poniedziałek, 26 lutego, 2024

Handlujemy z Regulowanymi Brokerami

USD/JPY przed kolejną szansą na overbalance

Polecane

Filip Bronisz
Filip Bronisz
Aktywny spekulant z doświadczeniem sięgającym roku 2015. Swoje decyzje inwestycyjne podejmuje na podstawie Overbalance oraz ATR. Znany z serwisu Forex Factory jako VezoriWariat, gdzie aktualnie obserwuje go ponad 450 subskrybentów. Jego podejście do inwestycji jest bardzo agresywne, a zawierane pozycje często sięgają stosunku ryzyka do zysku nawet 1:40.

USD/JPY – Czy korekta 1:1 zadziała?

Ciekawa para walutowa, która momentami lubi realizować w zasadzie każdy układ OB ponownie w natarciu. Zwróćmy uwagę na obrazku, na zasięg zaznaczony żółtym prostokątem. Jest to dokładny zasięg overbalance z ostatniej największej korekty w trendzie wzrostowym. Podwójny sygnał daje nam ATR zaznaczony czerwonym prostokątem. Ten wcześniej również był największą korektą w trendzie, która powiększyła się podczas ostatniego spadku do cen 104.420. Oczekuje na test obydwu zasiegów, tj. poziom 104.700. Dokładnie w tym miejscu zamierzam zagrywać w kierunku północnym. Stop loss to idealnie ostatni dołek, który wypada na poziomie 104.426.

Pozycja ma jeszcze jeden atut. Celem moim nie będzie szczyt, tylko krawędź spadkowej korekty 1:1. Jest to poziom 106.600, daje to dodatkowo zwiększenie o 1 punkt stosunku ryzyka do straty. Pamiętajmy, że jednym z kluczowych elementów na rynku jest właśnie ten czynnik. Dzięki niemu wygrywając nawet tylko 1 na 5 takich transakcji w dalszym ciągu jestem na plusie, ponieważ jak widać stosunek RR wynosi aktualnie 1:6.

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Uzupełnij komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze wpisy

NVIDIA znów zszokowała wynikami kwartalnymi i prognozami – akcje wystrzeliły

Sezon publikacji wyników kwartalnych na Wall Street wciąż trwa. W środę późnym wieczorem inwestorzy mogli zapoznać się z jednym...

Podobne artykuły