piątek, 1 lipca, 2022

Handlujemy z Regulowanymi Brokerami

IcMarkets XTB AVATrade AXI

Niedźwiedzie stoją przed dużą szansą zdobycia ważnego poziomu.

Polecane

Jakie błędy popełniłem podczas pojedynku z Rafałem Zaorskim?

Patotrading. Inaczej tego co się działo w okresie od października do grudnia, tego bym nie ujął. Drawdown na poziomie...

Imbalance czyli poziom nierównowagi rynkowej

Spoglądając na footprint, możemy się spotkać z dwoma sytuacjami. Wolumen przehandlowany na danym poziomie po BID i ASK może...

Rola pasywnych i agresywnych uczestników rynku

Na rynku spotykamy się z różnymi rodzajami kupujących i sprzedających. Możemy agresywnie kupować i sprzedawać, bądź pasywnie kupować i...
Smart Sęp
Smart Sęp
Spekulant i pasjonat rynku od 2011 roku. Od zawsze introwertyk ceniący sobie prywatność. Pseudonim z pewnością znany sporej części z Was, szczególnie tym z większym stażem. Współzałożyciel Grupy Traderów. Laureat kilku konkursów tradingowych. Propagator rozsądnego i odpowiedzialnego podejścia do rynku z zachowaniem maksymalnej awersji do ryzyka przy odpowiednich potencjalnych stopach zwrotu.

Opisany we wczorajszym artykule Scenariusz I pojawił się zgodnie z oczekiwaniami.
Wytypowana dziesięciopunktowa strefa do zajęcia pozycji okazała się strzałem w dziesiątkę, a w dalszej części sesji na rozwijanie się trendu spadkowego z interwału piętnastominutowego uzyskaliśmy dwa potwierdzenia.

Na te potwierdzenia zresztą czekaliśmy. Pierwszym z nich było zejście na poniedziałkowe dołki celem poszukania wsparcia. Drugim były posiłki dla niedźwiedzi w postaci wspierającej spadki struktury z IB.

W efekcie mogliśmy oglądać zejście na niemal 300 punktów od wyznaczonej do sprzedaży strefy. Na uwagę zasługuje fakt, że strefa od startu RTH została przetestowana tylko raz, nie było drugiej szansy dla niedźwiedzi na dołączenie w tym miejscu, mimo pierwszego ruchu spadkowego wartości około 40 punktów, który niemal został wybrany.
„Niemal” ma tutaj kluczowe znaczenie bo strefa nie została naruszona, tym samym ruch ten można ocenić mianem ubierania byka w betonowe buciki.

Co się zmieniło od wczoraj?

Pomijając fakt że jesteśmy na nieco innym poziomie, do trendu spadkowego z interwału M15 dołącza trend spadkowy na interwale H1.
Z perspektywy średnioterminowej, cena nie powinna trwale wychodzić powyżej 15300 jeśli mamy mówić o kontynuacji spadków.

Na dzisiejszej sesji obserwuję czy cena będzie w stanie wejść powyżej pivota. Jeśli widoczne obecnie podejście zachowa dotychczasową dynamikę, w strefie wyznaczonej na interwale M15 + Pivot  zamierzam podjąć próbę intraday ze stopem 10 pkt powyżej pivota. Jeśli Stop Loss zostanie aktywowany, moja uwaga zostanie przeniesiona na interwał H1. Jeśli test H1 będzie miał miejsce bez zmiany trendu na wzrostowy na M15 (do tego potrzeba dynamiki ruchu wzrostowego) zamierzam agresywnie próbować shortów z H1

Na wykresie D1 znajdujemy się również blisko średniej Bollingera. Jeśli średnia zostanie przetestowana, niedźwiedzie będą również wspierane tym sygnałem. Wstęga w chwili obecnej oscyluje w okolicach 15103 i wczoraj niewiele brakowało aby ten sygnał powstał. Tak długo jak bykom nie uda się wyjść powyżej 15300 na więcej niż test, tak długo niedźwiedzie będą próbowały zdobyć tę bazę.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Uzupełnij komentarz!
Please enter your name here

Najnowsze wpisy

Medium well, stopień przedświątecznego wysmażenia niedźwiedzi.

Święta za rogiem, zanim większość z nas odda się ich magii, wypada trochę postudiować. Co wydarzyło się na indeksach, dlaczego...

Podobne artykuły