sobota, 18 września, 2021

Handlujemy z Regulowanymi Brokerami

IcMarkets XTB AVATrade AXI

Kolejne ATH na DAX, media wróżą hossę. Nasdaq w kluczowym miejscu.

Polecane

Jakie błędy popełniłem podczas pojedynku z Rafałem Zaorskim?

Patotrading. Inaczej tego co się działo w okresie od października do grudnia, tego bym nie ujął. Drawdown na poziomie...

Imbalance czyli poziom nierównowagi rynkowej

Spoglądając na footprint, możemy się spotkać z dwoma sytuacjami. Wolumen przehandlowany na danym poziomie po BID i ASK może...

Rola pasywnych i agresywnych uczestników rynku

Na rynku spotykamy się z różnymi rodzajami kupujących i sprzedających. Możemy agresywnie kupować i sprzedawać, bądź pasywnie kupować i...
Smart Sęp
Smart Sęp
Spekulant i pasjonat rynku od 2011 roku. Od zawsze introwertyk ceniący sobie prywatność. Pseudonim z pewnością znany sporej części z Was, szczególnie tym z większym stażem. Współzałożyciel Grupy Traderów. Laureat kilku konkursów tradingowych. Propagator rozsądnego i odpowiedzialnego podejścia do rynku z zachowaniem maksymalnej awersji do ryzyka przy odpowiednich potencjalnych stopach zwrotu.

Media u naszych zachodnich sąsiadów z dumą podchwyciły zachowanie swojego głównego indeksu. Można spotkać prasowe okładki wieszczące kolejną falę hossy. Faktycznie, są powody do radości. Śmiechom nie było końca, orkiestra nie przestaje grać, wszyscy tańczą a Titanic płynie dalej.

Dziś nietypowo, bo zaczniemy od NasDaq, który znajduje się w bliskiej odległości do kluczowego w średnioterminowej perspektywie czasowej miejsca. O poziomie wspominaliśmy podczas jednego z ostatnich streamów.

Nasdaq
Poziom 13815 jest dla mnie wyznacznikiem kierunku na najbliższe tygodnie. Jeśli bykom uda się zamknąć sesję powyżej wspomnianego poziomu, będzie to negacją mogącego utworzyć się potencjalnie schematu spadkowego. Do czasu aż poziom 13815 znajduje się ponad aktualną ceną, spodziewam się zwiększenia zmienności i zejścia poniżej 12900 celem wypełnienia założeń schematu. Risk:Reward  możliwy do osiągnięcia w takim schemacie jest z pewnością godny uwagi. Schemat neguje zamknięcie sesji powyżej 13815, jednak już samo naruszenie tego poziomu sprawi, że nie będę tego rozgrywał.

DAX
Sytuacja na DAX jest podobna do opisywanej w minioną środę. Scenariusz bazowy zakłada podejście w okolice piątkowych szczytów, po ich przetestowaniu zamierzam zacząć aktywnie poszukiwać okazji do wejścia w pozycje krótkie celem zejścia na poziomy w okolicach 15540. Scenariusz alternatywny dopuszcza dogranie poziomu 15540 jako pierwszy ruch, następnie poszukanie podejścia w okolice dotychczasowych szczytów wszech czasów. Subiektywnie większe prawdopodobieństwo przypisałbym scenariuszowi bazowemu.

Zastanawia mnie dość nietypowe zachowanie S&P w poprzednim tygodniu. Zwróciłem uwagę na sesję poniedziałkową oraz sesję piątkową gdzie mimo braku zaledwie kilku punktów do tego aby ustanowić nowy szczyt, bykom tego zrealizować się nie udało. Patrząc na deltę na wykresie D1, można odnieść wrażenie, że czeka nas albo spora korekta, albo znaczące przestrzelenie szczytów. Z uwagi na zbliżający się termin wygasania kontraktów, warto zachować szczególną ostrożność. Zmienność jest tuż za rogiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Uzupełnij komentarz!
Please enter your name here

Najnowsze wpisy

Poziom blisko 16000, który czyni mnie ostrożnym przy próbach sprzedaży.

Pierwsze w bieżącym tygodniu wejście rynku kasowego na DAX, przyniosło przecenę sięgającą 140 punktów i można było odnieść wrażenie,...

Podobne artykuły