wtorek, 16 lipca, 2024

Handlujemy z Regulowanymi Brokerami

Ultimate Games wyda “Infection Free Zone” na konsole – akcje zwyżkują

Polecane

Jakub Bandura
Jakub Bandura
Redaktor portalu PoznajRynek.pl. Wiedzę z zakresu inwestowania oraz rynków finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych. Trader rynku OTC i Forex preferujący handel krótkoterminowy. Entuzjasta analizy technicznej oraz statystyki.

W poniedziałek po zamknięciu sesji Ultimate Games poinformowało o nabyciu od Games Operators wyłącznej licencji do gry “Infection Free Zone”. Co więcej, spółka będzie również odpowiedzialna za wykonanie portów gry oraz jej wydanie w wersji na konsole: Nintendo Switch (generacja 1 i 2), PlayStation (generacja 4 i 5) oraz Xbox.

Powyższy komunikat wywołał wzmożony popyt na akcje Ultimate Games. W efekcie, ich kurs wzrósł wczoraj o 9,4%, a dziś zwyżka jest kontynuowana.

Ultimate Games pozyskało licencję na porting i wydanie “Infection Free Zone”

Prezes zarządu Ultimate Games, Mateusz Zawadzki oznajmił, że “w ramach umowy za pozyskanie licencji na porting i wydanie Infection Free Zone na konsole, do końca września bieżącego roku, Ultimate Games zapłaci na rzecz Games Operators kwotę 1,1 miliona złotych”.

- Advertisement -Letnia Szkoła Tradingu i Inwestowania

Mateusz Zawadzki podkreślił przy tym, że “te środki wrócą do Ultimate Games w całości po wydaniu gry. Dodatkowo, po odzyskaniu kosztów produkcji, przychody netto z dystrybucji Infection Free Zone będą dzielone pomiędzy Ultimate Games i Games Operators, przy czym to Ultimate Games zachowa większościowy udział z tego tytułu”.

Olbrzymie zainteresowanie “Infection Free Zone”

“Infection Free Zone” to gra z gatunku city builder osadzona w postapokaliptycznym świecie opanowanym przez ludzi zmienionych pod wpływem wirusa w agresywne istoty. Gracz przejmie dowodzenie nad grupą ocalałych ze swojego miasta. Jego zadaniem będzie budowa samowystarczalnej osady – wolnej od infekcji.

Zadanie to nie będzie jednak proste – w mieście nie ma bowiem elektryczności, wody ani jedzenia, a ludzie zarażeni wirusem są bardzo niebezpieczni. Co ciekawe, dzięki zasobom serwisu OpenStreetMap gracz przeniesie się do wybranej lokalizacji ze świata.

Producentem “Infection Free Zone” jest warszawskie studio Jutsu Games, znane z takich tytułów jak “112 Operator” czy “Rustler”. Warto dodać, że zarówno opublikowany w październiku ubiegłego roku prolog gry, jak również wcześniej udostępnione demo tytułu spotkały się z doskonałym przyjęciem ze strony graczy.

Co więcej, “Infection Free Zone” zajmuje obecnie 18. pozycję na światowej wishliście Steam, z liczbą zapisów przekraczającą 87 tysięcy. Docelowo produkcja ta zostanie udostępniony także w wersji na Nintendo Switch (generacja 1 i 2), PlayStation (generacja 4 i 5) oraz Xbox.

Za porty oraz wydanie tytułu na konsole odpowiada Ultimate Games. W oficjalnym komunikacie możemy również przeczytać, że działania związane z wykonaniem portów na konsole zostaną przeprowadzone w terminie do 24 miesięcy od momentu, w którym studio otrzyma kod źródłowy pełnej wersji gry od Games Operators.

Akcje ostro w górę

Poniedziałkowy komunikat o zawarciu przez Ultimate Games umowy za pozyskanie licencji na porting i wydanie “Infection Free Zone” na konsole wywołał skokowy wzrost akcji spółki.

W efekcie, ich kurs zyskał wczoraj aż 9,4%, osiągając tym samym najwyższą wartość od 14 listopada. Co więcej, dziś papiery wartościowe Ultimate Games nadal dynamicznie pną się w górę. W tej chwili drożeją one o 6,4%.

Wykres akcji Ultimate Games

O Ultimate Games

Ultimate Games to założona w 2015 roku w Warszawie spółka, która prowadzi działalność na rynku gier wideo, specjalizując się w zakresie produkcji i dystrybucji gier na PC, konsole oraz urządzenia mobilne.

Spółka jest producentem i wydawcą gier sprzedawanych na całym świecie w modelu dystrybucji cyfrowej, za pośrednictwem dedykowanych platform dystrybucyjnych, w szczególności Steam, App Store, Google Play oraz Nintendo eShop, które są największymi dystrybutorami gier i aplikacji na świecie.

Model prowadzonej działalności Ultimate Games opiera się na produkcji i dystrybucji dużej liczby niskobudżetowych i wysokomarżowych gier przez rozproszone niewielkie zespoły deweloperskie. W 2016 roku spółka pozyskała znaczącego inwestora – PlayWay.

Od lipca 2019 roku akcje Ultimate Games są notowane na głównym parkiecie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Uzupełnij komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze wpisy

Memecoiny Solana oparte na Donaldzie Trumpie eksplodują po próbie zamachu na jego życie

Treść artykułu dostarczona przez Partnera w ramach współpracy komercyjnej. Po nieudanej próbie zamachu na byłego prezydenta Stanów Zjednoczonych, Donalda Trumpa,...

Podobne artykuły