piątek, 17 maja, 2024

Handlujemy z Regulowanymi Brokerami

Obawiasz się rozmowy kwalifikacyjnej? – Oto kilka porad jak się do niej przygotować!

Polecane

Poznaj Rynek
Poznaj Rynek
Poznajrynek.pl to portal finansowy z zakresu inwestycji. Znajdziesz tutaj wszystko co dotyczy szeroko rozumianych finansów – świeże wiadomości, opisy strategii, posty edukacyjne, analizy rynku Forex, akcji i towarów. Doskonale rozumiemy, że zebranie wszystkich istotnych informacji zabiera nam cenny czas i w efekcie podejmujemy gorsze decyzje. Dlatego z myślą o Tobie i tysiącach innych osób, PoznajRynek.pl daje możliwość łatwego śledzenia i zrozumienia tego, co się dzieje na rynkach.

Jeśli aplikujesz na stanowisko u nowego pracodawcy, czeka cię rozmowa kwalifikacyjna. Zazwyczaj oznacza to stres, ale można go złagodzić. Wystarczy, że dobrze przygotujesz się do tego dnia. Potraktuj rozmowę kwalifikacyjną zadaniowo. Poniżej kilka punktów, które warto wziąć pod uwagę.

Zadbaj o odpowiedni strój

Nieważne, na jakie stanowisko aplikujesz, nigdy nie przychodź na rozmowę kwalifikacyjną w jeansach albo dresach. Swobodny strój będzie wybaczony niewielu specjalistom. Na ogół od kandydata oczekuje się schludnego i eleganckiego wyglądu. Nie musi to być garnitur lub garsonka. Chinosy dla mężczyzny i prosta spódnica dla kobiety to też dobra opcja. Panie nie powinny robić zbyt mocnego makijażu.

Przygotuj odpowiedzi na pytania „pewniaki”

Potencjalny pracodawca na pewno zapyta o słabe i mocne strony, dotychczasowe doświadczenie i osiągnięcia, ale też z całą pewnością padnie sakramentalne: „Dlaczego pani/pan chce pracować właśnie u nas?”. Udowodnij, że będziesz dla firmy cennym nabytkiem. Nawet jeśli jedyną twoją motywacją są pieniądze, nie mów tego głośno.

- Advertisement -Letnia Szkoła Tradingu i Inwestowania

Sprawdź dodatkowe porady w tym artykule: https://inzynieria.com/budownictwo/wiadomosci/66230,praca-marzen-inzyniera-jak-dobrze-zaprezentowac-sie-na-rozmowie-rekrutacyjnej,rozmowa-kwalifikacyjna-podstawowe-przygotowania

Zrób krótki research na temat firmy, do której aplikujesz

Znajomość, choćby pobieżna, specyfiki pracodawcy, pomoże ci lepiej zrozumieć jego oczekiwania i dostosować się do nich. Poznaj politykę firmy, jej cele, wdrożone ostatnio zmiany i technologie – taka wiedza może okazać się bardzo przydatna w trakcie rozmowy.

Nie bój się pytać

Zatrudnienie pracownika powinno być korzystne dla obu stron. Odpowiadaj na pytania, ale też pytaj o rzeczy, które są dla ciebie ważne. Dowiedz się, nad jakimi projektami firma aktualnie pracuje, jaką rolę pracodawca przewidział dla ciebie, czy planuje inwestować w twój rozwój i na czym ta inwestycja miałaby polegać. Możesz zapytać też o politykę płacową.

Podkreśl swoje kompetencje miękkie

Umiesz pracować w grupie, łatwo przychodzi ci praca w stresie i pod presją czasu, masz duże zdolności komunikacyjne, łatwo nawiązujesz kontakty? Koniecznie podkreśl te atuty. Coraz częściej to właśnie kompetencje miękkie są koronnym argumentem dla zatrudnienia konkretnego kandydata. Mów o swoich mocnych stronach, pracodawcy szukają pracowników, którzy umieją podkreślić swoją wartość i nie wstydzą się jej.

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Uzupełnij komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze wpisy

Koszty opieki dla niepełnosprawnego seniora w Polsce

W miarę starzenia się społeczeństwa oraz wzrostu liczby osób z niepełnosprawnościami, opieka nad seniorami staje się coraz bardziej palącym...

Podobne artykuły