czwartek, 9 lutego, 2023

Handlujemy z Regulowanymi Brokerami

Czy sztuka jest tylko dla bogatych? | Kama Zboralska, autorka książki „Kierunek Sztuka”

Polecane

Poznaj Rynek
Poznaj Rynek
Poznajrynek.pl to portal finansowy z zakresu inwestycji. Znajdziesz tutaj wszystko co dotyczy szeroko rozumianych finansów – świeże wiadomości, opisy strategii, posty edukacyjne, analizy rynku Forex, akcji i towarów. Doskonale rozumiemy, że zebranie wszystkich istotnych informacji zabiera nam cenny czas i w efekcie podejmujemy gorsze decyzje. Dlatego z myślą o Tobie i tysiącach innych osób, PoznajRynek.pl daje możliwość łatwego śledzenia i zrozumienia tego, co się dzieje na rynkach.

W najnowszej rozmowie z Krzysztofem Kamińskim – redaktorem Comparic24.tv, Kama Zboralska – promotorka sztuki oraz dyrektor programowy Warszawskich Targów Sztuki (WTS) opowiada o tym, czy sztuka jest tylko dla określonych grup społecznych.

Czy każdy może znaleźć coś dla siebie na tym rynku? Jak to odnaleźć? Czy warto inwestować w sztukę? Dowiemy się poniżej:

Rozmowa z Kamą Zboralską, autorką „Kierunek Sztuka”

W dniach 26-27 listopada odbędą się Warszawskie Targi Sztuki. Dlaczego warto się na nie wybrać?

Większość osób obawia się, że nie posiada wystarczającej wiedzy lub kapitału, aby inwestować w dzieła sztuki współczesnej.

Z tego powodu warto wybrać się na dziewiętnastą edycję Warszawskich Targów Sztuki. Znajdziemy tak co najmniej 1000 obiektów do obejrzenia – przede wszystkim z zakresu sztuki współczesnej. Według Kamy Zboralskiej, żadna książka ani żaden wykład nie dadzą nam tego, co obcowanie ze sztuką na żywo.

Ponadto, sztuka najnowsza jest bardzo zróżnicowana i z całą pewnością każdy zainteresowany znajdzie w niej coś dla siebie.

Jak skutecznie inwestować w sztukę?

Po pierwsze, należy pamiętać, że nikt nie jest nam w stanie zagwarantować czy w ogóle zarobimy na danym obrazie. Jeżeli kupimy doskonałą pracę dobrego artysty i poczekamy ze sprzedażą kilka lat, istnieje duża szansa, że osiągniemy zysk.

Ponadto obraz, który nabywamy w celu inwestycyjnym, powinien nam się przede wszystkim podobać, gdyż w końcu zostaniemy z nim na wiele lat.

Jakie niespodzianki czekają nas na Warszawskich Targach Sztuki?

Warszawskie Targi Sztuki odbędą się w dniach 26-27 listopada, w Expo XXI. To cykliczne wydarzenie kulturalne, które ma na celu promowanie sztuki współczesnej i dawnej. Targi odbyły się po raz pierwszy w 2003 roku i od tego czasu są organizowane co roku jesienią (z jednorazową przerwą spowodowaną pandemią).

W tym roku będzie można obejrzeć prace wielu artystów i uzyskać bezpośredni, namacalny kontakt z najlepszą sztuką, z dziełami z galerii, antykwariatów i domów aukcyjnych z całej Polski, a nawet porozmawiać z samymi artystami.

Wisienką na torcie Warszawskich Targach Sztuki są wystawy towarzyszące – w tym roku w ramach jednej z nich zobaczymy dzieła najwybitniejszych polskich artystów, w tym choćby Magdaleny Abakanowicz.

Zapraszam do samodzielnego zapoznania się z całą rozmową, znajduje się ona poniżej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Uzupełnij komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze wpisy

Metale szlachetne niżej w lutym. Analiza złota, srebra i platyny.

Pierwszy miesiąc 2023 roku stał pod znakiem mieszanych nastrojów na rynkach popularnych kruszców. W styczniu zyskało złoto, zaś srebro...

Podobne artykuły