poniedziałek, 27 marca, 2023

Handlujemy z Regulowanymi Brokerami

Wolne dni dla inwestorów – dni bez sesji na GPW w 2023

Polecane

Jakub Bandura
Jakub Bandura
Redaktor portalu PoznajRynek.pl. Wiedzę z zakresu inwestowania oraz rynków finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych. Trader rynku OTC i Forex preferujący handel krótkoterminowy. Entuzjasta analizy technicznej oraz statystyki.

2022 rok przeszedł już do historii rynku finansowego. Choć okazał się on wyjątkowy i przełomowy, to niestety, w negatywnym kontekście. Minione dwanaście miesięcy upłynęło bowiem pod znakiem dotkliwej bessy na giełdach. Nie inaczej było w Polsce – indeks WIG20 w 2023 roku ostatecznie stracił aż 21,6%.

W 2023 rok weszliśmy jednak ze zdecydowanie większym optymizmem na rynkach. Wielu inwestorów zastanawia się również, kiedy czekają ich dni wolne od handlu. Dla osób, które nie mogą doczekać się urlopu od inwestowania mamy dobrą informację – układ kalendarza sprawia, że w ciągu najbliższych dwunastu miesięcy na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie będzie więcej dni bez sesji niż w 2022 roku.

Dni bez sesji w 2023 r. na GPW Dni bez sesji

W tym roku czeka nas 10 dni wolnych od sesji giełdowej na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Notowania nie odbędą się we wszystkie dni ustawowo wolne od pracy, ale także w terminie dodatkowo wyznaczonym przez GPW – w Wielki Piątek.

W efekcie, zgodnie z Uchwałą Nr 509/2022 zarządu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie, w 2023 roku sesje giełdowe nie odbędą się w następujące dni:

  1. Piątek, 6 stycznia – Święto Trzech Króli,
  2. Piątek, 7 kwietnia 2023 – Wielki Piątek,
  3. Poniedziałek, 10 kwietnia – Poniedziałek Wielkanocny,
  4. Poniedziałek, 1 maja – Święto Pracy,
  5. Środa, 3 maja – Święto Konstytucji 3 maja,
  6. Czwartek, 8 czerwca – Boże Ciało,
  7. Wtorek, 15 sierpnia – Święto Wojska Polskiego i Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny,
  8. Środa, 1 listopada – Wszystkich Świętych,
  9. Poniedziałek, 25 grudnia – Boże Narodzenie,
  10. Wtorek, 26 grudnia 2023 – drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Uzupełnij komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze wpisy

Poważne problemy Deutsche Banku – będzie powtórka z Credit Suisse?

Gdy uspokoiła się sytuacja wokół Credit Suisse, wyszły na jaw problemy Deutsche Banku. W piątek w pewnym momencie akcje...

Podobne artykuły