czwartek, 11 sierpnia, 2022

Handlujemy z Regulowanymi Brokerami

IcMarkets XTB AVATrade AXI

Niekończąca się historia, czy bykom uda się osiągnąć cel?

Polecane

Jakie błędy popełniłem podczas pojedynku z Rafałem Zaorskim?

Patotrading. Inaczej tego co się działo w okresie od października do grudnia, tego bym nie ujął. Drawdown na poziomie...

Imbalance czyli poziom nierównowagi rynkowej

Spoglądając na footprint, możemy się spotkać z dwoma sytuacjami. Wolumen przehandlowany na danym poziomie po BID i ASK może...

Rola pasywnych i agresywnych uczestników rynku

Na rynku spotykamy się z różnymi rodzajami kupujących i sprzedających. Możemy agresywnie kupować i sprzedawać, bądź pasywnie kupować i...
Smart Sęp
Smart Sęp
Spekulant i pasjonat rynku od 2011 roku. Od zawsze introwertyk ceniący sobie prywatność. Pseudonim z pewnością znany sporej części z Was, szczególnie tym z większym stażem. Współzałożyciel Grupy Traderów. Laureat kilku konkursów tradingowych. Propagator rozsądnego i odpowiedzialnego podejścia do rynku z zachowaniem maksymalnej awersji do ryzyka przy odpowiednich potencjalnych stopach zwrotu.

W piątek  18.06.2021 na wykresie dziennym pojawił się sygnał spadkowy z Bollingera, na jego realizacje nie musieliśmy długo czekać, ponieważ już w poprzedni poniedziałek, czyli tuż po weekendzie, cel spadkowy został osiągnięty w momencie testu dolnej wstęgi.
Nie było by w tym nic dziwnego, gdyby nie pojawienie się sygnału wzrostowego na wykresie D1 podczas tej samej sesji. Od czasu potwierdzenia sygnału wzrostowego w poniedziałek, cena konsoliduje się między okolicami środkowej wstęgi a dolną wstęgą.
(Nie muszę chyba przypominać, że ewentualny test dolnej wstęgi sygnał wzrostowy eliminuje)

D1 DAX wstęgi Bollingera
Celem dla sygnału o którym mowa będą okolice górnej wstęgi, która na ten moment przebiega na poziomie 15795. 

Na wykresie CMM również zielono, a wszystkie znaki na niebie wskazują na to, że dzisiejsza sesja może dać popalić niedźwiedziom. Brakuje tylko potwierdzenia statystycznego z IB – gdy jednak ono się pojawi, cena może być mało atrakcyjna aby do takiego ruchu dołączyć.

Scenariusz bazowy na dziś zakłada poszukiwanie pozycji długich w okolicach pivota. Jeśli pivot nie zostanie obroniony, kolejna próba rozegrania pozycji długiej, będzie mieć miejsce blisko IBL, jeżeli cena będzie znajdować się blisko tego poziomu przed godziną dziesiątą, trzecia i ostatnia próba dopiero w bliskiej okolicy dolnej wstęgi (15453). Zejście poniżej poziomu 15500 utworzyłoby ponownie korzystny R:R.
Podsumowując, dzisiejszy scenariusz bazowy zakłada wyłącznie pozycje długie.
Co musiałoby się wydarzyć abym skusił się na podjęcie próby rozegrania pozycji krótkich?
Cena musiałaby zanegować sygnał z Bollingera, następnie wrócić przetestować nowopowstały trend na interwale M15. Jeśli jednak mam być szczery  to zanegowanie Bollingera podczas pierwszych godzin od startu rynku kasowego , uznaję za science fiction.

Sam pomysł wzrostów mimo, że budzi we mnie obawę, to zakładam że budzi obawę wśród wielu i zgodnie z zasadą warto kupić kiedy na rynku panuje strach. Dodając do tego pojawiające się stwierdzenia, typujące  obecne poziomy jako długoterminowe szczyty, wydaje mi się, że te pozycje długie celowane w ATH mają prawo się udać. Sztuką będzie złapać ruch na ponad 200 punktów stosując stop loss wartości 10 punktów.

 

Na koniec wspomnę o złotówce. Długoterminowo uważam, że nasza waluta powinna się osłabiać względem dolara amerykańskiego a każde zejście w bliskie okolice strefy 3.5-3.6 traktuję jako okazję.

Wskazywany w analizie z początku czerwca dołek na USD/PLN okazał się strzałem w dziesiątkę. A zejście słusznie było typowane jako strzał zbierający Stop Lossy. Od tego czasu mogliśmy obserwować dynamiczny wzrost skali niespełna 2000 pips.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Uzupełnij komentarz!
Please enter your name here

Najnowsze wpisy

Platyna zyskuje blisko 6%. Metale szlachetne zwyżkują ostatnio.

Metale szlachetne zyskiwały w ciągu tygodnia. Od 3 sierpnia platyna zyskała do dziś, 10 sierpnia blisko 6%. Najmniej w...

Podobne artykuły