piątek, 22 października, 2021

Handlujemy z Regulowanymi Brokerami

IcMarkets XTB AVATrade AXI

To już czas? Struktura spadkowa z CMM, w oczekiwaniu na potwierdzenie.

Polecane

Jakie błędy popełniłem podczas pojedynku z Rafałem Zaorskim?

Patotrading. Inaczej tego co się działo w okresie od października do grudnia, tego bym nie ujął. Drawdown na poziomie...

Imbalance czyli poziom nierównowagi rynkowej

Spoglądając na footprint, możemy się spotkać z dwoma sytuacjami. Wolumen przehandlowany na danym poziomie po BID i ASK może...

Rola pasywnych i agresywnych uczestników rynku

Na rynku spotykamy się z różnymi rodzajami kupujących i sprzedających. Możemy agresywnie kupować i sprzedawać, bądź pasywnie kupować i...
Smart Sęp
Smart Sęp
Spekulant i pasjonat rynku od 2011 roku. Od zawsze introwertyk ceniący sobie prywatność. Pseudonim z pewnością znany sporej części z Was, szczególnie tym z większym stażem. Współzałożyciel Grupy Traderów. Laureat kilku konkursów tradingowych. Propagator rozsądnego i odpowiedzialnego podejścia do rynku z zachowaniem maksymalnej awersji do ryzyka przy odpowiednich potencjalnych stopach zwrotu.

Czas na co? Oczywiście na korektę. Już na wstępie należy zaznaczyć, że ostatnich parę tygodni spędziłem na dopracowaniu obiektywnego podejścia do rynku, które pozwoli mi pozbyć się jakichkolwiek oczekiwań. Podobnie jak większość, chętnie rozgrywałem pozycje krótkie. Gdy z kolei strategia generowała sygnał wzrostowy, scenariusze były dwa.
Albo sygnał ignorowałem, albo gdy pozycję długą otworzyłem, szukałem powodów do jej zamknięcia.
Dlatego dziś w odmienionej formie, z dala od oczekiwań i średnich pomysłów.

Większość z Was miała okazję zapoznać się z elementami stosowanymi w strategii CMM.
Jednym z nich są crossy na M15 oraz H1, których używam głównie do wyznaczania trendów w perspektywie intraday.

Wczorajsza sesja przyniosła nam zejście na test crossa z interwału godzinowego, oraz cross na interwale piętnastominutowym. Co to oznacza i jak to interpretować?
W bardzo prosty sposób, mamy trend spadkowy na wykresie piętnastominutowym.
Nic ponad to.

Cena odbiła od głównej na H1, kończąc zasięg odbicia w miejscu 33 z H1. 33 z H1 przebiega w podobnym miejscu co pivot, oraz główna z M15.

W chwili pisania tego artykułu, cena testuje strefę wyznaczoną przy pomocy crossów z H1 oraz M15, od góry strefa wspierana jest przez poziom pivot. Bez względu na przekonania, pozycja krótka ze stopem w granicach 10 punktów powyżej poziomu pivot (~15431) oferuje korzystny R:R. Zejście wartości 30 punktów poniżej ceny wejścia = przestawienie stopa na Break Even.

Na dzisiejszą sesję wytypowałem dwa najbardziej prawdopodobne scenariusze – w mojej ocenie oczywiście.

Scenariusz I
Zejście z wyznaczonej strefy poniżej wczorajszych dołków, poszukanie wsparcia. Poszukiwanie może się nie udać, jeśli zaś się uda celem może być 15474.
Pod ten scenariusz wejście w strefie 15410-15421 dwiema pozycjami celem zaksięgowania dniówki na jednej z nich, z próbą zmaksymalizowania zysku na drugiej.

Scenariusz II
Wybicie w górę celem przetestowania poziomów 15437  oraz 15474 przed godziną dziesiątą z dynamicznym powrotem w kierunku wczorajszych dołków.

Scenariuszy oczywiście jest cała masa, podane scenariusze są wyłącznie wyrazem mojej prywatnej opinii. Od długiego czasu przed rozpoczęciem sesji przygotowuje sobie scenariusze, obowiązują one maksymalnie do godziny dwunastej.
Bywają dwa jak dziś, bywa że mam cztery, są dni kiedy nie widzę żadnego.

Po co te scenariusze? To zabieg mający na celu zdyscyplinowanie swojej osoby. Jeśli czegoś nie założyłem na porannym przygotowaniu, a to się dzieje, zupełnie odbiegając od moich scenariuszy, wówczas nie mam prawa tego rozgrywać. Mówiąc krótko jest to wówczas oznaka, że nie grają w moją grę.

Każdy scenariusz naturalnie jest wyposażony w ściśle opisane sposoby rozgrywania. Gdyby ich nie było, tworzenie scenariusza minęłoby się całkowicie z celem.

Po godzinie dziesiątej pojawi się aktualizacja, będzie wówczas można więcej powiedzieć i z dużo większym prawdopodobieństwem ocenić perspektywy na dalszą część sesji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Uzupełnij komentarz!
Please enter your name here

Najnowsze wpisy

Poziom blisko 16000, który czyni mnie ostrożnym przy próbach sprzedaży.

Pierwsze w bieżącym tygodniu wejście rynku kasowego na DAX, przyniosło przecenę sięgającą 140 punktów i można było odnieść wrażenie,...

Podobne artykuły