowiska prezesa już w III kwartale 2021 roku.
Stanowisko prezesa miałby objąć Andy Jassy – który dotychczas piastował funkcję Amazon Web Services.

W liście wystosowanym do swoich pracowników, Bezos przyznaje, że pragnie oddać się nowym inicjatywom, wygospodarować więcej czasu na inne swoje przedsięwzięcia, oraz pasje. Oczywiście w dalszym ciągu będzie zaangażowany w rozwój firmy.

Stanowisko CEO takiej firmy jak Amazon, wymaga ciągłego funkcjonowania na maksymalnych obrotach, bez miejsca na cokolwiek innego.

Dzisiejsza sesja wydawała się nie powiewać optymizmem. Po zakończeniu opublikowane zostały odczyty stawiające Amazon na piedestale. Zysk na akcję wyniósł 14,09 względem prognozowanych 7,16 co daje odczyt niemal dwukrotnie wyższy od oczekiwań, przy przychodzie wielkości 125,6B względem prognozy 119,68B.
Przed kolejną sesją należy sobie zadać pytanie, czy inwestorzy docenią kolejny rekord ustanowiony przez spółkę? Czy biorąc pod uwagę dosyć wysoką wycenę zaczną podchodzić do spółki sceptycznie w obawie o zapowiedzianą zmianę na najwyższym stanowisku?
Czy następca Bezosa będzie w stanie unieść ciężar jaki zostawi po sobie ustępujący CEO  i sprosta oczekiwaniom? Wielcy sportowcy zwykli kończyć karierę w dobrej formie, aby w takiej formie zostać zapamiętanym, może i Jeff Bezos zapragnął zakończyć w podobnym stylu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Uzupełnij komentarz!
Please enter your name here

Najnowsze wpisy

Medium well, stopień przedświątecznego wysmażenia niedźwiedzi.

Święta za rogiem, zanim większość z nas odda się ich magii, wypada trochę postudiować. Co wydarzyło się na indeksach, dlaczego...

Podobne artykuły

CREATED