czwartek, 29 lipca, 2021

Handlujemy z Regulowanymi Brokerami

IcMarkets XTB AVATrade AXI

Indeks Dax kontynuuje wzrosty. CMM na 07.04.2021

Polecane

Jakie błędy popełniłem podczas pojedynku z Rafałem Zaorskim?

Patotrading. Inaczej tego co się działo w okresie od października do grudnia, tego bym nie ujął. Drawdown na poziomie...

Imbalance czyli poziom nierównowagi rynkowej

Spoglądając na footprint, możemy się spotkać z dwoma sytuacjami. Wolumen przehandlowany na danym poziomie po BID i ASK może...

Rola pasywnych i agresywnych uczestników rynku

Na rynku spotykamy się z różnymi rodzajami kupujących i sprzedających. Możemy agresywnie kupować i sprzedawać, bądź pasywnie kupować i...
Smart Sęp
Smart Sęp
Spekulant i pasjonat rynku od 2011 roku. Od zawsze introwertyk ceniący sobie prywatność. Pseudonim z pewnością znany sporej części z Was, szczególnie tym z większym stażem. Współzałożyciel Grupy Traderów. Laureat kilku konkursów tradingowych. Propagator rozsądnego i odpowiedzialnego podejścia do rynku z zachowaniem maksymalnej awersji do ryzyka przy odpowiednich potencjalnych stopach zwrotu.

Podobnie jak końcówka okresu poprzedzającego długi weekend tak otwarcie rynku tuż po nim przyniosło nam demonstrację siły byka na indeksach. DAX na dłużej rozgościł się na poziomach powyżej 15000, natomiast na S&P szczyty zostały poprawione o niemal 100

Pozycja swingowa, której wyjściowym zabezpieczeniem miał być SL szerokości 200 punktów, została zamknięta na kosmetycznej stracie po zamknięciu sesji w czwartek
„Rozpocząłem rozegranie pozycji swingowej z dość dużym SL, jeśli jednak dzisiejsza sesja zamknie się powyżej 15036, pozycja zostanie zamknięta.”

Na wykresie oznaczyłem trzy strefy 15213-15218, 15233-15242 oraz 15264-15268. Ogólnie struktura zapowiada odreagowanie ruchu wzrostowego. Pierwsza reakcja podażowa może zostać zainicjowana z okolic 15213-15218, jeśli reakcja na strefę nie będzie jednoznaczna a po pojawieniu się nieistotnego odrzucenia poziomu, cena wróci ponownie go testować, można oczekiwać testu strefy wspieranej pivotem, a nawet najwyżej położonej strefy 15264-15268. Bardzo ważnym w kontekście dzisiejszej sesji jest w mojej ocenie poziom 15252, wczorajszy VPOC – próby rozgrywania pozycji krótkich będą przeze mnie możliwe tak długo, jak cena będzie utrzymywać się poniżej tego poziomu. Wyjście w najwyżej położoną strefę 15264-15268 pozostałoby wyłącznie do obserwacji, dopiero po odrzuceniu poziomu i przeniesieniu handlu ponownie poniżej 15252, odzyskam uprawnienie do poszukiwania pozycji krótkich. Jeśli po godzinie dziesiątej, zostanie wygenerowany sygnał na IBH, próby rozgrywania pozycji krótkich będą na dzisiejszej sesji wyłączone z obiegu permanentnie.

Niezaprzeczalnym faktem jest panowanie trendu wzrostowego, podchodząc jednak do każdej sesji z osobna w ujęciu intraday, chwilowo można dostrzec strukturę faworyzującą niedźwiedzie.
Wyjście powyżej 15252 (32 pkt ud obecnej ceny) i utrzymanie handlu powyżej tego poziomu, zmienia obraz i tę przewagę niedźwiedziom odbiera.
Jeśli do tego statystyka po godzinie dziesiątej również będzie wskazywać na wzrosty, podejmowanie prób short nie będzie miało dla mnie sensu.

Najbardziej atrakcyjnym scenariuszem byłoby w mojej ocenie wyjście powyżej 15268 i natychmiastowa reakcja w postaci zejścia  poniżej 15252(VPOC)
następnie poniżej 15242 (PIVOT) Takie rozpoczęcie dzisiejszej sesji wyglądałoby bardzo obiecująco. Wróżby jednak zostawmy w spokoju i reagujemy.

Podsumowując, na dzisiejszej sesji szukam pozycji krótkich poniżej 15252, wyjście powyżej 15252 – zawieszenie broni,  sygnał  IBH – złożenie broni.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Uzupełnij komentarz!
Please enter your name here

Najnowsze wpisy

Wstęgi Bollingera na DAX – konflikt sygnałów tworzy strefę.

Na wstępie bardzo zwięźle należy przedstawić obecną sytuację na indeksie. Na interwale D1 wygenerowany został sygnał wzrostowy (poniższy wykres...

Podobne artykuły