poniedziałek, 26 lutego, 2024

Handlujemy z Regulowanymi Brokerami

Boeing z lepszymi od oczekiwań wynikami kwartalnymi – akcje mocno w górę

Polecane

Jakub Bandura
Jakub Bandura
Redaktor portalu PoznajRynek.pl. Wiedzę z zakresu inwestowania oraz rynków finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych. Trader rynku OTC i Forex preferujący handel krótkoterminowy. Entuzjasta analizy technicznej oraz statystyki.

Sezon publikacji wyników kwartalnych na Wall Street wciąż trwa. Wczoraj przed rozpoczęciem amerykańskiej sesji giełdowej inwestorzy mogli zapoznać się z jednym z najbardziej wyczekiwanych raportów – swoje wyniki za czwarty kwartał 2023 roku zaprezentował Boeing.

Okazało się, że spółka wypracowała wyższe przychody niż oczekiwali analitycy. Co więcej, strata netto zanotowana w tym okresie przez najważniejszego amerykańskiego producenta samolotów była znacznie mniejsza od przewidywań ekspertów.

Powyższe informacje wywołały skokowy wzrost popytu na akcje Boeinga. W efekcie, kurs spółki zyskał wczoraj 5,3%.

- Advertisement -Letnia Szkoła Tradingu i Inwestowania

Boeing zmniejszył stratę netto w IV kwartale Boeing China Airlines

Z opublikowanego wczoraj raportu finansowego za czwarty kwartał 2023 roku wynika, że w tym okresie Boeing zanotował skorygowaną stratę netto w wysokości 47 centów na akcję. Dla porównania, rok wcześniej strata netto spółki wyniosła 1,75 USD na akcję. Analitycy oczekiwali zaś, że strata netto w minionym kwartale wyniesie 81 centów.

Co więcej, okazało się, że Boeing wypracował w czwartym kwartale ubiegłego roku 22 miliardy dolarów przychodów. W analogicznym okresie rok wcześniej przychody spółki wyniosły zaś 20 miliardów USD. Z kolei rynkowy konsensus zakładał, że przychody tym razem sięgną 21,26 miliarda USD.

Samoloty Boeing 737 MAX 9 wróciły do eksploatacji

Warto dodać, że w zeszłym tygodniu Federalna Administracja Lotnicza (FAA) zezwoliła samolotom Boeing 737 MAX 9 na ponowne loty. Maszyny te zostały uziemione 5 stycznia.

Tego dnia bowiem po starcie z Portland w stanie Oregon do Ontario w Kalifornii z lewej strony samolotu Boeing 737 MAX 9 należącego do Alaska Airlines odpadł kawałek poszycia, powodując utratę ciśnienia w kabinie i zmuszając pilotów do zawrócenia i bezpiecznego wylądowania ze 171 pasażerami i sześcioma członkami załogi na pokładzie.

Federalna Administracja Lotnicza stwierdziła również, że ​​wstrzyma planowane przez spółkę zwiększenie produkcji, która zgodnie z zamierzeniami producenta miało wzrosnąć do około 50 samolotów miesięcznie w latach 2025 i 2026.

Akcje zwyżkują

Lepszy od oczekiwań analityków raport finansowy największego amerykańskiego producenta samolotów nie mógł przejść bez echa na Wall Street.

I rzeczywiście, na amerykańskim rynku mieliśmy w środę do czynienia ze wzmożonym popytem na akcje Boeinga. W efekcie, ich kurs zyskał wczoraj 5,3%. Co więcej, dziś na handlu przedsesyjnym papiery wartościowe tego producenta samolotów drożeją o kolejne 1,7%.

Wykres akcji spółki Boeing

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Uzupełnij komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze wpisy

NVIDIA znów zszokowała wynikami kwartalnymi i prognozami – akcje wystrzeliły

Sezon publikacji wyników kwartalnych na Wall Street wciąż trwa. W środę późnym wieczorem inwestorzy mogli zapoznać się z jednym...

Podobne artykuły