niedziela, 21 kwietnia, 2024

Handlujemy z Regulowanymi Brokerami

Ultimate Games wyda “Infection Free Zone” na konsole – akcje zwyżkują

Polecane

Jakub Bandura
Jakub Bandura
Redaktor portalu PoznajRynek.pl. Wiedzę z zakresu inwestowania oraz rynków finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych. Trader rynku OTC i Forex preferujący handel krótkoterminowy. Entuzjasta analizy technicznej oraz statystyki.

W poniedziałek po zamknięciu sesji Ultimate Games poinformowało o nabyciu od Games Operators wyłącznej licencji do gry “Infection Free Zone”. Co więcej, spółka będzie również odpowiedzialna za wykonanie portów gry oraz jej wydanie w wersji na konsole: Nintendo Switch (generacja 1 i 2), PlayStation (generacja 4 i 5) oraz Xbox.

Powyższy komunikat wywołał wzmożony popyt na akcje Ultimate Games. W efekcie, ich kurs wzrósł wczoraj o 9,4%, a dziś zwyżka jest kontynuowana.

Ultimate Games pozyskało licencję na porting i wydanie “Infection Free Zone”

Prezes zarządu Ultimate Games, Mateusz Zawadzki oznajmił, że “w ramach umowy za pozyskanie licencji na porting i wydanie Infection Free Zone na konsole, do końca września bieżącego roku, Ultimate Games zapłaci na rzecz Games Operators kwotę 1,1 miliona złotych”.

- Advertisement -Letnia Szkoła Tradingu i Inwestowania

Mateusz Zawadzki podkreślił przy tym, że “te środki wrócą do Ultimate Games w całości po wydaniu gry. Dodatkowo, po odzyskaniu kosztów produkcji, przychody netto z dystrybucji Infection Free Zone będą dzielone pomiędzy Ultimate Games i Games Operators, przy czym to Ultimate Games zachowa większościowy udział z tego tytułu”.

Olbrzymie zainteresowanie “Infection Free Zone”

“Infection Free Zone” to gra z gatunku city builder osadzona w postapokaliptycznym świecie opanowanym przez ludzi zmienionych pod wpływem wirusa w agresywne istoty. Gracz przejmie dowodzenie nad grupą ocalałych ze swojego miasta. Jego zadaniem będzie budowa samowystarczalnej osady – wolnej od infekcji.

Zadanie to nie będzie jednak proste – w mieście nie ma bowiem elektryczności, wody ani jedzenia, a ludzie zarażeni wirusem są bardzo niebezpieczni. Co ciekawe, dzięki zasobom serwisu OpenStreetMap gracz przeniesie się do wybranej lokalizacji ze świata.

Producentem “Infection Free Zone” jest warszawskie studio Jutsu Games, znane z takich tytułów jak “112 Operator” czy “Rustler”. Warto dodać, że zarówno opublikowany w październiku ubiegłego roku prolog gry, jak również wcześniej udostępnione demo tytułu spotkały się z doskonałym przyjęciem ze strony graczy.

Co więcej, “Infection Free Zone” zajmuje obecnie 18. pozycję na światowej wishliście Steam, z liczbą zapisów przekraczającą 87 tysięcy. Docelowo produkcja ta zostanie udostępniony także w wersji na Nintendo Switch (generacja 1 i 2), PlayStation (generacja 4 i 5) oraz Xbox.

Za porty oraz wydanie tytułu na konsole odpowiada Ultimate Games. W oficjalnym komunikacie możemy również przeczytać, że działania związane z wykonaniem portów na konsole zostaną przeprowadzone w terminie do 24 miesięcy od momentu, w którym studio otrzyma kod źródłowy pełnej wersji gry od Games Operators.

Akcje ostro w górę

Poniedziałkowy komunikat o zawarciu przez Ultimate Games umowy za pozyskanie licencji na porting i wydanie “Infection Free Zone” na konsole wywołał skokowy wzrost akcji spółki.

W efekcie, ich kurs zyskał wczoraj aż 9,4%, osiągając tym samym najwyższą wartość od 14 listopada. Co więcej, dziś papiery wartościowe Ultimate Games nadal dynamicznie pną się w górę. W tej chwili drożeją one o 6,4%.

Wykres akcji Ultimate Games

O Ultimate Games

Ultimate Games to założona w 2015 roku w Warszawie spółka, która prowadzi działalność na rynku gier wideo, specjalizując się w zakresie produkcji i dystrybucji gier na PC, konsole oraz urządzenia mobilne.

Spółka jest producentem i wydawcą gier sprzedawanych na całym świecie w modelu dystrybucji cyfrowej, za pośrednictwem dedykowanych platform dystrybucyjnych, w szczególności Steam, App Store, Google Play oraz Nintendo eShop, które są największymi dystrybutorami gier i aplikacji na świecie.

Model prowadzonej działalności Ultimate Games opiera się na produkcji i dystrybucji dużej liczby niskobudżetowych i wysokomarżowych gier przez rozproszone niewielkie zespoły deweloperskie. W 2016 roku spółka pozyskała znaczącego inwestora – PlayWay.

Od lipca 2019 roku akcje Ultimate Games są notowane na głównym parkiecie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Uzupełnij komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze wpisy

Srebro jako alternatywa dla złota: Poradnik inwestycyjny

Srebro jako alternatywa dla złota: Poradnik inwestycyjny Inwestowanie w metale szlachetne to jedna z najstarszych form ochrony kapitału. Złoto jest...

Podobne artykuły