czwartek, 29 lipca, 2021

Handlujemy z Regulowanymi Brokerami

IcMarkets XTB AVATrade AXI

15000 na DAX na koniec kwartału. Siostro, tlen.

Polecane

Jakie błędy popełniłem podczas pojedynku z Rafałem Zaorskim?

Patotrading. Inaczej tego co się działo w okresie od października do grudnia, tego bym nie ujął. Drawdown na poziomie...

Imbalance czyli poziom nierównowagi rynkowej

Spoglądając na footprint, możemy się spotkać z dwoma sytuacjami. Wolumen przehandlowany na danym poziomie po BID i ASK może...

Rola pasywnych i agresywnych uczestników rynku

Na rynku spotykamy się z różnymi rodzajami kupujących i sprzedających. Możemy agresywnie kupować i sprzedawać, bądź pasywnie kupować i...
Smart Sęp
Smart Sęp
Spekulant i pasjonat rynku od 2011 roku. Od zawsze introwertyk ceniący sobie prywatność. Pseudonim z pewnością znany sporej części z Was, szczególnie tym z większym stażem. Współzałożyciel Grupy Traderów. Laureat kilku konkursów tradingowych. Propagator rozsądnego i odpowiedzialnego podejścia do rynku z zachowaniem maksymalnej awersji do ryzyka przy odpowiednich potencjalnych stopach zwrotu.

Po ponownym przetestowaniu poziomów poprzedzających piątkowe wybicie na początku poniedziałkowej sesji, mogliśmy obserwować kontynuację ruchu. Byki nie brały jeńców i w efekcie w błyskawicznym tempie udało się osiągnąć, a nawet dobrze zbadać okolice psychologicznego poziomu 15000.                                                                                                W samym poziomie nie ma nic niezwykłego, poza tym że byki mogą dążyć do testu takich poziomów kiedy znajdujemy się już wystarczająco blisko. Pamięcią sięgam w okres, kiedy DAX po raz pierwszy testował poziom 10 000. Nastawienie inwestorów w owym czasie było identyczne jak teraz.

Tymczasem 15000 stało się faktem i to nie przy okazji prima aprilis. Niedźwiedzie muszą to zaakceptować. Formę żartu pozostawiając za sobą, muszę jednak wspomnieć o tym co napisałem w poprzednim artykule. Podejście do każdej sesji indywidualnie z odłożeniem na bok wszelkich nadziei, oczekiwań czy przekonań sprawdziłoby się doskonale.

W ślad za takim podejściem zamknąłem pozycję na rachunku przeznaczony do rozgrywania długoterminowych pozycji, aby odnowić ją wczoraj po cenie 15036. Co dzięki temu zyskałem i czemu akurat ten poziom?
Zaoszczędziłem w ten sposób ponad 200 punktów względem poprzedniej próby, całą wczorajszą sesję cierpliwie czekałem na wyjazd w okolice 15000. Gdy podejście stało się faktem, z jeszcze większą ciekawością śledziłem zachowanie ceny. Dopiero przy poziomie 15036 na drabince zauważyłem odważniejszego niedźwiedzia do którego zdecydowałem dołączyć.

Na wykresie zaznaczyłem kluczowe poziomy wokół których odbywać może się dzisiejsza sesja. Wyjściu powyżej poziom VWAP z uwagi na inne elementy metodologii, które dotychczas jeszcze faworyzują wzrosty, wypada nadawać potencjał wzrostowy w okolice wczorajszych szczytów i wyżej. Nie bez znaczenia jest fakt, że zamykamy dziś świece miesięczne oraz kwartalne co może na byki działać niczym czerwona płachta.                                                                                          Osobiście oczywiście jestem niedźwiedziem i nie wyobrażam sobie poszukiwania pozycji długich w okolicach 15000. Zdaję sobie sprawę że jest to podejście mocno subiektywne i lada chwila możemy testować kolejne popytowe poziomy, doskonale to rozumiem jednak nie jestem zainteresowany.                                                                                                               Pozycji krótkich będę poszukiwał na dzisiejszą sesję mając nad sobą VWAP wspierany przez pivot oraz przynajmniej główną EMA z interwału M1. Na rachunku swingowym pozycja z 15036 zabezpieczona wyjściowo Stop Lossem wartości 200 punktów. Stop duży ale R:R równie duży minimum 1:10. Stop może zostać zmodyfikowany podobnie jak w przypadku poprzedniej pozycji która została zamknięta ręcznie.

Wspomniane zamykanie świec miesięcznej oraz kwartalnej w tercecie z okresem poprzedzającym Wielkanoc, może dostarczyć sowitej dawki tlenu indeksom. Nie wspominając o innych elementach jak ilość pieniądza który leży w dyspozycji inwestorów.
W każdym razie kluczem na to aby wyjść z tej walki z tarczą będzie ponownie, konsekwentna realizacja planu. Jeśli wystąpi dana okoliczność szukam S ze stopem takim. Jeśli wystąpi lub utrzyma się taka okoliczność mogę szukać tylko L – ale czy chcę?
Nie chcę?  To może lepiej udać się do lasu po borówki, żeby się nie okazało, że zagrywamy na siłę i swoimi shortami zawracamy Daxa niczym rzekę kijem.

 

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Uzupełnij komentarz!
Please enter your name here

Najnowsze wpisy

Wstęgi Bollingera na DAX – konflikt sygnałów tworzy strefę.

Na wstępie bardzo zwięźle należy przedstawić obecną sytuację na indeksie. Na interwale D1 wygenerowany został sygnał wzrostowy (poniższy wykres...

Podobne artykuły