EURZAR reaguje na krawędź dużego układu overbalance

Rynkiem FOREX zainteresowałem się w roku 2015. Tworząc analizy, opieram się wyłącznie na zasięgach (ATR), oraz układach Overbalance (OB). Takie podejście do rynku pozwala mi uzyskać przewagę. Mój trading jest bardzo agresywny, a śledzić wszystkie zagrania można w tym miejscu, wraz z ponad setką innych subskrybentów mojego profilu VezoriWariat

EURZAR reaguje na duże OB!

Jeden z ostatnich wpisów omawiał potencjalne zagranie na tej parze walutowej. Widzimy teraz oczekiwaną reakcję w kierunku północnym. Jest to dosyć duże OB o wielkości 730 pips, liczę więc na jeszcze jeden test krawędzi dużego overbalance z mniejszych interwałów, a dokładniej częściową realizację OB o wielkości 170 pips. Pozycję zamierzam zamknąć blisko poziomu 16.237, gdzie oczekuję byczej reakcji rynku.


Na tych instrumentach warto handlować u brokera Admiral Markets, który oferuje bardzo niskie spready oraz maksymalną dźwignię 1:500. Typowy spread na DAX to zaledwie 0,8 punkta. Kliknij tutaj aby sprawdzić ofertę


Złoto ustanawia lokalne minima, testując ATR.

Złoto ostatnimi czasy często reagowało na ATR o wielkości 37$. Surowiec ten ustanowił kolejne minima z kilkudziesięciu sesji, zamykając się w piątek po cenie 1459. Powinniśmy aktualnie zobaczyć reakcję kupujących.

Cena złota ma szansę osiągnąć nawet poziom 1527, wynikający z zasięgu dwóch ostatnich swingów spadkowych, wynoszących średnio 73$.

AUDUSD blisko krawędzi overbalance!

Dokładnie w piątek ta para walutowa zbliżyła się do krawędzi overbalance o rozpiętości 85 pips. Podczas poniedziałkowej sesji zamierzam szczególnie przyglądać się poziomom 0.684 oraz dodatkowo 0.682, który wynika z ATR o tej samej wielkości.

Gaz ziemny – ponad połowa drogi do OB!

Ostatnie sesje na tym surowcu to nieustanna walka kupujących i sprzedających. Liczę na korektę do poziomu 2.60, z którego rynek powinien wykonać nowe maksima co najmniej w okolice ceny 2.770.

Treści zawarte w niniejszym artykule nie stanowią rekomendacji w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych lub ich emitentów i wystawców (Dz. U. z 2005 r. Nr 206). Informacje zawarte w artykule mają charakter wyłącznie edukacyjny i bazują na subiektywnym spojrzeniu autora. W związku z powyższym autor nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na podstawie treści zawartych w artykule. Przed wykorzystaniem zawartych w artykule informacji do celów inwestycyjnych każdy powinien we własnym zakresie określić ryzyko strat, konsekwencje szybko zmieniających się czynników rynkowych a także konsekwencje prawne i podatkowe potencjalnych transakcji – wykorzystując swoją wiedzę i informacje inne niż zawarte w powyższym artykule. Ostateczna decyzja i konsekwencje zawarcia jakiejkolwiek transakcji należą każdorazowo wyłącznie do widza.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o