poniedziałek, 26 lutego, 2024

Handlujemy z Regulowanymi Brokerami

Evergrande nie jest w stanie emitować nowego długu – akcje ostro w dół

Polecane

Jakub Bandura
Jakub Bandura
Redaktor portalu PoznajRynek.pl. Wiedzę z zakresu inwestowania oraz rynków finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych. Trader rynku OTC i Forex preferujący handel krótkoterminowy. Entuzjasta analizy technicznej oraz statystyki.

Giełda w Hongkongu poinformowała w niedzielę, że chińska firma Evergrande Group, niegdyś najpotężniejszy deweloper świata, nie jest w stanie wyemitować nowego długu w wyniku dochodzenia w sprawie jednej z jej spółek zależnych.

Deweloper nie może „spełnić warunków emisji nowych obligacji”, ponieważ jego główna spółka zależna, Hengda Real Estate Group, jest objęta dochodzeniem. W efekcie, akcje spółki potaniały wczoraj o 21,8%, a dziś tracą kolejne 8,1%.

Coraz większe problemy Evergrande Group Kryzys

Okazuje się, że główna spółka zależna Evergrande Group, Hengda Real Estate Group nie spłaciła kwoty głównej i odsetek wynikających z obligacji o wartości 4 miliardów juanów, których termin płatności wypadł w miniony poniedziałek, 25 września.

- Advertisement -Letnia Szkoła Tradingu i Inwestowania

Warto dodać, że niedzielne ogłoszenie Stock Exchange of Hong Kong pojawiło się dwa dni po tym, jak Evergrande Group odwołało spotkania wierzycieli zaplanowane na poniedziałek i wtorek, powołując się na słabszą niż oczekiwano sprzedaż i potrzebę ponownej oceny warunków restrukturyzacji.

Główna spółka zależna Evergrande Group, Hengda Real Estate już w sierpniu poinformowała zaś, że jest badana przez Chińską Komisję Nadzoru Papierów Wartościowych w związku z podejrzeniem naruszenia zasad ujawniania informacji.

Zapowiedź ta oznaczała kolejną porażkę Evergrande Group, najbardziej zadłużonego dewelopera na świecie, który znalazł się w centrum kryzysu w sektorze nieruchomości, który dotknął chińską gospodarkę.

Evergrande Group stara się obecnie uzyskać zgodę wierzycieli na swoje propozycje restrukturyzacji zadłużenia zagranicznego o wartości 31,7 miliarda dolarów, obejmującego obligacje, zabezpieczenia i zobowiązania z tytułu wykupu.

Firma proponuje wierzycielom takie opcje, jak zamiana zadłużenia na nowe obligacje z terminem zapadalności od 10 do 12 lat.

Śledztwo chińskiej policji w sprawie finansowej jednostki Evergrande Group

Co ciekawe, w zeszłym tygodniu chińska policja zatrzymała część menedżerów z działu Evergrande zajmującym się zarządzaniem majątkami klientów.

Policja z Shenzhen ogłosiła przy tym, że śledztwo prowadzone w sprawie finansowej jednostki Evergrande Group jest w toku. Wezwano także inwestorów do zgłaszania wszelkich podejrzeń popełnienia przestępstwa oraz przesyłania online wskazówek dla organów ścigania.

Akcje zanurkowały

Jak nietrudno się domyślić, informacja o tym, że Evergrande Group nie może spełnić warunków emisji nowych obligacji, wywołała kolejną falę spadków na akcjach dewelopera. W efekcie, ich kurs w poniedziałek stracił 21,8%, a we wtorek potaniał o kolejne 8,1%.

Wykres akcji Evergrande

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Uzupełnij komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze wpisy

NVIDIA znów zszokowała wynikami kwartalnymi i prognozami – akcje wystrzeliły

Sezon publikacji wyników kwartalnych na Wall Street wciąż trwa. W środę późnym wieczorem inwestorzy mogli zapoznać się z jednym...

Podobne artykuły