piątek, 22 października, 2021

Handlujemy z Regulowanymi Brokerami

IcMarkets XTB AVATrade AXI

Gwałtowne wzrosty na indeksach w oczekiwaniu na wyniki spółek.

Polecane

Jakie błędy popełniłem podczas pojedynku z Rafałem Zaorskim?

Patotrading. Inaczej tego co się działo w okresie od października do grudnia, tego bym nie ujął. Drawdown na poziomie...

Imbalance czyli poziom nierównowagi rynkowej

Spoglądając na footprint, możemy się spotkać z dwoma sytuacjami. Wolumen przehandlowany na danym poziomie po BID i ASK może...

Rola pasywnych i agresywnych uczestników rynku

Na rynku spotykamy się z różnymi rodzajami kupujących i sprzedających. Możemy agresywnie kupować i sprzedawać, bądź pasywnie kupować i...
Smart Sęp
Smart Sęp
Spekulant i pasjonat rynku od 2011 roku. Od zawsze introwertyk ceniący sobie prywatność. Pseudonim z pewnością znany sporej części z Was, szczególnie tym z większym stażem. Współzałożyciel Grupy Traderów. Laureat kilku konkursów tradingowych. Propagator rozsądnego i odpowiedzialnego podejścia do rynku z zachowaniem maksymalnej awersji do ryzyka przy odpowiednich potencjalnych stopach zwrotu.

Wybuchowy początek tygodnia

Główne indeksy rosną w oczekiwaniu na wyniki kluczowych spółek.
Na rynku dominuje optymizm, inwestorzy prawdopodobnie spodziewają się zadowalających odczytów. Po zakończeniu sesji zostaną opublikowane wyniki GOOGLE oraz AMAZON.
Analizując historyczne odczyty, okres pandemii wydaje się wymienionym sprzyjać.
Istnieje jednak ryzyko, że doskonałe odczyty z trzeciego kwartału przesadnie pobudziły wyobraźnię oraz oczekiwania inwestorów.

GOOGLE – które na kilka godzin przed pojawieniem się odczytów testuje historyczne szczyty.

Wykres dzienny Google
Google D1


AMAZON
– w okolicach ATH, ze szczytami w zasięgu tygodniowego ATR.

Amazon D1
Amazon D1

PFIZER – spółka której kapitalizacji nie możemy porównać do powyższych, dla inwestorów jednak jej wyniki mogą być istotne.  Nie trzeba daleko szukać pamięcią dnia, w którym spółka opublikowała wyniki testów szczepionki. Reakcja indeksów na komunikat spółki z pewnością wielu inwestorom, na długo zapadła w pamięć. Zysk na akcję 0,42 względem prognoz 0,52 oraz przychody 11,68B względem prognoz 12,24B (źródło investing.com) nie wywarły większego wrażenia na inwestorach. Kontynuacja trendu spadkowego jest zauważalna, ale w mojej ocenie marginalna – porównując obecne wyniki z odczytami z poprzednich czterech kwartałów wnioski nasuwają się same.

Pfizer D1
Pfizer D1

Główne indeksy spod znaku byka.

Od rozpoczęcia notowań na sesji azjatyckiej w poniedziałek, byki  nie tylko się rozgościły, można powiedzieć, że przejęły bar i bawią się na koszt niedźwiedzi. Nie widać nawet choćby jednej korekty, która pozwoliła by się zastanawiać czy jest szansa aby niedźwiedzie wyciągnęły z niej coś więcej.

Amerykańskie indeksy wydają się markować próbę kolejnego ataku szczytów wszechczasów. Mając na uwadze posesyjne odczyty, wstrzymałem się od podejmowania jakichkolwiek prób. Alphabet oraz Amazon to na chwilę obecną czołowi gracze w całej stawce, nie mogę sobie pozwolić na „grę w ciemno”.
Warto zwrócić również uwagę na US2000.

US2000
US2000 D1 – w którego skład wchodzą mało znaczące spółki. W traderskim środowisku przyjęło się, że takie indeksy zwykły przyspieszać w końcowej fali hossy.

DAX od poniedziałkowego otwarcia zyskał do tej pory niemal 500 punktów. Na dzisiejszej sesji pojawił się sygnał wzrostowy wynikający z Bollingera na interwale D1.

Sugerować to może realizację następujących zasięgów:

TP1 13940
TP2 14146
TP3 14364

Przy założeniu że dzisiejsze odczyty nie pokrzyżują bykom planów.


Strefa akumulacji zakłada range szerokości 100 punktów w zakresie którego zamierzam poszukać okazji do zajęcia pozycji długiej. Potencjalnego zejścia poniżej strefy nie zamierzam ignorować i w takim wypadku zrezygnuję z podejmowania prób rozegrania pozycji długiej.

Podsumowanie.

W strefie akumulacji szukam pozycji długich z zasięgiem na wyznaczonych strefach docelowych. Zejście poniżej strefy akumulacji będzie się wiązało z koniecznością ponownej oceny sytuacji. Nie wykluczone, że efektem będzie poszukiwanie pozycji krótkiej. W przypadku gdyby wyniki okazały się znacznie poniżej oczekiwań, a sesja azjatycka przyniosła znaczącą wyprzedaż, rankiem konieczna będzie całkowita modyfikacja planu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Uzupełnij komentarz!
Please enter your name here

Najnowsze wpisy

Poziom blisko 16000, który czyni mnie ostrożnym przy próbach sprzedaży.

Pierwsze w bieżącym tygodniu wejście rynku kasowego na DAX, przyniosło przecenę sięgającą 140 punktów i można było odnieść wrażenie,...

Podobne artykuły