sobota, 18 września, 2021

Handlujemy z Regulowanymi Brokerami

IcMarkets XTB AVATrade AXI

Final countdown? Czy chwilowe zawieszenie broni na szczytach?

Polecane

Jakie błędy popełniłem podczas pojedynku z Rafałem Zaorskim?

Patotrading. Inaczej tego co się działo w okresie od października do grudnia, tego bym nie ujął. Drawdown na poziomie...

Imbalance czyli poziom nierównowagi rynkowej

Spoglądając na footprint, możemy się spotkać z dwoma sytuacjami. Wolumen przehandlowany na danym poziomie po BID i ASK może...

Rola pasywnych i agresywnych uczestników rynku

Na rynku spotykamy się z różnymi rodzajami kupujących i sprzedających. Możemy agresywnie kupować i sprzedawać, bądź pasywnie kupować i...
Smart Sęp
Smart Sęp
Spekulant i pasjonat rynku od 2011 roku. Od zawsze introwertyk ceniący sobie prywatność. Pseudonim z pewnością znany sporej części z Was, szczególnie tym z większym stażem. Współzałożyciel Grupy Traderów. Laureat kilku konkursów tradingowych. Propagator rozsądnego i odpowiedzialnego podejścia do rynku z zachowaniem maksymalnej awersji do ryzyka przy odpowiednich potencjalnych stopach zwrotu.

Zachowanie byków na ostatnich sesja można powiedzieć przybiera charakter iście partyzancki. O ile Dax w ostatnim miesiącu szczyty wszech czasów poprawiał kosmetycznie czterokrotnie o tyle S&P dopiero po niespełna miesiącu, podczas dzisiejszej sesji azjatyckiej, zbliżył się do okolic ATH na parę punktów. Czy to wszystko na co ich stać?
W świetle całej towarzyszącej nam obecnie otoczki niezwykle trudno ocenić, czy to podejście ma charakter wykańczający ruch wzrostowy, czy należy spodziewać się testu ATH podczas sesji europejskiej.

DAX
We wczorajszym artykule scenariusz bazowy zakładał jako pierwsze wygenerowanie podejścia w okolice górnej strefy, oraz poszukania pozycji krótkich po jej przetestowaniu, celowanych 160 punktów niżej. Wyrysowane na wykresie tło, pozbawiło mnie jednak złudzeń, a powstały statystyczny sygnał wzrostowy sprawił, że nie oczekiwałem od niedźwiedzi zbyt wiele. Dlatego okazji do dogrania poziomu 15540 będę szukał dziś, lub podczas kolejnych sesji handlowych jeśli taki test nie nastąpi podczas dzisiejszej. Rozgrywanie takich setupów w bliskich okolicach ATH do łatwych nie należy. I zdawać sobie trzeba sprawę, że być może strzelamy do wróbli z armaty.

nasdaq
Wczorajsza sesja na NasDaq została zamknięta powyżej 13815 co dla mnie jest równoznaczne  z negacją potencjału pojawienia się trzyfalowej struktury spadkowej. Z technicznego punktu widzenia i przy podejściu w którym przymkniemy jedno oko, takiej struktury można oczekiwać tak długo jak szczyt wszech czasów nie zostanie przetestowany. Według mnie jednak to zbyt szerokie widełki. Jeśli jednak szczyt nie zostanie naruszony, a cena dynamicznie wróci poniżej 13815, ponowne poszukiwanie pozycji swing short będzie uzasadnione, do czasu aż poniżej tego poziomu będziemy się utrzymywać. Każde wyjście ponad 13815 shorty w mojej ocenie dyskwalifikuje.

S&P
Czy Amerykanie byliby sobą, gdyby odpuścili taką okazję do zrobienia kolejnego rekordu? A może już Europa pokusi się o test. Swoją drogą byłoby to ciekawe do rozegrania, gdyby podczas sesji europejskiej wysmażyć S&P na nowe szczyty i podać Amerykanom na przystawkę. Subiektywnie uważam, że jeśli chcemy zobaczyć istotną korektę, trzeba być przygotowanym na  test szczytów. 

USD/PLN
Zapytany parę tygodni temu podczas streamu o USD/PLN wróżyłem zejście na  3.6. Widoczna obecnie na wykresie struktura, może sugerować przejawy akumulacji. Para ta jest świetna do długoterminowego handlu bez dźwigni. Zmienna i trendowa. Subiektywnie – jest tanio, oczywiście może być taniej bo zawsze może być taniej. Tak długo jednak jak wczorajszy dołek zostaje utrzymany, tak długo oceniam go jako potencjalny dołek na średni termin. Zejście poniżej dołka oznacza dla mnie ewakuację i oczekiwanie na kolejny ruch rynku. Podkreślam przy dźwigni 1:1  czy inaczej – przy braku lewara, kilkugroszowe wahania kursu, nie wywołują emocji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Uzupełnij komentarz!
Please enter your name here

Najnowsze wpisy

Poziom blisko 16000, który czyni mnie ostrożnym przy próbach sprzedaży.

Pierwsze w bieżącym tygodniu wejście rynku kasowego na DAX, przyniosło przecenę sięgającą 140 punktów i można było odnieść wrażenie,...

Podobne artykuły