środa, 4 października, 2023

Handlujemy z Regulowanymi Brokerami

Nasdaq słabnie? 21% spadku na Tesli. Byki na DAX trzymają się bazy na 14000.

Polecane

Smart Sęp
Smart Sęp
Spekulant i pasjonat rynku od 2011 roku. Od zawsze introwertyk ceniący sobie prywatność. Pseudonim z pewnością znany sporej części z Was, szczególnie tym z większym stażem. Współzałożyciel Grupy Traderów. Laureat kilku konkursów tradingowych. Propagator rozsądnego i odpowiedzialnego podejścia do rynku z zachowaniem maksymalnej awersji do ryzyka przy odpowiednich potencjalnych stopach zwrotu.

TSLA

Nie najlepiej rozpoczyna się tydzień dla wyceny akcji Tesli, które od ustanowionego pod koniec stycznia szczytu straciły już ponad 20%, co jest nie bez znaczenia dla zachowania indeksu technologicznego Nasdaq który podczas wczorajszej sesji radził sobie zdecydowanie słabiej niż S&P, Dow Jones czy Dax które obserwujemy.
I mimo, że taka korekta była wyłącznie kwestią czasu, niedźwiedzie straciły mnóstwo pieniędzy próbując szortów na spółce. Wzrost w 2020 roku robi niewątpliwie wrażenie, i jeśli nie patrzeć dalej, nawet Bitcoin przy Tesli stawał w cieniu.

TSLA Interwał D1 platforma TradingView

Ponad 1000% wzrostu w niecały rok, wzrost wartości firmy  w jeden dzień przekraczający kapitalizację General Motors, czy kapitalizacja Tesli większa od kolejnych dziesięciu konkurentów razem wziętych siłą perswazji zmusza do refleksji.
Nawet Dr Michael Burry – pierwowzór bohatera „The Big Short” ocenia wycenę akcji tesli jako bańkę,w jednym z wpisów skierowanych do Elona Muska sugerował sprzedaż akcji Tesli, w innym ironicznie nakazuje czerpać dużo radości ze wzrostów, dopóki jeszcze trwają.
Wpisy jednak ciężko będzie znaleźć, gdyż w proteście przeciw polityce Twittera usunął konto.

TSLA – platforma TradingView

Jeśli spojrzeć bliżej, na wykresie wyznaczyłem bardzo ważną w mojej ocenie strefę. Spodziewam się odbicia w obronie strefy. Jego charakter będzie decydujący w perspektywie spojrzenia długoterminowego. Jeśli bykom zależy na obronie swoich trofeów, powinny obronić strefę i oddalić się od niej na bezpieczną odległość, jeśli strefa nie powstrzyma niedźwiedzi, zacznę spoglądać w kierunku szczytów sprzed pandemii, a 90% przeceny wieszczone przez bohatera „Big Short” przestanie być rozpatrywane w kategoriach abstrakcji.

- Advertisement -Letnia Szkoła Tradingu i Inwestowania

NasdaQ

Wczorajsza, znaczna przecena na akcjach Tesli odbiła się na kondycji Nasdaq.
I mimo, że dziś sytuacja wydaje się opanowana, a dołek sprawia wrażenie podebranego

Marcowy kontrakt NASDAQ platforma TradingView

to jednak należy zachować szczególną ostrożność. Potwierdzeniem potencjału na odebranie niedźwiedziom części pola będzie brak zejścia poniżej średniej ceny z Tokio – 13264, oraz możliwie najszybsze wyjście powyżej 13354. Tak długo jak nie wyjdziemy powyżej 13354, według mnie nie ma mowy o wzrostach. Struktura na interwałach M15 i H1 jasno wskazuje na trend spadkowy, jeśli spojrzymy na położenie pivota, można podsumować jednym zdaniem: Tak długo jak znajdujemy się poniżej 13354 to niedźwiedź rozdaje karty.

DAX

Na DAX czuję się jakbym został zamknięty w niewielkim pomieszczeniu, dostał warcaby, i mógł grać sam ze sobą. Trwająca od początku lutego konsolidacja zaczyna dawać się we znaki. Powstała konsolidacja wydaje się nie mieć końca i przybierać charakter przeciągania liny, raz na jedną, raz na drugą stronę. Poziom 14000 znajduje się w środku tej konsolidacji.  Technicznie spoglądając na obecną sytuację, na pierwszy plan wysuwają się się szczyt obecnej konsolidacji oraz jej dolne ograniczenia. Nie ma sensu wspominać o poziomach powyżej 14400 zanim cena nie wyjdzie z konsolidacji, wówczas do poszukiwania długoterminowego szczytu wrócimy.

DE 30 Interwał H1 Platforma Metatrader 4

Na dzisiejszą sesję szczególnie ważnym poziomem jest w mojej ocenie oscylujący w okolicy otwarcia kontraktu na sesji azjatyckiej pivot  13909. Dopóki znajdujemy się powyżej pivota próby rozgrywania pozycji długich wydają się zasadne, a dobrym miejscem do ich dogrania jest górna strefa widoczna na powyższym wykresie. Pierwszą próbę rozegrania pozycji długiej zaplanowałem w strefę 13944-13955 ze Stop Lossem 13930.

Zejście poniżej pivota będzie dla mnie sygnałem alarmowym, który nie pozwoli mi zagrywać pozycji długich w zakresie dolnych ograniczeń konsolidacji.
Jeśli dolna strefa zostanie przetestowana, ponowię pozycje długie dopiero po potwierdzeniu w postaci ponownego wyjścia powyżej pivota oraz  powstania sygnału wzrostowego ze statystyki opartej o Initial Balance.

Podsumowując, byki w grze ale licho nie śpi, a patrząc na przykład Tesli czy Nasdaq, można odnieść wrażenie, że spogląda nam przez ramię. Widoczny podczas ostatnich sesji marazm, może okazać się ciszą przed burzą i zwiastować zbliżającą się coraz większymi krokami zmienność. Co będzie punktem zapalnym, który rozrusza ospałe indeksy?

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Uzupełnij komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze wpisy

Onde zawarło umowę na ponad 350 mln zł – akcje zwyżkują

Onde podało dziś rano, że spółki celowe należące do Grupy ZE PAK zleciły firmie budowę elektrowni wiatrowych o łącznej...

Podobne artykuły