sobota, 18 września, 2021

Handlujemy z Regulowanymi Brokerami

IcMarkets XTB AVATrade AXI

Wtorkowa niespodzianka i oddanie pola gry. Dwa poziomy do dogrania.

Polecane

Jakie błędy popełniłem podczas pojedynku z Rafałem Zaorskim?

Patotrading. Inaczej tego co się działo w okresie od października do grudnia, tego bym nie ujął. Drawdown na poziomie...

Imbalance czyli poziom nierównowagi rynkowej

Spoglądając na footprint, możemy się spotkać z dwoma sytuacjami. Wolumen przehandlowany na danym poziomie po BID i ASK może...

Rola pasywnych i agresywnych uczestników rynku

Na rynku spotykamy się z różnymi rodzajami kupujących i sprzedających. Możemy agresywnie kupować i sprzedawać, bądź pasywnie kupować i...
Smart Sęp
Smart Sęp
Spekulant i pasjonat rynku od 2011 roku. Od zawsze introwertyk ceniący sobie prywatność. Pseudonim z pewnością znany sporej części z Was, szczególnie tym z większym stażem. Współzałożyciel Grupy Traderów. Laureat kilku konkursów tradingowych. Propagator rozsądnego i odpowiedzialnego podejścia do rynku z zachowaniem maksymalnej awersji do ryzyka przy odpowiednich potencjalnych stopach zwrotu.

Wczorajsza sesja zaskoczyła z pewnością wielu niedźwiedzi, co można było wywnioskować po sentymencie wskazywanym przez euwax w kluczowych momentach. Dopiero gdy niedźwiedzie odpuściły próby łapania szczytu w okolicach poprawionych wczoraj szczytów wszech czasów, przyszedł czas na korektę.

Przyznam szczerze, spodziewałem się  i tak zakończenia wczorajszej sesji wyjściem w okolice high świecy dziennej. Swoim pomysłem podzieliłem się na łamach tradingview.
Jako że publikuję tam swoje pomysły intraday, wraz z zakończeniem sesji analiza traci życie i trafia do archiwum.

Wspomniany brak podejścia pod szczyty, odrobinę komplikuje pogląd na sesję dzisiejszą.
Chwilę po godzinie ósmej znajdujemy się w okolicy pivota oraz średniej głównej na interwale 15 minutowym co można oceniać jako otwarcie RTH w decyzyjnym i kluczowym miejscu.

FDAX  rozegranie

Rozegranie dzisiejszej sesji w mojej ocenie do łatwych należeć nie będzie.
Zamierzam szukać pozycji długich po przetestowaniu przez niedźwiedzie oznaczonej na powyższym wykresie dolnej strefy, celem dogrania górnej.
Jeśli pierwszy ruch będzie skierowany na północ i bykom uda się eksplorować bliskie okolice wczorajszych szczytów, po przetestowaniu górnych stref, zamierzam szukać pozycji krótkich celem dogrania strefy dolnej.

Jest to scenariusz bazowy którego rozegranie może nawet wyjść za dzisiejszą sesję. Jeśli natomiast chodzi o setupy na początek sesji tutaj wydaje się, trzeba zastosować najprostsze z klasycznych podejść. Pozycje długie poszukiwane powyżej pivota celem dogrania górnej strefy. Pozycje krótkie poszukiwane poniżej pivota celem dogrania strefy dolnej. Po czym przejść do scenariusza bazowego.

Utrzymywanie pozycji długiej gdy cena potwierdzi zejście poniżej pivota i alternatywnie utrzymywanie pozycji krótkiej gdy cena wróci powyżej pivota można nazwać proszeniem się o kłopoty.

Skąd takie a nie inne podejście? Środa to jaki dzień? 🙂
Zachęcam do powrotu po godzinie dziesiątej, pojawi się wówczas aktualizacja sytuacji, być może obraz rynku całkowicie się zmieni i wymusi na nas dostosowanie się do nowej sytuacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Uzupełnij komentarz!
Please enter your name here

Najnowsze wpisy

Poziom blisko 16000, który czyni mnie ostrożnym przy próbach sprzedaży.

Pierwsze w bieżącym tygodniu wejście rynku kasowego na DAX, przyniosło przecenę sięgającą 140 punktów i można było odnieść wrażenie,...

Podobne artykuły