niedziela, 21 kwietnia, 2024

Handlujemy z Regulowanymi Brokerami

Jaka przyszłość czeka polskie firmy? Jaką rolę mają w niej startupy i nowe technologie?

Polecane

Poznaj Rynek
Poznaj Rynek
Poznajrynek.pl to portal finansowy z zakresu inwestycji. Znajdziesz tutaj wszystko co dotyczy szeroko rozumianych finansów – świeże wiadomości, opisy strategii, posty edukacyjne, analizy rynku Forex, akcji i towarów. Doskonale rozumiemy, że zebranie wszystkich istotnych informacji zabiera nam cenny czas i w efekcie podejmujemy gorsze decyzje. Dlatego z myślą o Tobie i tysiącach innych osób, PoznajRynek.pl daje możliwość łatwego śledzenia i zrozumienia tego, co się dzieje na rynkach.

Czy polskie firmy są wystarczająco innowacyjne? Jak technologie sztucznej inteligencji, web3, blockchain wpłyną na ich biznes? I czy siłą zmian mogą być dla polskiego biznesu startupy? Już w październiku budynek warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych wypełni się rozmowami o rozwoju startupów w Polsce i w regionie, o innowacyjności polskich dojrzałych firm i o wpływie technologii AI, web3, blockchain na przyszłość rodzimych przedsiębiorstw.

11-12 października 2023 odbędzie się konferencja online reach4 Meetup – Biznes od nowa. To już czwarta edycja wydarzeń pod marką reach4, dotyczących inwestycji w innowacje, startupy, spółki młode. Październikowa konferencja, organizowana pod hasłem wiodącym “Biznes od nowa”, otwiera szeroką dyskusję o innowacyjności polskich firm, nie tylko tych młodych, ale również dojrzałych polskich przedsiębiorstw.

Rozwój i finansowanie innowacji

Konferencja podzielona jest na dwa dni – pierwszy dzień został dedykowany obszarom rozwoju i finansowania innowacji. Poruszone zostaną tematy zdolności do innowacji wśród polskich firm – młodych, startupowych i tych dojrzałych, ich konkurencyjności globalnej jak również tematy inwestycji w startupy i spółki młode. Część ze strumieni tematycznych zostanie poświęcona tematyce inwestowania w startupy przez dojrzałych przedsiębiorców i managerów oraz temu jak rola dobrze przygotowanego anioła biznesu, zarządzającego już dojrzałą firmą, może wpłynąć na startup i jak – na przedsiębiorstwo samego inwestora. Czy taki mariaż może przynieść korzyść nie tylko finansową, ale i efektywnościową obu stronom?

- Advertisement -Letnia Szkoła Tradingu i Inwestowania

Technologie a przyszłość biznesu

Drugi dzień konferencji dedykowany będzie technologiom – sztucznej inteligencji, web3, blockchain – i ich realnemu wpływowi na polskie firmy, te młode i te dojrzałe. Goście paneli dyskusyjnych i prelekcji poruszą tematy dotyczące kierunku rozwoju technologii, możliwościom ich implementacji w polskich firmach i ich wpływom na polską przedsiębiorczość jutra. Czy polskie firmy będą potrafiły zastosować sztuczną inteligencję w praktyce? Czy znajdą pomysł na to jak odnaleźć się w biznesie, w którym za kilka, kilkanaście lat nie sposób będzie się obejść bez zdolności sięgania po sztuczną inteligencję czy web3?

Konferencja

Wydarzenie zostało objęte Patronatem m.in. ze strony Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie, Google For Startups oraz Business Center Club i wielu podmiotów oraz mediów sektora finansowego i ekosystemu startupowego.

Z perspektywy organizatora konferencji o tematyce inwestycyjnej, grupy medialnej i firmy badawczej działających w sektorze finansowym, obserwujemy rosnące zainteresowanie inwestorów indywidualnych młodymi spółkami i startupami. To zainteresowanie jest z jednej strony spowodowane obietnicą wysokich potencjalnych stóp zwrotu, choć obarczonych dużym ryzykiem. Z drugiej – inwestorzy, będący dojrzałymi przedsiębiorcami lub managerami, kierują się ciekawością nowych rozwiązań, jakie powstają w ich branży i tego jak takie rozwiązania mogą zmienić przyszłość ich biznesu.

Stąd też pomysł na wydarzenie, które staje się miejscem tworzenia relacji pomiędzy dojrzałym biznesem a startupami, pomiędzy osobami, które poszukują pomysłu na innowacyjność swojej dojrzałej firmy, a tymi, które szukają partnera biznesowego, kontrahenta, mentora, inwestora.

Cieszy nas Patronat ze strony Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie, Google For Startups oraz Business Center Club, co pokazuje potencjał w stworzeniu przestrzeni dla porozumienia dojrzałego biznesu z młodym i międzypokoleniowej wymiany wiedzy. Mamy nadzieję, że taki dialog przyspieszy dynamikę zwiększania konkurencyjności przez firmy rozwijające się w Polsce i regionie. – komentuje Izabela Kozakiewicz-Frańczak, organizatorka konferencji.

Miejsce i termin wydarzenia:
11-12 października 2023, Konferencja online

Strona wydarzenia oraz rejestracja:
https://reach4.biz/meetup/

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Uzupełnij komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze wpisy

Srebro jako alternatywa dla złota: Poradnik inwestycyjny

Srebro jako alternatywa dla złota: Poradnik inwestycyjny Inwestowanie w metale szlachetne to jedna z najstarszych form ochrony kapitału. Złoto jest...

Podobne artykuły