wtorek, 16 lipca, 2024

Handlujemy z Regulowanymi Brokerami

CStore podsumowuje wyniki 2023 r., zapowiada emisję akcji i debiut na NewConnect

Polecane

Poznaj Rynek
Poznaj Rynek
Poznajrynek.pl to portal finansowy z zakresu inwestycji. Znajdziesz tutaj wszystko co dotyczy szeroko rozumianych finansów – świeże wiadomości, opisy strategii, posty edukacyjne, analizy rynku Forex, akcji i towarów. Doskonale rozumiemy, że zebranie wszystkich istotnych informacji zabiera nam cenny czas i w efekcie podejmujemy gorsze decyzje. Dlatego z myślą o Tobie i tysiącach innych osób, PoznajRynek.pl daje możliwość łatwego śledzenia i zrozumienia tego, co się dzieje na rynkach.

Dostawca oprogramowania dla platform hurtowych B2B odnotował blisko 3,3 mln zł przychodów oraz ponad 680 tys. zł zysku netto. W najbliższych tygodniach spółka planuje pozyskać dodatkowe finansowanie w drodze emisji akcji, a do końca bieżącego roku zadebiutować na rynku NewConnect.

Rozwiązanie CStore sprzedawane jest w modelu SaaS (abonamentowym) dla klientów, którzy w ramach opłaty mają dostęp do oprogramowania, aktualizacji, serwera oraz pomocy technicznej. Klienci spółki otrzymują platformę do automatyzacji procesu przyjmowania zamówień hurtowych od stałych klientów, pełną integrację z ERP oraz wiele dodatkowych funkcjonalności zwiększających efektywność zespołu handlowego. Z rozwiązań spółki korzystają takie firmy jak amerykański koncern Cargill czy Vive Textile Recycling.

W 2023 r. CStore wygenerowała blisko 3,3 mln zł przychodów, a na poziomie netto miała ponad 680 tys. zł zysku.

- Advertisement -Letnia Szkoła Tradingu i Inwestowania

– 98 proc. sprzedaży pochodzi z polskich firm, a te ze względu na sytuację gospodarczą w 2023 r. (m.in. wojna, inflacja) wyhamowały inwestycje tym samym nie uruchamiając nowych projektów. Nastroje na koniec 2023 po wyborach uległy poprawie m.in. ze względu na odblokowanie środków z UE. Zauważyliśmy również znaczący wzrost zainteresowania nowych klientów uruchomieniem platform B2B – przygotowujemy kilkukrotnie więcej nowych ofert niż w okresach analogicznych. Powinno to skonwertować na sprzedaż w pierwszej połowie tego roku. Warte podkreślenia jest również to, że uzyskujemy coraz wyższy przychód z klienta – średnia wartość w 2023 r. wzrosła z 8 580 do 12 497 zł netto rocznie, czyli o 45,6 proc. w stosunku do 2022 r. – komentuje Dawid Paszek, prezes zarządu CStore SA.

Spółka chce w najbliższych tygodniach przeprowadzić emisję akcji, której celem jest dalsza rozbudowa struktur sprzedażowych i pozyskanie kolejnych klientów.

– W ramach wiosennej emisji akcji chcemy pozyskać kwotę ok. 1,3 mln zł. Środki planujemy przeznaczyć w głównej mierze na inwestycję w rozbudowę własnej struktury sprzedażowej dedykowanej na rynek polski oraz europejski (kraje anglojęzyczne). Celem jest znaczące zwiększenie liczby obsługiwanych klientów – dodaje Dawid Paszek.

Będzie to już czwarta emisja akcji CStore. Poprzednie były organizowane za pośrednictwem platformy Beesfund, gdzie ponad 600 inwestorów zainwestowało w spółkę blisko 3 mln zł.

– Tym razem chcemy dotrzeć do bardziej profesjonalnych inwestorów, dlatego korzystamy ze wsparcia Autoryzowanego Doradcy oraz kancelarii prawnej specjalizującej się w rynku kapitałowym. Współpraca ma nam pozwolić również na jak najszybszy debiut na rynku NewConnect, aby zapewnić inwestorom możliwość handlu naszymi akcjami. Równolegle do prac nad emisją intensywnie przygotowujemy się do bycia spółką publiczną. Mamy nadzieję, że uda się to osiągnąć jeszcze w tym roku. Tymczasem już teraz zachęcam do odwiedzenia strony www.emisja.cstore.pl, zapoznania z naszym biznesem i zostawienia swojego adresu mailowego. Po rozpoczęciu zapisów wyślemy do inwestorów powiadomienie – informuje Dawid Paszek, prezes CStore SA.

O spółce
CStore SA jest producentem oprogramowania do automatycznego przyjmowania zamówień online od klientów hurtowych. Rozwiązanie spółki sprzedawane jest w modelu SaaS (abonamentowym) dla klientów, którzy w ramach opłaty mają dostęp do oprogramowania, aktualizacji, serwera oraz pomocy technicznej. Klienci spółki otrzymują platformę do automatyzacji procesu przyjmowania zamówień hurtowych od stałych klientów, pełną integrację z ERP oraz wiele dodatkowych funkcjonalności zwiększających efektywność zespołu handlowego. Z rozwiązań spółki korzystają takie firmy jak amerykański koncern Cargill (zatrudniający 160 000 osób) czy Vive Textile Recycling.

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Uzupełnij komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze wpisy

Memecoiny Solana oparte na Donaldzie Trumpie eksplodują po próbie zamachu na jego życie

Treść artykułu dostarczona przez Partnera w ramach współpracy komercyjnej. Po nieudanej próbie zamachu na byłego prezydenta Stanów Zjednoczonych, Donalda Trumpa,...

Podobne artykuły