sobota, 18 września, 2021

Handlujemy z Regulowanymi Brokerami

IcMarkets XTB AVATrade AXI

Było blisko. Czy niedźwiedzie podejmą kolejną próbę?

Polecane

Jakie błędy popełniłem podczas pojedynku z Rafałem Zaorskim?

Patotrading. Inaczej tego co się działo w okresie od października do grudnia, tego bym nie ujął. Drawdown na poziomie...

Imbalance czyli poziom nierównowagi rynkowej

Spoglądając na footprint, możemy się spotkać z dwoma sytuacjami. Wolumen przehandlowany na danym poziomie po BID i ASK może...

Rola pasywnych i agresywnych uczestników rynku

Na rynku spotykamy się z różnymi rodzajami kupujących i sprzedających. Możemy agresywnie kupować i sprzedawać, bądź pasywnie kupować i...
Smart Sęp
Smart Sęp
Spekulant i pasjonat rynku od 2011 roku. Od zawsze introwertyk ceniący sobie prywatność. Pseudonim z pewnością znany sporej części z Was, szczególnie tym z większym stażem. Współzałożyciel Grupy Traderów. Laureat kilku konkursów tradingowych. Propagator rozsądnego i odpowiedzialnego podejścia do rynku z zachowaniem maksymalnej awersji do ryzyka przy odpowiednich potencjalnych stopach zwrotu.

Zacznijmy od chwili chwały z powodu osiągnięcia oczekiwanego targetu na poziomie 15540 podczas wczorajszej sesji. Trzeba nakarmić ego, bo głodne.
Target był opisywany w artykułach  z poniedziałku oraz z wtorku.

O ile jego rozegranie z samych szczytów było zadaniem wyłącznie dla zuchwałych,
o tyle podczas wczorajszej sesji mieliśmy już do czynienia ze strukturą spadkową wspieraną schematem statystycznym.
Z tego ziarna wyrósł wczorajszy pomysł na tradingview:

FDAX
Podczas publikacji pomysłu opisywałem swoje subiektywne podejście, sugerujące moje zmęczenie brakiem aktywności niedźwiedzia. Podażowa strona rynku została porównana do naszej reprezentacji w meczu z Islandią. Cieszy fakt rozegrania spadków przy pominięciu subiektywnych odczuć.

Jak to mówią, co było a nie jest nie pisze się w rejestr, wypadałoby więc przejść do konkretów, w postaci spojrzenia na dzisiejszą sesję.
Zastanawia mnie fakt utrzymywania się amerykańskich indeksów w bliskiej okolicy szczytów.
Może odbywa się na zasadzie podtrzymywania pacjenta przy życiu za pomocą specjalistycznej aparatury, aby pacjent dotrwał do wygasania. Takie utrzymywanie biorąc pod uwagę końcówkę tygodnia grozi podejściem S&P na ATH. Takie podejście może nastąpić w każdej chwili i być wykonane przy akompaniamencie momentum.

Subiektywnie uważam, że szczyty wszech czasów na S&P zostaną ustanowione jeszcze w tym tygodniu. Nie oznacza to wcale, że nasz ulubieniec DAX takim podbiciom musi wtórować. Doskonałym przykładem niech będzie wczorajsza sesja kiedy Europa wykonała zejście 1% przy totalnej bierności na indeksach amerykańskich. Gdy Amerykanie na początku swojej sesji testowali szczyty intraday, DAX nieśmiało realizował korektę.

dax
Najważniejsze poziomy na dzisiejszej sesji zostały oznaczone na wykresie. Jeśli niedźwiedziom uda się przetestować okolice wczorajszego dołka, a konkretnie poziom 15500, powstanie sygnał spadkowy, z którego będzie można próbować wstrzelić się w pozycje krótkie celem zejścia w okolice 15300 (przy bardzo łagodnym wymiarze kary). Tak długo jak poziom 15500 nie zostanie przetestowany, tak długo zejścia uznaję jako ograniczone, bo być może brak pojawienia się sygnału podczas wczorajszej sesji, kiedy brakowało zaledwie 20 punktów aby sygnał wygenerować nie jest kwestią przypadku, lecz rynek chciał mi coś zasugerować. O tym sygnale spadkowym będziemy jeszcze trąbić o ile się pojawi. Zostawiam jednak ten temat do czasu pojawienia się sygnału.    Widoczna na wykresie piętnastopunktowa strefa  15608-15623 jest kluczowa. Tak długo jak nie zostanie wybita, chcę zobaczyć niedźwiedzie próbujące testować poziom 15500. Wyjście powyżej strefy, ponad 15623 nakazuje mi zrewidować swoje plany i dopuszczać gorycz możliwości  potencjalnych testów okolic ATH w końcówce tygodnie – do czego już nas przyzwyczaili.

Podsumowując, poluję na pozycje krótkie, najchętniej blisko 15623, celem zejścia w bliskie okolice 15500. Jeżeli 15500 zostanie przetestowany, ogłaszam sezon polowań na misia.

Zamknięcie świecy M15 powyżej 15623 – pokerowe czekam.

Scenariusz bazowy zakłada pozycje krótkie z oznaczonej strefy 15608-15623  z targetem 100 pkt. Jeśli cena po przetestowaniu pivota wybije poziom 15623, scenariusz ląduje w koszu.

Po dziesiątej aktualizacja.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Uzupełnij komentarz!
Please enter your name here

Najnowsze wpisy

Poziom blisko 16000, który czyni mnie ostrożnym przy próbach sprzedaży.

Pierwsze w bieżącym tygodniu wejście rynku kasowego na DAX, przyniosło przecenę sięgającą 140 punktów i można było odnieść wrażenie,...

Podobne artykuły