Złoto – trzy setupy overbalance, czy OB zadziała po raz czwarty?

Rynkiem FOREX zainteresowałem się w roku 2015. Tworząc analizy, opieram się wyłącznie na zasięgach (ATR), oraz układach Overbalance (OB). Takie podejście do rynku pozwala mi uzyskać przewagę. Mój trading jest bardzo agresywny, a śledzić wszystkie zagrania można w tym miejscu, wraz z ponad setką innych subskrybentów mojego profilu VezoriWariat

Złoto blisko krawędzi czwartego overbalance!

Ostatnie dwie sesje dla złota, to aż trzy powtarzające się układy overbalance. Aktualnie znajdujemy się blisko czwartego takiego układu, wypadającego na krawędzi 1469$. Bardzo możliwa jest kolejna reakcja rynku na tą cenę, gdzie zamierzam przyglądać się zachowaniu kupujących. Moim zdaniem bardzo realne jest wybicie ceny powyżej nowych lokalnych maksimów.

EURZAR dwa układy overbalance w przeciągu jednego dnia!

Podczas czwartkowej sesji, zagrywam już drugi układ overbalance na tej parze walutowej. Pierwszy zrealizował się w zaledwie dwie godziny, kolejny układ został zagrany po cenie 16.336, cel to również nowe minima. Kiedy cena dotrze do celu, jakim jest poziom 16.239, zamierzam zagrywać ten rynek w kierunku północnym, z racji krawędzi overbalance wzrostowego, opisałem to zagranie tutaj.


Na tych instrumentach warto handlować u brokera Admiral Markets, który oferuje bardzo niskie spready oraz maksymalną dźwignię 1:500. Typowy spread na DAX to zaledwie 0,8 punkta. Kliknij tutaj aby sprawdzić ofertę


EURUSD połowa drogi do ATR

Tymczasem na tej parze walutowej atrakcyjna cena do zajęcia pozycji krótkiej, może pojawić się w okolicy poziomu 1.1045. Występuje tam ATR o wielkości 57 pips.

Gaz ziemny próbuje powrócić do overbalance!

Gaz ziemny trzykrotnie testuje od dołu krawędź overbalance wzrostowego. Uważam, że kolejny taki test będzie wejściem w układ na nowe szczyty. Zlecenie buy stop zostało ustawione po cenie 2.6068. Stosunek zysku do straty dla tej pozycji wynosi jeden do czterech (1:4).

Treści zawarte w niniejszym artykule nie stanowią rekomendacji w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych lub ich emitentów i wystawców (Dz. U. z 2005 r. Nr 206). Informacje zawarte w artykule mają charakter wyłącznie edukacyjny i bazują na subiektywnym spojrzeniu autora. W związku z powyższym autor nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na podstawie treści zawartych w artykule. Przed wykorzystaniem zawartych w artykule informacji do celów inwestycyjnych każdy powinien we własnym zakresie określić ryzyko strat, konsekwencje szybko zmieniających się czynników rynkowych a także konsekwencje prawne i podatkowe potencjalnych transakcji – wykorzystując swoją wiedzę i informacje inne niż zawarte w powyższym artykule. Ostateczna decyzja i konsekwencje zawarcia jakiejkolwiek transakcji należą każdorazowo wyłącznie do widza.

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Proptrader Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Proptrader
Gość

Krótko mówiąc, ciekawe czasy na czekają.
Zresztą abstrahując od wszelkicj analiz i predykcji, to na swiecie sporo się dzieje, i wykresy mogą nieźle zamieszać.
Tak czy tak ktoś na tym zarobi i… dobrze, prawo rynku:)