sobota, 4 maja, 2024

Handlujemy z Regulowanymi Brokerami

Złoto w odwrocie – analiza techniczna na 27/02/2019

Polecane

Sebastian Seliga
Sebastian Seligahttps://elliottfxtrader.com/
Aktywny trader na rynku forex, rynku kryptowalut, rynku towarowym i akcyjnym. Były prop-trader na amerykańskich rynkach akcji. Wieloletni analityk rynków finansowych, ekspert metod inwestycyjnych bazujących na teorii fal Elliott’a i geometrii Fibonacciego. Analityk no.1 na polskiej wersji portalu TradingView.

Sebastian Seliga, twórca bloga inwestycyjnego elliotFXtrader oraz analityk no. 1 na polskiej wersji portalu TradingView serdecznie zaprasza na poranną analizę techniczną złota. W swoich opracowaniach skupia się głównie na falach Elliota, które są używane w synergii z pozostałymi narzędziami analizy technicznej.

Dziś kontynuować będziemy analizę Złota na niższym interwale czasowym, czyli w moim przypadku na H4. Widać na nim najprawdopodobniej zakończony już ruch wzrostowy w fali 1/A do poziomu $1,349 oraz pierwszą falę spadkową korekty po zakończeniu tego cyklu wzrostowego. Korekta spadkowa zaczyna się dość impulsywnie, gwałtownie i bardzo szybko dochodzi do poziomu 50% zniesienia Fibonacciego, wybija ten poziom i obecnie podaż jest bardzo blisko do zejścia jeszcze niżej, w stronę 61% zniesienia Fibonacciego do poziomu $1,321. Będzie to kluczowy poziom do rozegrania w ciągu najbliższych godzin, gdyż po zakończeniu fali b korekty spadkowej pozostaje jeszcze do wykonania fala c. Poza tym cały scenariusz spadkowy jest jak do tej pory dość płytki, jeżeli chodzi o zasięg spadków korekcyjnych, więc pewnie na trzech falach korekty prostej typu Zyg-Zak się nie skończy i w każdej chwili rynek może zacząć ewoluować w stronę bardziej złożonej w czasie i w cenie korekty spadkowej, która w swoim zasięgu może z łatwością dotrzeć do poziomu $1,279.

Kurs złota pozostaje pod presją sprzedających – H4

Pierwszym poziomem docelowym dla fali c korekty spadkowej jest strefa wsparcia technicznego zlokalizowana między poziomami $1,301 – $1,306, czyli strefa poprzedniej fali (4) korekty wyższego rzędu. W spadkach pomoże widoczna gołym okiem dywergencja negatywna między rozkładem momentum a ceną rynkową na szczytach fal (3) oraz (5). Jeżeli formacją korekty spadkowej jest Zyg-Zak (a jak do tej pory wszystko wskazuje na to, że tak jest), to fala c powinna być równie gwałtowna i nagła, jak początkowa fala korekty, czyli fala a. Proszę mieć na uwadze, że korekty typu Zyg-Zak mogą łączyć się łatwo w bardziej złożone korekty typu Podwójny Zyg-Zak lub nawet Potrójny Zyg-Zak, więc na tym etapie spadków nie można jeszcze dokładnie określić jaką formę Zyg-Zaka obierze korekta spadkowa. Jakiekolwiek obsunięcie ceny poniżej poziomu $1,301 – $1,300 będzie oznaczało dalsze spadki, prawdopodobnie szybkie, nagłe i gwałtowne. Warto teraz obserwować rynek Złota i sposób rozegrania podanych poziomów przez uczestników rynku.

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Uzupełnij komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze wpisy

Koszty opieki dla niepełnosprawnego seniora w Polsce

W miarę starzenia się społeczeństwa oraz wzrostu liczby osób z niepełnosprawnościami, opieka nad seniorami staje się coraz bardziej palącym...

Podobne artykuły